piątek, 12 kwietnia, 2024
Strona głównaAktywność fizycznaPorady fitnessZadbaj o kondycję całej swojej rodziny

Zadbaj o kondycję całej swojej rodziny

Ty i Twoje dzieci możecie wspólnie zadbać o kondycję fizyczną.

Jeśli zachęcisz swoje dzieci do osiągania sukcesu w sporcie gdy są młode, pomoże im to zachować sprawność, gdy będą dorosłe.

Stare powiedzenie „małpa widzi, małpa robi” przychodzi na myśl, gdy mówimy o nauczaniu dzieci o sprawności fizycznej, zwłaszcza w ich wczesnych etapach rozwoju. Jeśli chodzi o sprawność fizyczną, rodzice mogą pozytywnie zachęcać swoje dzieci do aktywności fizycznej, sami będąc aktywnymi. Zachowanie dzieci jest w zasadzie wzorowane na naszym własnym. Myślę, że to samo odnosi się również do naszego obrazu ciała. Nasze dzieci nie widzą nas tak, jak my widzimy siebie. Nie zauważają cellulitu ani guzków i nierówności. Dzieci postrzegają swoich rodziców jako uosobienie miłości i doskonałości. Jeśli zaczniesz wypowiadać negatywne opinie na temat swojego ciała, dzieci zaczną to zauważać, a w konsekwencji poczują się niepewnie we własnej skórze.

Doceniam, że kiedy zmagamy się z problemami z wagą, trudno jest utrzymać negatywne myśli na dystans. To może być dość niepokojące dla dziecka, jeśli myślisz, że jesteś nieatrakcyjna, ale w ich oczach jesteś idealna. W swojej istocie, fitness rodzinny jest aktem równowagi. Nie chcemy być akceptujące niezdrowego przyrostu masy ciała lub siedzący tryb życia, ale nie chcemy być zbyt pochłonięty z negatywnymi myślami albo. Każdy rodzic musi opanować delikatną równowagę między byciem zdrowym i aktywnym w pozytywny sposób. Nie jest to łatwe zadanie i nie ma jednego sprawdzonego sposobu na wychowanie zdrowej, zrównoważonej rodziny. Jest sposób, w jaki ja to robię, a te trzy proste kroki mają dla mnie wiele sensu. Mam nadzieję, że zadziałają również dla Ciebie.

Krok 1: Pozytywne słowa

Nasz dobór słów jest bardzo ważny w życiu. Bez względu na to, czy chodzi o przyjaźnie, związki, sprawy biznesowe czy pewność siebie, ważne jest, aby dokonać aktywnego wyboru, aby używać pozytywnego języka.

Jestem przekonana, że wszyscy mamy jakieś problemy z ciałem. Byłam winna niezamierzonego zdenerwowania mojej córki, odnosząc się do moich blizn na brzuchu jako „okropnych”. Jej odpowiedź brzmiała: „Kocham twój brzuszek, bo bez niego nie byłoby nas tutaj”. Jak możecie sobie wyobrazić, poczułam się okropnie, kiedy to powiedziała. Moje negatywne myśli (jak u wielu kobiet) pojawiły się w samym środku sezonu letnich strojów kąpielowych kilka lat temu. Myślę, że czułam się jeszcze gorzej, bo ona ma małą bliznę na ramieniu. To uświadomiło mi, że zawsze muszę być pozytywna w swoich słowach. Wierzę, że prawdziwe piękno pochodzi z wewnątrz, nawet w ciężkim dniu. Zawsze staraj się znaleźć pozytywne werbalne podejście do sytuacji.

Krok 2: Pozytywne myśli

Jeśli rzeczywiście masz negatywne myśli o swoim ciele, spróbuj popracować nad znalezieniem kilku pozytywnych stwierdzeń dotyczących pewności siebie. Te stwierdzenia przychodzą o wiele bardziej naturalnie, kiedy dokonujesz małych fizycznych zmian w swojej rutynie, aby poczuć się lepiej.

Na przykład, odnosząc się do zdrowej diety jako czegoś, czego się boisz, ponieważ sprawia, że czujesz się pozbawiony, jest doskonałym przykładem uczenia dzieci, że istnieje jakaś forma negatywnych emocji związanych z ograniczaniem spożycia niezdrowych kalorii. Jak już mówiłam, balansowanie nie jest łatwe. Zmiana sposobu myślenia o tym, co wiesz, że jest najlepsze dla twojego ogólnego zdrowia, jest kluczem.

Staraj się dzielić tylko pozytywnymi stwierdzeniami, takimi jak „Staję się zdrowy” lub „Pracuję nad tym, aby być aktywnym rodzicem. Jest to szczególnie ważne, gdy przemawiasz przed małymi dziećmi, ponieważ mają one największy wpływ przed okresem nastoletnim. Pamiętaj, że pozytywne działania i słowa zaczynają się od pozytywnych myśli.

Krok 3: Od nastawienia do działania

Czy słyszałeś powiedzenie „wszystko mówić i nie działać”? Cóż, nadszedł czas na część mojego postu dotyczącą działania. To nie musi być przykry obowiązek, aby cała rodzina mogła się poruszać. Kiedy już zaczniesz się ruszać z cotygodniowymi zajęciami, cała twoja rodzina zacznie z niecierpliwością czekać na wspólny czas spędzony na rodzinnym fitnessie.

W tym roku uruchomiłem program o nazwie „Fit from the Sidelines”, aby zachęcić rodziców do maksymalnego wykorzystania każdej sekundy czasu, gdy zabierają swoje dzieci na mecze sportowe. Zawsze uważałam, że treningi sportowe dzieci są idealną okazją dla rodziców, aby wcisnąć im trening. Podczas gdy dzieci są zajęte grą, jest to doskonała okazja dla rodzica, aby w tym czasie popracować nad kondycją. Jakim wspaniałym przykładem może być rodzic, w momencie, gdy dziecko zaczyna go szukać i widzi, że mama lub tata ćwiczą.

CZYTAJ WIĘCEJ

Najpopularniejsze