piątek, 12 kwietnia, 2024
Strona głównaAktywność fizycznaPorady fitnessFitness i podróże - sześć wskazówek jak utrzymać się w dobrej formie

Fitness i podróże – sześć wskazówek jak utrzymać się w dobrej formie

Podróż lub nagłe zmiany w harmonogramie mogą siać spustoszenie w twoim zarządzaniu wagą i planie fitness. Jeśli często podróżujesz i masz problemy z utrzymaniem kondycji w podróży, oto jak możesz zachować sprawność fizyczną, gdy jesteś z dala od domu.

Jedzenie na lotnisku, niespodziewane opóźnienia w podróży i zagubiony bagaż wystarczą, aby nawet najbardziej zdyscyplinowany guru zdrowia sięgnął po słodki smakołyk. Jeśli często podróżujesz w interesach, lub planujesz sezonowe podróże z rodziną, są pewne rzeczy, do których musisz się zobowiązać, aby pozostać w dobrej formie podczas podróży. Na początek, musisz zrozumieć, czego potrzebuje Twoje ciało, aby zachować równowagę i być w jak najlepszej formie – zwłaszcza, gdy jesteś z dala od domu.

Być może słyszałeś powiedzenie: „Tworzenie zdrowych nawyków zajmuje dużo czasu, ale jeden zły dzień może wyrzucić cię z rytmu na wiele tygodni.” Myślę, że to powiedzenie jest całkiem trafne. Tak więc, w tym świetle, oto moje najlepsze wskazówki, które pomogą Ci wzmocnić swój plan fitness i zachować równowagę podczas podróży.

6 wskazówek, jak zachować formę podczas podróży

Spakuj się wcześniej, aby wcisnąć się w trening

Nie czekaj do dnia, a nawet dnia przed podróżą, aby spakować swoją torbę. Pakuj się kilka dni wcześniej, abyś mógł zachować dzień przed wyjazdem na wciśnięcie treningu. Dla mnie pakowanie jest najbardziej stresującą częścią podróży służbowej, więc spakowanie się kilka dni wcześniej oznacza, że jestem bardziej zrelaksowana w dniu podróży.

Zaplanuj swój tydzień i dostosuj swoją rutynę treningową tak, aby dzień podróży stał się twoim zaplanowanym dniem odpoczynku od ćwiczeń.

Zorganizuj się, aby uniknąć stresu na lotnisku

Stres jest jednym z głównych winowajców, które prowadzą do złego odżywiania i zaburzeń kondycji. Moja rada to zorganizować się, aby ograniczyć swój stres. Wiesz, że przejście przez ochronę na lotnisku jest stresującym procesem, więc upewnij się, że wszystkie Twoje płyny są odpowiedniej wielkości i w zasięgu ręki. Zadbaj o porządek w swojej torbie podróżnej i spakuj kilka zdrowych przekąsek, aby nie kusiło cię śmieciowe jedzenie dostępne na lotniskowych terminalach.

Niezbędniki podróżne, aby pozostać wypoczętym i gotowym

Przybycie do miejsca docelowego czując się zrelaksowany jest ważne, jeśli chcesz uzyskać rutynę treningu i uruchomić od razu. Niektóre podróżnicze niezbędniki, które powinieneś pamiętać, aby spakować to zatyczki do uszu, maska na oczy, skarpetki lotnicze, które pomogą w krążeniu krwi w nogach, poduszka pod szyję i ciepły sweter. Te przedmioty mogą Cię trochę obciążyć, ale zaufaj mi, podróżowanie z niektórymi własnymi wygodami może przynieść przyjemną ulgę od słuchania głośnych rozmów lub niemożności odpoczynku z powodu światła w oczach. Nie wspominając już o tym, że ćwiczenia będą ostatnią rzeczą na twojej głowie, jeśli twój kark będzie sztywny po wylądowaniu.

Przygotuj się na sukces

Zawsze pamiętaj, aby spakować ubrania i buty do ćwiczeń, abyś mógł pozostać w dobrej formie, gdy jesteś daleko. Brzmi prosto, ale jest to coś, o czym ludzie często zapominają podczas podróży. W rzeczywistości, możesz trzymać zapasowy zestaw ubrań treningowych w swojej torbie podręcznej. Nigdy nie wiadomo, kiedy mogą zdarzyć się niespodzianki, takie jak wylanie na Ciebie napoju przez kogoś. Ubrania treningowe są lekkie i praktyczne. Pomyśl tylko, że jeśli Twoja torba podręczna zaginie, nie będziesz mieć wymówki, by nie zdążyć na trening.

Odżywianie w podróży

Nawodnienie jest najważniejszą rzeczą, o której należy pamiętać podczas podróży. Odwodnienie może wpłynąć na twoją skórę, poziom energii, a także może prowadzić do bólów głowy i negatywnie wpływać na twój układ trawienny. Wspaniałą wiadomością jest to, że można łatwo uzyskać wodę w samolocie. Jeśli masz swój osobisty pojemnik, będzie on służył jako dobre przypomnienie, aby kontynuować popijanie.

Dobre jedzenie podczas podróży jest trudniejsze do zdobycia. Biorąc pod uwagę ryzyko opóźnień w podróży, możesz zrujnować swój zdrowy plan żywieniowy, jeśli nie będziesz przygotowany. Spakuj do torby bogate w składniki odżywcze przekąski, takie jak orzechy lub batony proteinowe, które pomogą Ci utrzymać się w pełni sił i z dala od niezdrowych wyborów. W związku ze zmianą czasu, będziesz chciał utrzymać organizm w dobrej kondycji przez cały dzień, aby uniknąć podjadania w porze posiłków z powodu nadmiernego głodu.

Stwórz trening w pokoju

Dopasowanie się do niektórych ćwiczeń podczas podróży może pomóc Ci lepiej spać i być bardziej czujnym psychicznie w swoich działaniach. Jeśli pójście na siłownię nie jest możliwe, po prostu zobowiąż się do szybkiej 20-minutowej rutyny w swoim pokoju rano i 10-minutowego rozciągania w nocy. Jeśli sprawisz, że regularne ćwiczenia staną się niezbędną częścią Twojego harmonogramu podróży, będziesz miał większe szanse na utrzymanie się na dobrej drodze do osiągnięcia swoich celów zdrowotnych i kondycyjnych.

CZYTAJ WIĘCEJ

Najpopularniejsze