poniedziałek, 15 kwietnia, 2024
Strona głównaAktywność fizycznaPorady fitnessTrzymaj się planu treningowego podczas sezonu zimowego

Trzymaj się planu treningowego podczas sezonu zimowego

Sezon zimowy to pracowity czas dla większości ludzi. Kiedy próbujemy poradzić sobie z wszystkimi dodatkowymi obowiązkami, treningi są pierwszą rzeczą, która zostaje wycięta z harmonogramu.

Jest to najgorszy czas na przerwę w treningach.

Oto trzy ważne powody, dla których musisz się ruszać w sezonie zimowym:

Przyrost masy ciała:

Zwiększona ilość jedzenia, w połączeniu z obniżonym poziomem aktywności, oznacza katastrofę dla Twojej talii. Nieuniknione jest, że zimą będziesz zajadać się mniej niż zdrowymi smakołykami, a wszyscy wiemy, że spożywanie zbyt dużej ilości kalorii prowadzi do przyrostu wagi. Nierzadko ludzie przybierają na wadze od pięciu do dziesięciu kilogramów z powodu przejadania się w czasie świąt, a następnie walczą w nowym roku, aby zrzucić te kilogramy. Pozostanie aktywnym pomoże Ci lepiej zarządzać równaniem kalorii spalonych i spalonych. Ćwiczenia nigdy nie zastąpią złego odżywiania, ale w czasie świąt, pozostanie aktywnym lub, jeszcze lepiej, zwiększenie obecnego poziomu aktywności może pomóc Ci utrzymać się z dala od dodatkowych kilogramów, zoptymalizować spalanie kalorii i utrzymać metabolizm w ryzach.

Stres:

zima może być stresującym czasem i zmianą w stosunku do twojej regularnej rutyny. Nic więc dziwnego, że możesz odczuwać wzrost poziomu stresu. Ćwiczenie jest świetnym sposobem na zmniejszenie poziomu stresu, ponieważ twoje ciało uwalnia endorfiny, które w naturalny sposób pomagają ci poczuć się dobrze. Jeśli więc zrezygnujesz ze swojego „odstresowywacza” w bardzo stresującym okresie, możesz poczuć się przytłoczony. Pozostanie aktywnym w czasie silnego stresu w połączeniu z próbą utrzymania rutyny na jak najbardziej stałym poziomie jest świetnym sposobem na pozbycie się zimowego smutku.

Utrata sprawności fizycznej:

Kiedy przestajesz ćwiczyć przez dłuższy czas, twój poziom sprawności spada, tracisz masę mięśniową, spada poziom wydolności sercowo-oddechowej, a wiele osób zauważa, że ich mięśnie stają się napięte i sztywne. Jeśli poświęciłeś się przez cały rok i zbudowałeś swój poziom sprawności fizycznej, kilka tygodni przerwy w czasie zimy może sprawić, że będziesz miał problemy. Kiedy zaczniesz znowu, będziesz zaczynać od początku. Najlepiej nie pozwolić, aby cała twoja ciężka praca poszła na marne i zamiast tego utrzymywać swoje ciało w ruchu podczas sezonu zimowego.

Okazjonalny planowany odpoczynek od rutyny ćwiczeń przez kilka dni może być faktycznie dobry dla twojego ciała, ponieważ pozwala na odbudowę i regenerację. Ale nie powinieneś po prostu zaprzestać swojej rutyny w czasie zimy, ponieważ zwiększone spożycie kalorii w połączeniu z brakiem aktywności nie jest dobrym połączeniem.

CZYTAJ WIĘCEJ

Najpopularniejsze