niedziela, 14 kwietnia, 2024
Strona głównaAktywność fizycznaPorady fitnessMotywacja fitness: Trzy wskazówki, które pomogą Ci pozostać aktywnym

Motywacja fitness: Trzy wskazówki, które pomogą Ci pozostać aktywnym

Kilka minut Wiele osób uważa, że trudno jest uzyskać i utrzymać motywację z ich ćwiczeń i zdrowego aktywnego stylu życia planów. Powody braku motywacji są ogromne, ale dwa z nich są bardzo powszechne: współczesny siedzący tryb życia i naturalny proces starzenia się. Im bardziej siedzący tryb życia, tym trudniej jest się zmobilizować do ruchu. Siedzenie przez cały dzień obniża poziom energii i może mieć negatywny wpływ na masę ciała, co z kolei sprawia, że poruszanie się jest mniej wygodne. Połączenie braku energii i złego samopoczucia tylko potęguje chęć pozostania w pozycji siedzącej. Przerwanie tego błędnego koła jest niezbędne, jeśli chcesz uzyskać i utrzymać motywację do osiągnięcia swoich osobistych celów w zakresie dobrego samopoczucia.

Naturalne efekty starzenia się mogą również utrudnić utrzymanie motywacji do ćwiczeń i chociaż nie możemy zapobiec procesowi starzenia się, istnieje kilka świetnych sposobów, które możemy przeciwdziałać efektom starzenia się Matki Natury i utrzymać motywację i ćwiczenia na konsekwentnej podstawie.

Oto trzy wskazówki, które pomogą Ci walczyć w kierunku pozostania aktywnym i zmotywowanym.

Kilka minut ćwiczeń każdego dnia: Regularne wprawianie ciała w ruch nie tylko świetnie pomaga w osiągnięciu celów związanych ze składem ciała, ale także daje naturalny zastrzyk energii, promuje zwiększone krążenie i poprawia ogólne samopoczucie. Kiedy utrzymujesz swoje stawy w ruchu dzięki regularnej aktywności, jesteś mniej narażony na utratę mobilności i bolesność stawów, które są powszechnie powodowane przez brak aktywności. Zaleca się, że aby doświadczyć korzyści zdrowotnych związanych z codzienną aktywnością, należy ćwiczyć przez co najmniej 30 minut dziennie, pięć dni w tygodniu. Pierwszy krok jest często najtrudniejszy, ale gdy już zaczniesz ćwiczyć, korzyści płynące z dobrego samopoczucia ułatwią Ci kontynuację. Nawet jeśli nie możesz poświęcić 30 pełnych minut na początek, wiedz, że odrobina ćwiczeń jest zawsze lepsza niż ich brak.

Zmieniaj swoje uderzenia: Ważne jest, aby dążyć do utrzymania zdrowej gęstości kości w miarę starzenia się i odzyskać ją po spędzeniu dłuższych okresów w pozycji siedzącej. Wykonywanie ćwiczeń o dużym natężeniu, takich jak chodzenie, bieganie czy skakanie, może pomóc w utrzymaniu zdrowych kości. Naprzemienne wykonywanie ćwiczeń o niskim stopniu intensywności, takich jak pływanie i jazda na rowerze, oraz ćwiczeń o wysokim stopniu intensywności, takich jak bieganie i skakanie, to doskonały sposób na zapewnienie maksymalnych korzyści dla zdrowia kości wynikających z rutyny ćwiczeń, przy jednoczesnym zapewnieniu, że nie obciążamy zbytnio stawów. Urozmaicenie rutyny pomoże Ci uniknąć nadmiernej bolesności stawów po ćwiczeniach i zapobiegnie znudzeniu.

Skup się na swoich mięśniach: Powszechnym problemem związanym z wiekiem, któremu można pomóc za pomocą ćwiczeń, jest naturalna utrata masy mięśniowej znana jako sarkopenia. Utrata mięśni lub nierównowaga składu ciała nie zawsze wynika z procesu starzenia się, spędzanie długiego czasu w stanie bezczynności lub niedowaga mogą również zmniejszyć beztłuszczową masę mięśniową.

Podnoszenie ciężarów lub wykonywanie ćwiczeń z masą ciała w połączeniu ze spożywaniem diety bogatej w białko zapewni, że zbudujesz beztłuszczową masę mięśniową i zachowasz siłę. Utrzymanie masy mięśniowej jest bardzo korzystne dla metabolizmu i pomaga Ci wyglądać i czuć się jak najlepiej. Staraj się wykonywać ćwiczenia budujące mięśnie co najmniej trzy dni w tygodniu.

Niezależnie od tego, czy pracujesz nad osiągnięciem konkretnego celu, czy po prostu chcesz czuć się młodo i energicznie, codzienne skupienie się na byciu aktywnym pomoże ci uzyskać i utrzymać motywację.

CZYTAJ WIĘCEJ

Najpopularniejsze