wtorek, 16 kwietnia, 2024
Strona głównaUrodaPoradyPiękny uśmiech: 5 wskazówek, jak zachować dobry wygląd zębów

Piękny uśmiech: 5 wskazówek, jak zachować dobry wygląd zębów

Istnieje tak wiele powodów, aby uśmiechać się w każdym dniu. Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci utrzymać białe zęby – większość z nich jest prosta i łatwa. Mam nadzieję, że pomogą Ci one zacząć uśmiechać się pewnie i pokazać światu Twoje piękne, białe zęby.

Uśmiech jest często jedną z pierwszych cech, na które zwracamy uwagę, a utrzymanie białych zębów jest istotną częścią pewnego siebie uśmiechu.

Uśmiech może również sygnalizować dla mózgu, że jesteś w dobrym nastroju – nawet jeśli nie jesteś. Innym dobrym powodem, aby się uśmiechać jest to, że prowadzi to do śmiechu, a kto nie czuje się dobrze po dobrym śmiechu?

Teraz, gdy znasz powody, aby błysnąć jasnym uśmiechem, porozmawiajmy o tym, jak umieścić swój najlepszy uśmiech do przodu, utrzymując zdrowe i białe zęby.

Jak utrzymać swoje zęby w bieli

Istnieją profesjonalne sposoby na uzyskanie bielszych zębów, ale zawsze możesz włączyć kilka prostych kroków do swojej codziennej rutyny, aby pomóc w utrzymaniu białych zębów. Mówię o zapobieganiu: jeśli dobrze zadbasz o swoje białe zęby, być może nawet nie będziesz musiał podejmować profesjonalnych działań.

Bądź sumienny w kwestii higieny jamy ustnej

Większość dentystów zaleca szczotkowanie zębów co najmniej dwa razy dziennie i codzienne nitkowanie ich. Jest to nie tylko korzystne dla zdrowia Twoich zębów, ale również może pomóc w utrzymaniu ich bieli poprzez usuwanie osadu.

Unikaj napojów, które powodują plamy

Zasada kciuka dla tej wskazówki: jeśli to może poplamić białą bawełnianą koszulkę, to może poplamić twoje zęby. Niektóre z powszechnych winowajców w tej kategorii są kawa, herbata, czerwone wino, ciemne napoje gazowane i soki owocowe. Nie mówię, aby wyciąć te napoje całkowicie, ale należy pamiętać o tym, ile zużywasz, aby utrzymać białe zęby.

Don’t Light Up

Oprócz powodowania wielu innych problemów zdrowotnych, palenie może również powodować przebarwienia zębów. Niektóre składniki papierosów, takie jak nikotyna i substancje smoliste, mogą powodować brązowe plamy na zębach. Palacze często mają również obniżony przepływ śliny do jamy ustnej, a ślina działa jako naturalny środek czyszczący zęby.

Płucz zęby po jedzeniu

Jedz swoje owoce i warzywa, a następnie przepłucz usta wodą, gdy skończysz. Ciemno zabarwione owoce i warzywa mają wyjątkowe właściwości odżywcze, ale mogą również przebarwiać zęby. Upewnij się więc, że jesz pokarmy takie jak jagody i buraki, ale po ich spożyciu przepłucz usta wodą, aby zapobiec przebarwieniom zębów.

Wybierz odpowiedni kolor ust

Ta wskazówka jest przeznaczona dla pań. Uzyskanie bielszych zębów może być tak proste, jak wybór odpowiedniego koloru ust. Wybierz kolor z niebieskim podtekstem, ponieważ te odcienie będą przeciwdziałać wszelkim żółtym odcieniom na Twoich zębach. Odcienie te obejmują bogate czerwienie, kolory jagodowe, różowe z chłodnym odcieniem lub kolory nude. Unikaj odcieni jasnopomarańczowych lub czerwieni o ciepłym podtekście, ponieważ mogą one uwydatnić przebarwienia zębów.

CZYTAJ WIĘCEJ

Najpopularniejsze