Strona główna Uroda Porady Jak pozbyć się worków pod oczami

Jak pozbyć się worków pod oczami

0
Jak pozbyć się worków pod oczami

Czy masz ciemne kręgi i worki pod oczami? Czy Twoje worki pod oczami pozostają bez względu na to, ile snu miałaś? Mogę pomóc – porozmawiajmy o tym, jak pozbyć się opuchlizny pod oczami!

Nie wiem jak Ty, ale niektóre poranki, kiedy budzę się i patrzę na siebie w lustrze, ledwo rozpoznaję siebie. Teraz, oczywiście, to się zwykle dzieje po bardzo późnej nocy na mieście. Ale bez względu na przyczynę, nikt nie chce budzić się z nieestetycznymi workami pod oczami. Mogą one sprawić, że będziemy wyglądać na zmęczone, zestresowane i, ośmielę się to powiedzieć – stare.

Moje cztery proste wskazówki, które pomogą zwalczyć opuchliznę pod oczami:

  • Staraj się nie pić płynów co najmniej 2-3 godziny przed snem. To właśnie zatrzymanie płynów jest najczęstszym czynnikiem powodującym opuchliznę pod oczami. Skóra wokół naszych oczu jest bardzo cienka i delikatna, więc gdy płyny zaczynają się gromadzić, obszar ten może stać się opuchnięty i opadający. Zaufaj mi, to nigdy nie jest dobry wygląd.
  • Płaska poduszka nie jest naszym przyjacielem! Moja nocna mantra przez ostatnie kilka lat brzmiała: „Upewnij się, że moja poduszka jest puszysta, żebym nie obudziła się opuchnięta”. Płaskie poduszki pozwalają na zatrzymywanie płynów, które gromadzą się pod naszymi oczami. Poprzez lekkie podniesienie głowy za pomocą pełniejszej poduszki, możemy zapobiec gromadzeniu się płynu, który prowadzi do zauważalnych worków pod oczami.
  • Postaraj się ograniczyć spożycie alkoholu i soli. Są one kluczowymi czynnikami przyczyniającymi się do powstawania worków pod oczami i opuchlizny, ponieważ mogą prowadzić do odwodnienia. Kiedy jesteśmy odwodnieni, organizm ma tendencję do magazynowania wody jako części swojego mechanizmu obronnego. I, chłopcze, czy ten płyn uwielbia kręcić się wokół naszych oczu. Zrezygnuj z nich, a mam nadzieję, że zauważysz różnicę.
  • Zwykłe stare zmęczenie jest również głównym winowajcą. Wszyscy jesteśmy winni siedzenia przed naszymi komputerami i telewizorami przez zbyt długi czas. Musimy dać odpocząć naszym oczom, a także sobie. Pamiętaj, że nie bez powodu nazywamy to „pięknym snem”, więc pozwólmy sobie na jego dużą ilość i pomóżmy pozbyć się tych worków pod oczami na zawsze.

Istnieje wiele czynników przyczyniających się do worków pod oczami, w tym alergie, dziedziczność, zmiany hormonalne, a nawet nasza dieta. Ostatnia wskazówka jest prawdopodobnie najbardziej praktyczna ze wszystkich: jeśli nie chcesz, aby ktokolwiek zauważył Twoje opuchlizny pod oczami, zainwestuj w parę okularów przeciwsłonecznych. Będziesz wyglądać fantastycznie i nikt nie będzie wiedział, że tańczyłaś przez całą noc.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj