piątek, 12 kwietnia, 2024
Strona głównaUrodaPoradyNałóż krem na noc i obudź się wyglądając piękniej

Nałóż krem na noc i obudź się wyglądając piękniej

Ile razy wracałaś do domu po długim dniu pracy i chciałaś po prostu położyć się do łóżka, nie zważając na swoją skórę? W takim momencie demakijaż wydaje się trudniejszy niż wspinaczka na górę, a nałożenie kremu na noc – jak przebiegnięcie maratonu. Może się wydawać, że pominięcie nocnych rytuałów upiększających i pójście prosto na piękny sen to dobry pomysł, ale rano będziesz tego żałować.

Każdy wie, że musimy oczyszczać i tonizować naszą skórę każdego ranka i każdego wieczoru przed snem. To nie podlega dyskusji i niedawno pisałam o tym, jak ważne jest oczyszczanie. Jeśli chcesz się obudzić z poczuciem odświeżenia i wspaniałego wyglądu, Twoja nocna pielęgnacja to nie tylko oczyszczanie i tonizowanie. Obejmuje ona również nawilżanie skóry przed snem poprzez stosowanie kremu na noc. Nie martw się jednak: Twoja nocna rutyna powinna zająć tylko kilka krótkich minut. Niezależnie od tego, co robisz, po powrocie do domu z pracy lub szkoły, nie kładź się po prostu na łóżku. Gdy to zrobisz, wszystko się skończy, a Twoja skóra nie będzie miała żadnych szans. Po powrocie do domu, udaj się prosto do łazienki i wykonaj krótką rutynę pielęgnacyjną. Będziesz wdzięczna, że to zrobiłaś, kiedy rano zadzwoni budzik.

Oczywiście, twoim pierwszym krokiem jest zawsze dać skórze dobre oczyszczanie, aby usunąć brud, olej, makijaż i inne zanieczyszczenia ze skóry. To najlepszy sposób na zakończenie długiego dnia. Pomyśl o wszystkich szkodliwych rzeczach, z którymi Twoja skóra styka się w ciągu dnia. Zanieczyszczenia, kurz, dym z papierosów, a nawet z gotowania na kuchence lub grillu. Czy rozpyliłeś dzisiaj wodę kolońską, dezodorant do pokoju lub lakier do włosów? Jeśli tak, to te rzeczy mogą być teraz na Twojej skórze. Czy jadłeś, kaszlałeś, wydmuchiwałeś nos lub dotykałeś twarzy choćby raz? Jeśli tak, zastanów się, co masz na twarzy. Rozpocznij noc z ładną, czystą twarzą, odpowiednio ją oczyszczając i tonizując. Właściwe oczyszczanie i tonizowanie pozwoli Twojemu kremowi na noc działać bez zakłóceń.

Krem na noc jest bardzo ważny, jeśli chodzi o odżywianie i nawilżanie skóry. Najlepsze jest to, że działa on podczas snu. Krem na noc jest przeznaczony zarówno dla kobiet jak i mężczyzn. Tak, to znaczy, że wy również, panowie. Twoja skóra potrzebuje kremu na noc tak samo, jak skóra kobiety, więc nie jesteś tu bez winy. W rzeczywistości, jeśli golisz się każdego dnia i stosujesz wodę po goleniu, możesz potrzebować kremu na noc nawet bardziej niż kobiety, ponieważ Twoja skóra prawdopodobnie rozpaczliwie potrzebuje nawilżenia.

Dlaczego potrzebujesz kremu na noc

Oczywiście, krem na noc będzie nawilżał Twoją skórę. Krem na noc może podwoić poziom nawilżenia skóry i wspomóc działanie przeciwstarzeniowe. Kremy na noc nie wchłaniają się w skórę tak szybko jak większość balsamów na dzień, a ich konsystencja jest zazwyczaj o wiele bogatsza. Ta intensywna pielęgnacja pozwala zachować młody wygląd skóry przez dłuższy czas. Za każdym razem, gdy robię się nieco leniwa i myślę, że mogę zapomnieć o kremie na noc, myślę tylko o straconych godzinach odżywiania i nawilżania, które mogłam zapewnić mojej skórze. Teraz trzymam krem na noc i chusteczki oczyszczające na mojej szafce nocnej. Nawet jeśli obudzę się w środku nocy i zapomnę nałożyć kremu na noc, sięgam po niego i nakładam go, kiedy jestem w połowie snu. Jest to tak ważne i warte dodatkowego wysiłku.

Skóra wymaga odpowiedniego nawilżenia, aby wyglądać jak najlepiej. Tak, jak mówią zarówno Susan jak i Samantha, musimy pić dużo wody, aby nawodnić całe ciało, ale musimy również stosować produkty na skórę, aby utrzymać ją w stanie nawilżenia. Wysuszona skóra nie wygląda dobrze. Dlatego właśnie osoby cierpiące z powodu suchej skóry wyglądają na nieco starsze niż są w rzeczywistości. Wszystko zależy od nawilżenia, a potrzebujemy go wszyscy, bez względu na rodzaj skóry, jaką mamy. Bogaty krem na noc stosowany co noc zapewni tak potrzebne nawilżenie przy niewielkim lub zerowym wysiłku z Twojej strony. Nie ma więc żadnych wymówek, aby tego nie robić.

Jak stosować krem na noc

Aby nałożyć odpowiednią dla Twojej skóry ilość kremu na noc, powinnaś zacząć od zastosowania „metody 5 kropek”. Zacznij od wyciśnięcia kremu na noc na opuszki palców.

Nałóż kropkę produktu na czoło, nos, brodę i każdy policzek (5 kropek). Po nałożeniu kropek, po prostu wmasuj krem na noc w skórę, wykonując ruchy w górę i na zewnątrz. Kiedy już cały produkt zostanie wmasowany w skórę, dokonaj samooceny i sprawdź, czy potrzebujesz dodatkowego produktu. Jeśli tak, po prostu dodaj trochę więcej, aż będziesz zadowolona. Wkrótce będziesz wiedziała dokładnie, ile produktu nałożyć i nie będziesz już musiała stosować metody 5 kropek.

Traktuj swoją szyję jako przedłużenie twarzy i pamiętaj, aby stosować tam również krem na noc. Twoja szyja może być pewną wskazówką co do Twojego wieku, dlatego zadbaj o jej nawilżenie, stosując wszystkie produkty do pielęgnacji skóry również na tym obszarze.

W zasadzie sprowadza się to do tego: poświęć swojej skórze kilka minut swojego czasu każdego wieczoru przed pójściem spać. Oczyść ją, tonizuj, nałóż krem pod oczy, serum – i co najważniejsze, nie zapomnij o kremie na noc. Miejmy nadzieję, że będziesz miała dobre osiem godzin, podczas których Twoja skóra będzie rozpieszczana i odżywiana, a Ty nie będziesz robiła nic innego, jak tylko zasypiała. Możesz obudzić się z matową i pozbawioną blasku skórą, możesz też obudzić się wyglądając i czując się bardziej młodzieńczo i odświeżona. Ja zawsze głosuję za tym, by wyglądać młodziej i bardziej świeżo – zwłaszcza, gdy śpię, podczas gdy cała ciężka praca jest wykonywana.

CZYTAJ WIĘCEJ

Najpopularniejsze