wtorek, 5 marca, 2024
Strona głównaUrodaPorady6 prostych wskazówek, jak pomóc suchej skórze

6 prostych wskazówek, jak pomóc suchej skórze

Jeśli masz suchą skórę, oto kilka prostych wskazówek, które możesz wypróbować.

Czasami mam wrażenie, że bez względu na to, co robię, kiedy patrzę w lustro, wyglądam po prostu na wysuszoną i starszą niż jestem w rzeczywistości.

Nie chodzi tylko o to, jak moja skóra wygląda, ale także o to, jak się czuje, gdy jest sucha. Nie jestem pewna, czy posiadanie suchej skóry jest gorsze od posiadania skóry tłustej, czy też odwrotnie. Przeciętnie, osoby o suchej skórze mają mniej wyprysków i skaz niż osoby o skórze tłustej. Skóra sucha sprawia jednak, że wyglądamy nieco starzej. Osoby o cerze tłustej wyglądają nieco młodziej, ale niestety mogą mieć więcej wyprysków i skaz, a ich pory są większe.

Ponieważ sucha skóra może być zniechęcająca, zebrałam kilka wskazówek, które sprawdziły się u mnie na przestrzeni lat, a które mogą pomóc również Tobie.

Powiedz „nie” gorącej wodzie

Jestem pierwszą osobą, która przyzna, że nie ma nic lepszego niż gorący prysznic lub kąpiel. Jednak, podczas gdy reszta ciała czuje się wspaniale, ciepło może powodować wysuszenie skóry. Gorąca woda może pozbawić Twoje ciało naturalnych olejków, które działają jak bariera ochronna na skórze. Bariera ta jest niezwykle ważna, ponieważ pomaga zatrzymać bardzo potrzebną wilgoć, dzięki której skóra pozostaje nawilżona, miękka i gładka. Jeśli możesz, unikaj gorącego prysznica i zamiast tego weź miły, ciepły. I chociaż wszyscy uwielbiamy wylegiwać się w wannie, najlepiej jest wchodzić i wychodzić z niej szybko, aby uniknąć wysuszenia skóry. Ogranicz się do 5-10 minut. Po wyjściu spod prysznica, delikatnie osusz skórę, nie pocierając jej, i natychmiast zastosuj krem nawilżający do twarzy i ciała.

Bądź delikatna

Kiedy oczyszczamy naszą skórę, czasami bywamy trochę szorstcy. To tak, jakbyśmy dosłownie chcieli wyszorować nasze ciało do czysta. Jeśli chodzi o skórę suchą, należy zachować ostrożność i delikatnie ją oczyszczać. Nie złuszczaj ani nie szoruj skóry zbyt mocno, ponieważ może to podrażnić i pogrubić skórę – a to nie jest dobra rzecz. Ważne jest również stosowanie delikatnych środków czyszczących. Wszystko, co zawiera ostre detergenty, może spowodować, że skóra będzie bardzo sucha i podrażniona. Wybierz środek oczyszczający, który zawiera naturalne składniki, takie jak aloes, który pomoże ukoić i zmiękczyć skórę. Na koniec, pamiętaj o dokładnym spłukaniu. Chcesz usunąć wszystkie ślady mydła i środka czyszczącego z ciała, a zwłaszcza z twarzy. Pozostałości produktu mogą powodować wysuszenie i swędzenie.

Ochrona jest kluczem

Omówiliśmy już bardzo obszernie znaczenie produktów do pielęgnacji przeciwsłonecznej twarzy i ciała. Szkody wyrządzone przez promienie UVA i UVB nie tylko powodują oparzenia skóry, ale także przyczyniają się do jej starzenia. Oznaki starzenia się skóry nie są ładne i obejmują drobne linie i zmarszczki, ciemne plamy, szorstkość i suchość skóry. Ważne jest, aby stosować produkty z filtrem przeciwsłonecznym przez cały rok, nie tylko latem. Aby zapewnić sobie codzienną ochronę przed promieniami słonecznymi i złagodzić objawy przesuszenia, należy włączyć do swojej pielęgnacji ochronny krem nawilżający z filtrem przeciwsłonecznym o szerokim spektrum działania.

Tylko dla mężczyzn

Dla wszystkich facetów, którzy mają suchą skórę, ten produkt jest dla Ciebie. Golenie twarzy może zdecydowanie podrażnić suchą skórę. Za każdym razem, gdy skrobiesz maszynką po skórze, nie tylko usuwasz niechciane włosy, ale również swoje naturalne olejki. Ważne jest, aby golić się podczas lub zaraz po prysznicu. Dzięki temu zarost stanie się bardziej miękki i elastyczny, co ostatecznie ułatwi Ci golenie. Upewnij się, że Twoja maszynka jest ostra, aby uniknąć podrażnień. Zawsze używaj kremu lub żelu do golenia, najlepiej takiego, który ma właściwości nawilżające. Za wszelką cenę unikaj płynów po goleniu i toników na bazie alkoholu, ponieważ przyczynią się one tylko do dalszego wysuszenia skóry. Wybierz dobry tonik do twarzy jako zdrowszą alternatywę dla wody po goleniu.

Nawilżaj, nawilżaj, nawilżaj

Jeśli Twoja skóra jest sucha i nieprzyjemna, dodanie jej nawilżenia jest bardzo ważne. Ponownie, stosuj produkty nawilżające natychmiast po kąpieli lub prysznicu, kiedy skóra jest jeszcze wilgotna. Pamiętaj, aby na dzień stosować produkt z filtrem SPF, a na noc bogatszy, uzupełniający krem na noc. Nawilżający krem pod oczy jest idealny dla delikatnej skóry wokół oczu. Balsam lub żel do całego ciała pomoże w walce z suchością i swędzeniem skóry w każdym miejscu na ciele. Nogi, ramiona, plecy, ręce i wszystkie inne części ciała mogą stać się suche bez odpowiedniego nawilżania. Jeśli cierpisz z powodu suchych dłoni, pamiętaj o stosowaniu przyjemnego balsamu do rąk i ciała po każdym umyciu rąk. Kiedy woda odparowuje ze skóry, może wyciągnąć z niej jeszcze więcej wilgoci. Dobry krem nawilżający lub balsam to naprawdę najlepsza obrona przed suchą skórą.

Pozostań nawilżona

Teraz, gdy omówiliśmy bycie nawilżonym na zewnątrz, pamiętaj, że ważne jest również nawilżanie od wewnątrz. Picie wody przez cały dzień utrzymuje twoje ciało i skórę w stanie nawilżenia.

CZYTAJ WIĘCEJ

Najpopularniejsze