poniedziałek, 15 kwietnia, 2024
Strona głównaUrodaPoradyWyglądaj pięknie, czuj się pięknie

Wyglądaj pięknie, czuj się pięknie

Czy kiedykolwiek miałeś dzień, w którym wiesz, że wyglądasz tak samo jak dzień wcześniej, ale z jakiegoś powodu po prostu nie czujesz się pięknie? Oto kilka rzeczy, które możesz zrobić, aby znów poczuć się cudownie.

Wszyscy mieliśmy te dni, kiedy obudziliśmy się po złej stronie łóżka, poszliśmy spojrzeć w lustro i po prostu chcieliśmy ukryć się przed światem. Mimo, że prawdopodobnie wyglądamy tak samo jak każdego innego dnia, po prostu nie czujemy się pięknie. To nie jest tak, że z dnia na dzień coś drastycznie zmieniło się w naszym wyglądzie – co pokazuje, że poczucie piękna to stan umysłu. Oto kilka sposobów na to, by poczuć się pięknie, nawet w najgorsze dni.

Jak po prostu czuć się pięknie

Pewność siebie jest niezbędna

Może to zabrzmi banalnie, ale kluczem do tego, aby czuć się pięknie w każdym dniu jest pewność siebie. Pewność siebie jest powodem, dla którego niektórzy ludzie zawsze znajdują się w centrum uwagi, niezależnie od tego, jak wyglądają. I jest to coś, co możesz wykorzystać na swoją korzyść. Jeśli chcesz wyglądać tak, jak chcesz, musisz to robić, więc wyrzuć z głowy negatywne myśli i zacznij dawać sobie pozytywne zapewnienia w ciągu dnia. Skup się na cechach, które naprawdę w sobie lubisz i odrzuć wszelkie negatywne myśli na temat swojego wyglądu, które mogą pojawić się w Twoim umyśle.

Błyskawicznym poprawiaczem nastroju, a zarazem kolejnym sposobem na piękny wygląd, jest uśmiech. Nie wierzysz mi? Po prostu spróbuj umieścić uśmiech na swojej twarzy, nawet jeśli nie masz na to ochoty, i powiedz mi, jak się czujesz. Oprócz korzyści poprawiających nastrój, mówi się, że uśmiechanie się sprawia, że człowiek wygląda i czuje się pięknie. Kiedy osoba uśmiecha się, powoduje to, że inni postrzegają ją jako bardziej atrakcyjną. Porozmawiajmy o łatwy sposób, aby wyglądać lepiej!

Stop Porównaniom

Łatwo jest porównywać się z innymi i zbyt łatwo wpaść w pułapkę sprawdzania, jak mierzymy się z innymi, ale to nie robi nic dla naszej pewności siebie. Każdy człowiek jest unikalną jednostką, a Ty masz pozytywne atuty, których inni mogą czuć, że im brakuje. Najlepszym sposobem, aby czuć się pięknie jest postrzeganie siebie jako jednostki, a nie jako jednej osoby w porównaniu do drugiej.

Spróbuj nowego wyglądu

Czasami po prostu tkwimy w rutynie urody, co może przyczynić się do tego, że nie czujemy się piękne. Dlaczego więc nie zmienić tego stanu rzeczy za pomocą zabawnej metamorfozy? Odnowienie swojego wyglądu może dostarczyć Ci emocji i zmian, których potrzebujesz, aby wyjść z rutyny i znów poczuć się pięknie. Nowa fryzura, garderoba czy kosmetyki to zmiany, których potrzebujesz.

Widziałam kilka osób, które utknęły w minionych dekadach, ponieważ są ustawione w ich sposoby lub brakuje im pewności siebie, aby zmienić rzeczy w górę. Ale żyjemy w nowoczesnym świecie i ważne jest, aby się tak zachowywać. Postaw na styl, w którym czujesz się dobrze i pamiętaj, aby go odświeżyć nowym kolorem lub cięciem (ubrań lub włosów). Zyskasz pewność siebie, wiedząc, że wyglądasz świetnie, i będziesz pięknie stawiać czoła światu.

Uważaj na swoją postawę

Sposób, w jaki siedzisz i stoisz, mówi wiele o tym, jak o sobie myślisz. Osoby o dobrej postawie sygnalizują światu, że czują się pewne siebie i piękne za pomocą niewerbalnych sygnałów komunikacyjnych. Nawet jeśli nie czujesz się piękna, siedząc lub stojąc z wysoko uniesionymi ramionami będziesz promieniować pewnością siebie na zewnątrz. Za każdym razem, gdy złapiesz się na tym, że się pochylasz, poświęć kilka sekund na poprawienie swojej postawy. Powinnaś poczuć się bardziej opanowana, pewna siebie, a może nawet piękna.

Czasami po prostu potrzebujesz dobrej sesji rozpieszczania, aby poczuć się pięknie. Kiedy czujesz się zmęczona, zestresowana lub niespokojna, prawdopodobnie nie będziesz się czuła najpiękniej. Spróbuj zrobić sobie przerwę, czy to na godzinę, czy na cały dzień, aby odzyskać kontakt ze swoim prawdziwym „ja”. Jeśli jesteś w zrelaksowanym stanie umysłu, bardziej prawdopodobne jest, że będziesz miała pozytywne uczucia w stosunku do siebie. Możesz spróbować każdej relaksującej czynności, niezależnie od tego, czy jest to popołudnie w parku (oczywiście z filtrem), wizyta w salonie fryzjerskim czy zakup nowego stroju. Moim ulubionym zajęciem jest czesanie włosów – działa jak urok w te dni, kiedy nie czuję się piękna.

CZYTAJ WIĘCEJ

Najpopularniejsze