Strona główna Aktywność fizyczna Porady fitness Twój zimowy przewodnik fitness

Twój zimowy przewodnik fitness

0
Twój zimowy przewodnik fitness

Aby Twoje ciało było sprawne, musisz być aktywny. Pozwól, że pomogę Ci zacząć od planu aktywności, który pomoże Ci uzyskać pożądane rezultaty. Moje podejście do uzyskania kondycji jest zrównoważone i długoterminowe, więc możesz uzyskać i utrzymać swoje wyniki postępujące z tygodnia na tydzień.

Każdy powinien być aktywny w jakiś sposób, zwłaszcza, że nasze nowoczesne życie wypełnione technologią utrzymuje nas w pozycji siedzącej przez zbyt wiele godzin dziennie.Bez względu na to, jaki jest twój obecny poziom sprawności fizycznej lub aktywności, istnieje tak wiele badań, które pokazują nam, że zrównoważone odżywianie i konsekwentne podejście do bycia aktywnym jest świetną długoterminową strategią poprawy i utrzymania zdrowego ciała. Jeśli do tej pory opierałeś się fitnessowi i próbowałeś kontrolować skład swojego ciała za pomocą samej diety, pozwól, że pokażę ci, jak wzmocnić wyniki żywieniowe i utrzymać je poprzez dodanie regularnej aktywności do swojego tygodnia.

Zapewnij sobie taką ilość aktywności, jakiej potrzebujesz

Każda osoba powinna dążyć do podjęcia aktywności fizycznej przez co najmniej 30 minut, pięć dni w tygodniu. Niektóre z wielu korzyści zdrowotnych związanych z ćwiczeniami to poprawa gęstości kości, lepsze napięcie mięśni, poprawa układu sercowo-naczyniowego i zwiększenie poziomu energii. Jeśli chcesz mieć duży wpływ na skład ciała lub poprawić swoje wyniki sportowe, musisz starać się być aktywnym przez dłuższy czas. Dąż do 60-90 minut ćwiczeń o zróżnicowanej intensywności, które odpowiadają Twoim osobistym celom fitness.

Nie bój się ćwiczeń

Powodem, dla którego tak wiele osób unika ćwiczeń, jest to, że kojarzą je z wieloma negatywnymi rzeczami, takimi jak nie najlepsze samopoczucie, pocenie się, ciężka praca i bolące mięśnie. Nie mogę obiecać, że aktywność fizyczna nie sprawi, że się spocisz, ale mogę ci powiedzieć, że jeśli będziesz podążać za powolnym, stopniowym podejściem do aktywności fizycznej, zaczniesz kojarzyć fitness z poprawą składu ciała, pewnością siebie i świetnym samopoczuciem. Zbyt szybkie wejście w rutynę może prowadzić do zwiększonej bolesności mięśni, więc bądź miły dla swojego ciała i zwiększaj intensywność ćwiczeń wraz ze wzrostem poziomu sprawności. Jeśli jest już za późno i jesteś obolały, zaplanuj kilka dni łatwych ćwiczeń, aby odzyskać siły, takich jak delikatne spacery i rozciąganie. Podczas następnej sesji ćwicz na tyle intensywnie, by uzyskać rezultaty, ale nie tak mocno, byś następnego dnia nie mógł chodzić.

Podejdź do aktywności fizycznej jak do zabawy

Twoja wybrana aktywność powinna być zabawą, ponieważ to właśnie ona sprawi, że będziesz wracać po więcej. Unikaj ekstremalnego styczniowego skoku lub letniego pędu i powoli zwiększaj poziom aktywności w miarę poprawy kondycji. Jeśli wypadniesz z toru, będziesz musiał zacząć od początku. Kiedy przestajesz ćwiczyć, tracisz część swojej sprawności sercowo-naczyniowej i siły mięśniowej.* Miej jednak pewność siebie, ponieważ powrót do miejsca, w którym przerwałeś trening, może być szybszy niż za pierwszym razem. Twoje ciało ma niesamowitą pamięć mięśniową.
Jak poprawić swój poziom sprawności fizycznej

Oto kilka prostych wskazówek, które pozwolą Ci zacząć:

  • Wykonuj proste ćwiczenia rozciągające, aby upewnić się, że każdego dnia poruszasz mięśniami i stawami w pełnym zakresie ruchu.
  • Zwiększ swój poziom codziennej aktywności, chodząc po schodach, parkując w najdalszym miejscu od sklepu, uprawiając ogród, tańcząc i bawiąc się z dziećmi. Po prostu ruszaj się!
  • Zacznij dodawać regularne spacery do swojego dnia. Możesz powoli zwiększać czas, aż do momentu, gdy będziesz czuł się komfortowo po 30 minutach. Następnie zwiększ poziom intensywności poprzez szybsze chodzenie. Zacznij od zróżnicowanego terenu, takiego jak wzgórza, a następnie przejdź do tempa joggingu lub biegu.
  • Wykonuj ćwiczenia oporowe z ciężarem ciała, takie jak proste przysiady, wypady, pompki, a następnie przejdź do używania ciężarków.

Najważniejszą rzeczą jest słuchanie swojego ciała. Wysilaj się na tyle, by czuć, że stawiasz sobie wyzwanie, ale nie za mocno, by nie nabawić się kontuzji lub nie chodzić z okropnie obolałym ciałem następnego dnia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj