Strona główna Uroda Porady Wypróbuj te porady, aby dodać sobie pewności siebie

Wypróbuj te porady, aby dodać sobie pewności siebie

0
Wypróbuj te porady, aby dodać sobie pewności siebie

Porozmawiajmy o tym, jak zbudować wszechogarniającą pewność siebie ciała. Jestem podekscytowana, że będę dzielić się moim osobistym doświadczeniem z poczuciem własnej wartości i obrazem ciała, jak idą w parze i co musimy zrobić, aby pozostać pewnymi siebie.`

Większość ludzi walczy z niską samooceną i pewnością siebie w pewnym momencie życia. Być może chciałbyś, aby Twoja skóra była bardziej jasna, brzuch bardziej płaski, nos mniejszy, a może chciałbyś być wyższy lub krótszy. Te uczucia dotyczą zarówno mężczyzn, jak i kobiet.

Zagadka obrazu samego siebie

Są takie poranki, kiedy stoję przed lustrem i patrzę na siebie. Sprawdzam moje ramiona, mój brzuch, a nawet mój tyłek, a jeśli już czuję się nisko, mogę zacząć czuć się gorzej. Postanawiam, że chcę wyglądać tak jak ja kiedy miałam 22 lata. Zaczynam się dołować i dosłownie czuję, jak moja pewność siebie znika.

Po obmacaniu całego ciała, kontynuuję torturowanie siebie poprzez oglądanie mojej twarzy w jednym z tych powiększających luster. Myślę wtedy: „O świetnie, pojawiła się nowa mała zmarszczka. O cudownie, zabłąkany włosek przypadkowo wyrósł w miejscu, w którym nie powinien być.” Westchnienie… Gdyby nie strach przed siedmioma latami pecha, to lusterko przeszłoby do historii.

Rozwiązanie dla pewności siebie

W moim umyśle, wciąż jestem w moich wczesnych lat 20-tych. Ale mój umysł i moje ciało zdecydowanie nie są na tej samej stronie. Często obraz naszego ciała jest bezpośrednio związany z naszą samooceną. I nie ma powodu, dla którego nie powinnyśmy mieć pewności siebie bez względu na to, jak wyglądamy. Ważne jest, aby przyjąć to, kim jesteśmy dzisiaj i zapomnieć o przeszłości. Porzuć standardowe postrzeganie piękna i znajdź pewność siebie od wewnątrz. A najlepsze jest to, że jeśli jest coś, z czego nie jesteśmy zadowolone – mamy siłę, by to zmienić.

To, co nam najbardziej przeszkadza, to to, czego nikt w nas nie zauważa

Kiedy wykonujemy pracę nad sobą i widzimy zmiany, nasza pewność siebie zaczyna się budować. Małe rzeczy mogą mieć ogromny wpływ. Dla mnie było to wyczyszczenie mojej szafy. Kiedyś wiecznie trzymałam się ubrań. Za każdym razem, gdy wchodziłam do szafy, widziałam pewną parę podartych dżinsów z 1985 roku. A mój umysł powiedziałby: „Pamiętasz, kiedy byłaś chudą, młodą rzeczą i nosiłaś te dżinsy?”. Ta jedna myśl odebrała mi pewność siebie i zaczęłam czuć się źle sama ze sobą. Rozwiązanie? Pozbyć się dżinsów. Wiem, że to proste, ale dla mnie nie trzymanie się przeszłości jest ważne. Nikt nie potrzebuje codziennego przypominania o czymś, co może sprawić, że poczuje się źle bez powodu. Każdy ma inne zmartwienia, ale wszyscy mamy moc, aby poprawić to, jak postrzegamy siebie.

Oto kilka prostych zasad, których możesz przestrzegać, aby stworzyć wszechogarniającą pewność ciała i poprawić swoją samoocenę:

Wizerunek własny i pewność siebie idą w parze
Zasada pewności siebie 1: Bądź realistą

To jest OK, aby nie wyglądać tak jak wtedy, gdy miałaś 22 lata. Wróć myślami do starych, dobrych czasów. Czy nosiłaś ubrania, które należą do przeszłości? Buty na platformie, spodnie dzwony czy wąskie krawaty? A może były to duże poduszki na ramionach, dżinsy w stylu acid-wash lub crop top? Dość już przypominania o modzie z przeszłości! Jak by nie było, przyznajmy raz na zawsze: teraz naprawdę wyglądamy lepiej niż wtedy. Jeśli nie jesteś pewna, pokaż swoje stare zdjęcie komuś, kto jest od ciebie młodszy o dekadę. Pokazałam moim dzieciom zdjęcie mnie w modnym kiedyś stroju i – kocham je – wybuchnęły śmiechem. Romantyzujmy przyszłość, a nie przeszłość.

Zasada pewności ciała 2: Skup się na tym, co pozytywne

Znasz to uczucie, kiedy ktoś przypadkowo mówi ci, że podobają mu się twoje buty, albo uważa, że twoje włosy wyglądają świetnie? Albo kiedy ktoś pyta: „Czy ćwiczyłaś?”. Zastanów się, jak się czujesz w takich momentach. Każdy z nas ma wiele pozytywnych cech, ale czasami jedna negatywna cecha przeważa nad wieloma pozytywnymi.

Zmieńmy naszą uwagę. Spójrz w lustro i co widzisz? Skup się na dobrych rzeczach. Czy masz ładne lśniące włosy, iskrzące oczy, piękne białe zęby, toned abs lub świecącą skórę? Komplementuj siebie za to, co w sobie kochasz każdego dnia. I posiadaj to.

Zasada pewności ciała 3: Zmiana jest dobra

Jeśli chcesz coś w sobie zmienić, zrób to raczej wcześniej niż później. Jeśli są to Twoje włosy, wypróbuj nową fryzurę.
cięcie. Jeśli tracisz włosy i to sprawia, że jesteś niepewny siebie, pozbądź się ich. Wiem, że to trudne, ale Taye Diggs, Jason Statham, Dwayne Johnson i Pitbull są łysi i emanują pewnością siebie. I hej, nawet ja byłem łysy przez kilka lat. Panowie, zaufajcie mi, łysina może być bardzo seksowna.

Martwisz się o swoją wagę? Dziś jest dzień, aby coś zmienić. Przeczytaj jedną z książek Samanthy lub Susan
artykuły, które pomogą ci zacząć. Im szybciej zaczniesz wprowadzać zmiany, tym szybciej zaczniesz czuć się lepiej we własnej skórze.

Pamiętaj, że piękno można znaleźć w oku patrzącego, a nie na stronach magazynu mody. Odrzuć ramiona do tyłu, stań wysoko, podnieś podbródek i uśmiechnij się. Kochaj siebie, kochaj swoją rodzinę i kochaj swoich przyjaciół. Komplementuj siebie i innych każdego dnia i bądź pewna tego, kim jesteś. Pewność siebie emanuje pozytywnością.

Pozytywny obraz siebie równa się pewność siebie. Dziś jest ten dzień, aby dokonać zmiany na lepsze.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj