sobota, 13 kwietnia, 2024
Strona głównaUrodaPorady5 sprawdzonych kroków, które sprawią, że pory będą wyglądały na mniejsze

5 sprawdzonych kroków, które sprawią, że pory będą wyglądały na mniejsze

Duże pory mogą być prawdziwą niedogodnością, a nawet mogą być zawstydzające dla tych, którzy je mają. Jeśli czujesz, że masz nieestetyczne pory, to prawdopodobnie stałeś w drogerii godzinami szukając idealnego balsamu lub mikstury, aby po prostu pozbyć się ich raz na zawsze. Niestety, to po prostu nie jest takie proste. Przyjrzyjmy się bliżej naszym porom i dotrzyjmy do sedna problemu z porami raz na zawsze.

Wielkość porów zawsze była problemem w świecie „postrzeganego” piękna. Duże pory są uważane za nieatrakcyjne, więc zajmijmy się tym problemem, najpierw lepiej rozumiejąc, czym są pory. Następnie podzielę się z Tobą moimi sześcioma wskazówkami dotyczącymi pielęgnacji skóry, które pozwolą Ci zmniejszyć pory – lub przynajmniej uzyskać czystą skórę i zredukować wypryski!

W najprostszym ujęciu, słowo „por” jest używane do opisania małych otworów znajdujących się w naszej skórze, z których olej i pot są wydalane na powierzchnię z ich odpowiednich gruczołów znajdujących się poniżej. Kiedy mówimy o większych porach lub porach zablokowanych, mamy na myśli „mieszki włosowe”. Mieszki te pozwalają olejowi z naszych gruczołów łojowych dotrzeć na powierzchnię, gdzie natłuszczają skórę. Olej ten jest powszechnie określany mianem sebum i pomaga utrzymać skórę w zdrowiu.

Dlaczego więc niektórzy ludzie mają duże pory, a inni nie? Wielkość naszych porów w dużej mierze zależy od naszej genetyki. Jeśli twoja mama lub tata mają duże pory, są szanse, że ty też możesz je mieć. Ale na widoczność porów ma wpływ coś więcej niż tylko genetyka.

Istnieje kilka rzeczy, oprócz genetyki, które mogą przyczynić się do wielkości Twoich porów.

Nadmierna ekspozycja na słońce – Zbyt duża ekspozycja na słońce może spowodować, że nasz kolagen rozpada się pod skórą właściwą, co skutkuje ściągnięciem skóry, która może ściągać pory i sprawiać, że stają się one większe. Z czasem, gdy nasza skóra jest nadmiernie wystawiona na działanie szkodliwych promieni słonecznych, uszkodzeniu ulega również leżąca pod nią skóra właściwa. Gdy tak się dzieje, skóra traci wodę i zaczyna się kurczyć. To z kolei powoduje, że skóra twarzy jest ściągnięta, a pory stają się bardziej widoczne. Mam nadzieję, że do tej pory wszyscy rozumiemy, jak ważne jest unikanie ekspozycji na słońce bez ochrony i że wszyscy codziennie stosujemy krem z filtrem. Tutaj martwiłam się o zmarszczki i oparzenia, ale teraz musimy się również martwić o wielkość porów! To po prostu nigdy się nie kończy.

Zatkane pory – Kiedy w porach znajduje się nadmiar oleju, może on przyciągać brud, makijaż i inne zanieczyszczenia. Kiedy te cząsteczki znajdą się w naszych porach, mogą je rozciągnąć. Fuj! Codzienne oczyszczanie twarzy rano i wieczorem jest koniecznością, podobnie jak delikatne złuszczanie naskórka raz w tygodniu. Pozbycie się fujarki z pewnością pomoże w zmniejszeniu widocznej wielkości naszych porów.

Wiek – Starzenie się naprawdę wydaje się być czynnikiem w tylko o wszystko odnoszące się do naszego wyglądu. Ale tak jak mówię, starzenie się zdecydowanie bije na głowę alternatywę. Wraz z wiekiem nasza skóra naturalnie zaczyna tracić część swojej elastyczności. Kiedy tak się dzieje, nasza skóra zaczyna nieco obwisać i może zacząć się rozciągać. To może wydłużać nasze pory, co ostatecznie prowadzi do zwiększenia ich wielkości.

Tak więc, czy naprawdę możemy zmniejszyć nasze duże pory?

Wiele osób powie Ci, że to niemożliwe, aby widocznie zmniejszyć pory, ale ja uważam inaczej. Może to zająć trochę czasu i poświęcenia, ale jeśli zastosujesz kilka prostych zasad pielęgnacji skóry, myślę, że zdecydowanie możesz sprawić, że duże pory staną się mniej widoczne. Sztuczka polega na konsekwencji i cierpliwości: kiedy już zaczniesz podejmować kroki mające na celu poprawę widoczności dużych lub wypełnionych zanieczyszczeniami porów, musisz stale stosować się do tych samych zasad. Jeśli wrócisz do któregoś ze swoich złych nawyków, pory z pewnością odbiją się i będą wyglądały na większe niż kiedykolwiek.

Pielęgnacja skóry i reżimy dietetyczne są bardzo podobne. Kiedy już osiągniesz pozytywne rezultaty, musisz pozostać na tej samej ścieżce. Nie możesz się cofnąć.

Szybkie kroki, które pomogą obkurczyć widoczne pory

1. Regularnie oczyszczaj i tonizuj skórę

Mycie twarzy każdego ranka po przebudzeniu i każdego wieczoru przed snem ma kluczowe znaczenie. Pomoże to utrzymać poziom sebum pod kontrolą i usunie z Twojej skóry brud, makijaż i inne zanieczyszczenia. Zawsze szukam produktów oczyszczających, które zapewniają kontrolę wydzielania sebum.

Dla tych z nas, którzy noszą makijaż, im szybciej usuniemy go na koniec dnia, tym lepiej dla naszych porów. Jeśli jesteś osobą, która ma skórę tłustą, być może będziesz musiała myć twarz częściej niż dwa razy dziennie. Zwróć uwagę na to, kiedy Twoja skóra zaczyna się ponownie przetłuszczać po pierwszym oczyszczeniu. Oczyszczanie w połowie dnia lub późnym popołudniem może być konieczne, aby utrzymać nadmiar oleju pod kontrolą.

Po oczyszczaniu bardzo ważne jest użycie toniku. Powinien on stanowić część Twojego codziennego schematu pielęgnacji skóry. Pomaga on usunąć wszelkie zanieczyszczenia pozostałe po procesie oczyszczania, delikatnie pielęgnując i łagodząc skórę. Ważne jest, aby zawsze zachowywać odpowiednią higienę. Zanieczyszczenia, które zalegają w porach, mogą je zatykać i rozciągać. Raz uwięzione zanieczyszczenia mogą powodować powstawanie czarnych głów i innych nieestetycznych problemów skórnych.

2. Noś niekomedogenny makijaż

Często spotykamy się z tym określeniem, ale co to znaczy niekomedogenny? W prostych słowach oznacza to, że składniki znajdujące się w danym produkcie zostały przetestowane, aby wykazać, że nie blokują porów. Jeśli chodzi o zakupy kosmetyków do makijażu, powinnaś szukać produktów oznaczonych jako niekomedogenne, które pomogą Ci kontrolować wielkość porów. Zazwyczaj słowa „niekomedogenny” będą dumnie widniały na opakowaniu.

Będziesz zaskoczony, jak wiele opcji są dostępne, a to idzie do wykazania, jak zaniepokojony wszyscy jesteśmy o widocznych i rozszerzonych porów. Proszę pamiętać, że produkty niekomedogenne nie działają dla wszystkich, a niektórzy ludzie dyskontują ten termin całkowicie. Wierzę jednak, że wszystkie zasady pielęgnacji skóry nie są uniwersalne. Wypróbuj je i daj nam znać, czy działają w Twoim przypadku. Skorzystaj z tych produktów i poszukaj poprawy w wielkości swoich porów.

Krok 3: Noś krem z filtrem przeciwsłonecznym

Wszyscy wiemy, że stosowanie filtrów przeciwsłonecznych jest kluczowe, jeśli chodzi o utrzymanie naszej skóry wyglądającej młodo i bajecznie. Musimy chronić nasz kolagen, ponieważ kiedy jego integralność jest zagrożona, należy zwrócić uwagę na zwiększoną wielkość porów. Znajdź miły krem nawilżający z filtrem SPF. Jeśli zamierzasz przebywać na słońcu przez dłuższy czas, stosuj go, stosuj i jeszcze raz stosuj, aby uzyskać maksymalną ochronę. Znajdź każdą okazję, by pozostać w cieniu i nie wychylaj się. Jeśli twoje pory zaczną być mniej widoczne, być może znajdziesz nowego najlepszego przyjaciela w kapeluszu z szerokim rondem.

4. Złuszczaj skórę

Złuszczanie regularnie na pewno pomoże zapobiec brud, nadmiar oleju i makijażu z utknięcia w swoich porach. Jest to również świetny sposób na usunięcie wszelkich martwych komórek skóry z twarzy. Te komórki skóry mają tendencję do wpadania w pułapkę oleju na naszej skórze i osadzania się w porach. Gdy już się tam dostaną, spowodują jedynie powiększenie porów, potencjalnie zaognienie i niestety mogą prowadzić do powstawania wyprysków. Włącz złuszczanie do swojej rutynowej pielęgnacji skóry. W zależności od rodzaju Twojej skóry, jeden do trzech razy w tygodniu powinno wystarczyć. Osoby o skórze suchej mogą złuszczać skórę rzadziej, natomiast osoby o skórze tłustej mogą złuszczać ją częściej. Pamiętaj, aby po złuszczeniu skóry zastosować krem nawilżający, aby zapobiec uczuciu napięcia i suchości skóry.

5. Pozostań chłodny

Temperatura może odgrywać duży czynnik w wielkości naszych porów. Kiedy nasza skóra jest po cieplejszej stronie, nasze pory faktycznie zaczynają się otwierać. Dzieje się tak, gdy przebywamy na słońcu lub w gorącej kąpieli lub pod prysznicem. Gdy nasza skóra zaczyna się ochładzać, nasze pory zaczynają się zamykać. Miła chłodna kropla chłodnej wody na twarzy może pomóc zamknąć te pory, podobnie jak kilka kostek lodu zawiniętych w ściereczkę. Ja stosuję zasadę, aby po oczyszczaniu i złuszczaniu twarzy, spryskiwać ją zimną wodą. A jeśli mam czas, lubię przykładać zimny kompres lub odrobinę lodu na twarz z samego rana. To nie tylko pomaga mi się obudzić, ale także pomaga moim porom. Chłodna twarz to niewielka cena za bardziej zwarte pory.

Cierpliwość i sumienne oczyszczanie to droga do widocznie mniejszych porów

Kluczem do zmniejszenia porów jest sumienność w dbaniu o skórę. Praktykowanie odpowiedniej higieny i stosowanie się do moich kroków „pielęgnacji porów” każdego dnia doprowadzi Cię do poprawy stanu porów. Najgorszą rzeczą, jaką możesz zrobić podczas swojej walki z porami, jest obsesja na ich punkcie. Kiedy mamy obsesję, mamy tendencję do dotykania, szturchania i dłubania. I uwierz mi, to nie jest to, co chcemy robić. Ryzykujemy przeniesienie bakterii na naszą skórę za każdym razem, gdy jej dotykamy. A ściskanie skóry w celu usunięcia zaskórników może tylko jeszcze bardziej rozciągnąć ten obszar. Ręce precz to Twoje najlepsze podejście.

Postępuj zgodnie z moimi wskazówkami dotyczącymi kurczenia porów regularnie, a nie tylko zobaczysz wspaniałe rezultaty z widocznie zmniejszonym rozmiarem porów, ale twoja skóra powinna wydawać się zdrowsza i młodsza w krótkim czasie. Pamiętaj, że jesteś prawdopodobnie jedyną osobą, która uważa, że masz duże pory lub nawet w ogóle je zauważa. Cierpliwość jest kluczem, ponieważ nie stanie się to w ciągu nocy, więc bądź pilna – nie obsesyjna – a na pewno Ci się uda.

CZYTAJ WIĘCEJ

Najpopularniejsze