Strona główna Uroda Porady 6 pomocnych wskazówek dotyczących pielęgnacji skóry nastolatków

6 pomocnych wskazówek dotyczących pielęgnacji skóry nastolatków

0
6 pomocnych wskazówek dotyczących pielęgnacji skóry nastolatków

To nigdy nie jest zbyt wcześnie dla nastolatków, aby dowiedzieć się o zdrowych praktyk pielęgnacyjnych skóry.

Jako dorośli, mamy tendencję do rozpoznawania i rozumienia znaczenia oczyszczania, nawilżania, leczenia i ochrony naszej skóry. Jednak zdrowe praktyki pielęgnacyjne są ważne również dla nastolatków. Wiele nastolatek zmaga się z problemami skórnymi, na które wpływ mają hormony. Mają one tendencję do przetłuszczania się skóry oraz doświadczają wyprysków i krostek. Edukacja nastolatków w zakresie podstaw pielęgnacji skóry może przynieść efekty na całe życie. Oto kilka wskazówek, które pomogą im zacząć:

Używaj płynu do mycia twarzy, a nie zwykłego mydła w kostce

Nastolatki muszą zrozumieć, jak ważne jest mycie twarzy każdego ranka i każdego wieczoru przed snem. Oczyszczanie pomaga usunąć z powierzchni skóry nadmiar olejków, a także brud, makijaż i inne zanieczyszczenia zatykające pory. Oczyszczanie skóry nie podlega dyskusji. Upewnij się więc, że zapewniasz im niezbędne narzędzia.

Rozpocznij zdrową rutynę oczyszczania, stosując środek do mycia twarzy opracowany specjalnie z myślą o skórze tłustej. Wybierz preparat oczyszczający bez siarczanów, aby uzyskać łagodniejsze podejście i przypomnij im o konieczności oczyszczania dwa razy dziennie. Czysta skóra może pomóc nastolatkowi w szybkim uzyskaniu czystej skóry. Upewnij się, że osuszają skórę i nie pocierają jej po oczyszczeniu. Przypominamy, że do osuszania należy używać czystego ręcznika. Każdy ręcznik, który nie jest czysty, stanowi pożywkę dla bakterii.

Używaj filtrów przeciwsłonecznych

Nastolatki spędzają dużo czasu na świeżym powietrzu. Spędzając czas z przyjaciółmi, uprawiając sport lub po prostu chodząc do szkoły i z powrotem, są narażeni na działanie szkodliwych promieni słonecznych UVA/UVB. Wszyscy nastolatkowie powinni zdawać sobie sprawę, że nawet minimalna ekspozycja na słońce może spowodować długotrwałe szkody, w tym oparzenia, starzenie się i raka skóry. Nastolatki muszą zrozumieć, że zawsze przed wyjściem do szkoły rano powinny nakładać krem z filtrem przeciwsłonecznym lub krem nawilżający z filtrem. Idealny jest produkt z filtrem minimum SPF 30, który jest odporny zarówno na wodę, jak i na pot. Poinformuj ich, że nawet w pochmurny dzień w środku zimy, promienie słoneczne nadal mogą powodować uszkodzenia skóry.

Ręce precz od pryszczy

Wyrywanie pryszczy jest poważnym zakazem dla wszystkich, nie tylko nastolatków. Jeśli wyrwiesz pryszcza, może to jeszcze bardziej pogorszyć jego stan i doprowadzić do powstania trwałej blizny. Wyjaśnij, dlaczego ogólnie rzecz biorąc, ważne jest, aby oprzeć się chęci dotykania twarzy. Nasze ręce mogą być pełne zarazków i bakterii, a ostatnim miejscem, w którym chcemy, aby te zarazki znalazły się na naszej twarzy.

Krem nawilżający utrzymuje nawilżenie skóry, pomaga zachować elastyczność i powinien być stosowany codziennie. Wybierz produkt z ochroną UVA/UVB SPF 30. Szukaj produktów bez dodatku parabenów i testowanych dermatologicznie.

Znajdź odpowiedni makijaż

Wyjaśnij, jak ważne jest dokonywanie najlepszych wyborów produktów w imię zdrowo wyglądającej skóry. Szukaj kosmetyków beztłuszczowych, aby nie pogarszać stanu skóry. Poinformuj je, że choć makijaż może wyglądać ładnie, to zbyt duża jego ilość może powodować wypryski i skutkować niedoskonałościami skóry.

Bądź pewien, aby powtórzyć punkt, że jeśli noszą makijaż, mycie twarzy przed snem jest obowiązkowe. Makijaż pozostawiony na skórze podczas snu jest katalizatorem zatykającym pory i powodującym powstawanie wyprysków. Pamiętaj również, że nastolatki, które mają trądzik powinny stosować zatwierdzone produkty do leczenia tego schorzenia, zgodnie z ich etykietą, a w przypadku poważnych schorzeń powinny zasięgnąć porady lekarza.

Używaj odpowiedniego typu brzytwy

Większość chłopców zaczyna się golić w wieku nastoletnim. Wyjaśnij różne rodzaje maszynek dostępnych na rynku. Elektryczne maszynki do golenia są świetnym początkiem dla początkujących, podczas gdy jednorazowe maszynki są skuteczne przy dokładniejszym goleniu. Ważne jest, aby wyjaśnić podstawy golenia, aby nastolatek nauczył się jak unikać zadraśnięć skóry.

Jeśli nastolatek cierpi z powodu przebarwień, skaleczenie skóry może być bolesne i prowadzić do dalszych podrażnień. Dlatego nauczenie ich, jak się golić, w tym wybór odpowiedniej maszynki i kremu do golenia, będzie cenną lekcją. Oprócz procedury golenia, pamiętaj, aby nauczyć ich, jak ważne jest czyszczenie golarki elektrycznej i kiedy należy używać świeżego ostrza.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj