niedziela, 14 kwietnia, 2024
Strona głównaAktywność fizycznaFitness8 skutecznych ćwiczeń na spalanie tłuszczu z brzucha

8 skutecznych ćwiczeń na spalanie tłuszczu z brzucha

Można stracić tłuszczu z brzucha przez przestrzeganie ścisłego planu diety, reżimu ćwiczeń i modyfikacji stylu życia.

Wskazówki dotyczące diety, aby stracić tłuszcz z brzucha

Plan dietetyczny MyPlate: Rząd Stanów Zjednoczonych (Departament Rolnictwa USA [USDA]) opracował pomocny przewodnik dla dorosłych i dzieci, aby być tak zdrowym, jak to tylko możliwe. „MyPlate” zastępuje znaną „piramidę żywieniową”, która została uznana za przestarzałą. Model MyPlate przedstawia pięć grup żywności (owoce, warzywa, białka, zboża i nabiał) w zestawie proporcji, ułatwiając zrozumienie rodzajów żywności i ilości, które należy włączyć do każdego posiłku, aby mieć zdrową i zrównoważoną dietę.

Talerz jest podzielony na cztery nierówne sekcje, aby reprezentować różne grupy żywności.

Główne grupy żywnościowe są następujące:

  • Warzywa
  • Białko
  • Ziarno
  • Owoce
  • Nabiał

Warzywa stanowią największą część na talerzu, która wynosi 40%, następnie zboża, które stanowią 30%. Owoce stanowią 10% talerza, a białko 20%. Owoce i warzywa wypełniają połowę talerza, podczas gdy białka i ziarna wypełniają drugą połowę. Niewielka ilość nabiału w szklance (mleko) lub kubku (jogurt) jest włączona do diety.

Intermittent fasting: Każda forma postu pomaga w utracie wagi ze względu na zmniejszenie zawartości kalorii. Istnieją trzy metody przerywanego postu, a mianowicie: post naprzemienny, okresowy i codzienne karmienie ograniczone w czasie. Najskuteczniejszą metodą przerywanego postu jest coś, co można łatwo utrzymać, w oparciu o codzienną rutynę danej osoby. Powszechnie zaleca się ośmiogodzinne okno na jedzenie. Na przykład, jeżeli posiłek jest spożywany wieczorem o 18.00, następny posiłek powinien być spożyty o 10.00 rano następnego dnia. Osoba może jeść od 10.00 do 18.00 (ośmiogodzinne okno na jedzenie) i pościć od 18.00 do 10.00.

CZYTAJ WIĘCEJ

Najpopularniejsze