Strona główna Aktywność fizyczna Porady fitness Najlepsze ćwiczenia cardio do spalania kalorii

Najlepsze ćwiczenia cardio do spalania kalorii

0
Najlepsze ćwiczenia cardio do spalania kalorii

Jeśli chcesz spalić dużo kalorii, potrzebujesz odpowiedniego treningu. Wypróbuj te sześć treningów, aby osiągnąć wyniki, których pragniesz.

Liczba kalorii, które spalisz podczas treningu może się bardzo wahać i zależy od wielu czynników, w tym od twojej aktualnej wagi, intensywności treningu, ogólnego poziomu trudności, a także od twojego aktualnego poziomu sprawności fizycznej. Dlatego też, patrząc na ilość spalonych kalorii dla każdej aktywności, rzeczywista ilość spalonych kalorii może się znacznie różnić dla każdej osoby. (Liczby podane poniżej są oparte na masie ciała osoby ważącej 200 funtów).

1: Bieganie: 750- 1080 na godzinę

Bieganie jest świetne do spalania kalorii i nie wymaga żadnego sprzętu, więc można łatwo włączyć go do swojej rutyny fitness. Bieganie w tempie 8mph może spalić 1,074 kalorii, a w wolniejszym tempie 5mph może spalić 755 kalorii. Możesz zwiększyć spalanie kalorii poprzez dodanie wzniesień (to bardziej buduje mięśnie, zwłaszcza tyłek i ścięgna). Podniesienie tempa lub przedłużenie biegu poza godzinę zwiększy spalanie. Innym sposobem na bardziej intensywne bieganie jest wykonywanie sprintów z niewielkim odpoczynkiem między każdym 10-15-sekundowym zrywem. Trening w tym stylu może być o wiele bardziej zabawny.

2: Skakanie na linie: 1050 na godzinę

Skakanie po linie to aktywność o wysokim wpływie, która rzuca wyzwanie twojemu ciału w taki sam sposób, w jaki robi to bieganie. Ma charakter sercowo-naczyniowy, ale w przeciwieństwie do biegania, używanie liny wymaga odrobiny koordynacji. Jeśli brakuje Ci jej w tym departamencie, możesz skakać bez liny, ale przez godzinę może się to wydawać trochę szalone. Szybkość i intensywność skakania będzie miała duży wpływ na ilość spalanych kalorii, więc szybkie tempo jest kluczem do maksymalizacji spalania. Ponadto, znalezienie tempa, które można utrzymać przez godzinę jest trudne, więc skakanie po linie w stylu interwałowym może być najlepszym podejściem.

3: Pływanie energiczne – pływanie w umiarkowanym tempie 890- 508 na godzinę

Pływanie jest niesamowitym, mało inwazyjnym ćwiczeniem, które może spalić wiele kalorii. Najbardziej spalające kalorie uderzenia to czołganie i motyl. Aby osiągnąć wyższy zakres kalorii w tym ćwiczeniu, musisz być biegły w wodzie i być w stanie pływać energicznie przez całą godzinę. Piersi są bardziej delikatne i mniej wymagające dla ciała, więc jeśli jest to Twój wybór, rozważ pływanie na zmianę z czołganiem lub pływaj przez dłuższy czas, aby zmaksymalizować spalanie.

4. Bieganie po schodach: 830 na godzinę

Bieganie po schodach jest moim sportowym faworytem. Bieganie w górę i w dół po schodach jest świetne do budowania mięśni i poprawy poziomu sprawności sercowo-naczyniowej. Szybkość, liczba kroków i wysokość stopni mają wpływ na ogólne spalanie kalorii. Najbezpieczniejszym podejściem jest utrzymywanie szybszego tempa wchodzenia po schodach i schodzenia po nich. Możesz zmieniać prędkość wchodzenia na górę, aby zwiększyć poziom intensywności lub, jeśli masz odpowiednią koordynację, stawiać dwa kroki naraz, co sprawi, że mięśnie będą pracować ciężej, a tym samym zwiększy się spalanie kalorii. Im więcej stopni pokonujesz, tym ciężej pracuje Twoje ciało.

5. Aerobik o dużym natężeniu ruchu 662 na godzinę

High impact odnosi się do działań, w których obie stopy opuszczają ziemię, takich jak jumping jacks, plyometryczne style hopping ruchy i niektóre formy tańca. Ta forma ćwiczeń jest często zabawna i pozwala na dużą różnorodność. Jednak wpływ na stawy nie jest dla wszystkich. Ten rodzaj ćwiczeń może być bardziej intensywny poprzez dodanie sprzętu obciążającego, utrzymując wysoki poziom intensywności i wykonując ćwiczenia, które szczególnie pracują na duże grupy mięśniowe, takie jak pośladki, klatka piersiowa i plecy. Ten rodzaj treningu wykonywany w stylu HIIT, gdzie wykonujesz interwały czasowe od pracy do odpoczynku, może znacznie zwiększyć ogólne spalanie kalorii. Jednakże, gdy pracujesz z wysoką intensywnością, ważny jest krótszy czas trwania treningu. Typowa sesja HIIT będzie trwała tylko 20-30 minut.

6. Backpacking 634 na godzinę

Noszenie plecaka podczas wędrówki jest świetną formą ćwiczeń na świeżym powietrzu, a ponieważ nosisz dodatkowy ciężar, może to pomóc w budowaniu siły mięśni. Urozmaicony teren sprzyja również poprawie koordynacji i pracy małych, stabilizujących mięśni nóg i kostek. Aby spalić więcej kalorii podczas wędrówki z plecakiem, rozważ zwiększenie ciężaru ciała lub wybierz bardziej stromy teren.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj