Strona główna Aktywność fizyczna Porady fitness Porady jak sprawić, aby domowy sprzęt fitness zmieścił się w Twoim budżecie

Porady jak sprawić, aby domowy sprzęt fitness zmieścił się w Twoim budżecie

0
Porady jak sprawić, aby domowy sprzęt fitness zmieścił się w Twoim budżecie

Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci wybrać odpowiedni sprzęt fitness.

Opcje sprzętu fitness w domu

Kiedy szukasz zabawnej nowej zabawki fitness, pamiętaj, aby zachować zarówno budżet, jak i ilość miejsca, które masz do dyspozycji w umyśle.

Budżet:  do 40zł
Rozważ zainwestowanie w matę do jogi. Nie tylko zapewni ci ona wyznaczoną przestrzeń do mini fitnessu, ale także miękką, czystą powierzchnię do wszelkich ćwiczeń na podłodze.

Lina do skakania to tani i zabawny element wyposażenia, który możesz wykorzystać do pracy nad swoją sprawnością sercowo-naczyniową. Fakt, że skakanie na skakance jest z natury silnym uderzeniem, sprawia, że jest to świetna rutyna wzmacniająca.

Budżet: 40zł do 100zł

Treningi oparte na sile i stabilności są niezbędne jako część dobrze zbilansowanego planu ćwiczeń. Hantle, piłka lekarska, taśma oporowa lub piłka stabilizacyjna są niedrogie i stanowią świetną opcję do ćwiczeń w domu lub na świeżym powietrzu. Piłka stabilizacyjna może być również używana zamiast krzesła w biurze, aby utrzymać rdzeń w dobrej kondycji przez cały dzień.

Budżet: 100zł do 300zł

Jeśli masz już rower i cieszyć się jazda na rowerze, aby uzyskać swoje cardio poprawki, stacjonarny stojak rowerowy, który przekształca rower w trenera jazdy na rowerze jest doskonałym sposobem, aby zrobić swoje przejażdżki w pomieszczeniach.

Budżet: ponad 400zł 

Jeśli nie masz roweru na zewnątrz i nie masz zamiaru jeździć na zewnątrz, uzyskanie stacjonarnego roweru do ćwiczeń może być dla Ciebie świetnym wyborem. Jazda jest niski wpływ w przyrodzie i zapewnia doskonałą formę ćwiczeń, aby pomóc Ci uzyskać kształt.

Najbardziej popularnym kawałkiem sprzętu do ćwiczeń w domu jest stara dobra bieżnia. Uwielbiam biegać na świeżym powietrzu, ale znam wielu ludzi, którzy cieszą się treningiem na bieżni. Wygoda posiadania bieżni w biurze lub w domu sprawia, że pominięcie treningu jest mniej prawdopodobne. Ponieważ jednak kupno bieżni to spora inwestycja finansowa, musisz zastanowić się, dlaczego chcesz ją mieć, jak często planujesz z niej korzystać i jakie funkcje są Ci potrzebne, aby dopasować ją do Twoich ogólnych celów.

Oto sześć wskazówek i rzeczy, na które należy zwrócić uwagę przy zakupie bieżni:

  • Wypróbuj, zanim kupisz. Pokłady bieżni są dostępne w różnych długościach i powinny pasować do długości Twojego kroku.
  • Jeśli planujesz biegać regularnie, wybierz grubą powierzchnię pasa, która pomoże zamortyzować kroki.
  • Nie skąp na bezpieczeństwie. Automatyczny wyłącznik bezpieczeństwa jest koniecznością, zwłaszcza jeśli masz dzieci. Dla własnego bezpieczeństwa ważnym elementem jest uwięź i klips bezpieczeństwa, który mocuje się do ubrania i automatycznie wyłącza bieżnię, jeśli zbytnio oddalisz się od konsoli.
  • Jeśli bieganie po wzgórzach jest dla Ciebie ważne, znajdź bieżnię, która oferuje do 15% nachylenia. Większość prostych modeli będzie oferować 8-10%.
  • Osobisty dziennik historii może być przydatny, jeśli trenujesz do konkretnego wydarzenia. Posiadanie możliwości monitorowania spalonych kalorii i tętna może pomóc w utrzymaniu motywacji.
  • Wstępnie wybrane programowanie to świetna funkcja, aby mieć, aby nie musieć planować siebie. To tak, jakbyś miał wbudowanego osobistego trenera.

Poświęć czas na ocenę swoich osobistych potrzeb i celów. Jeśli uważasz, że posiadanie sprzętu fitness w domu zmotywuje Cię do ćwiczeń, zacznij od czegoś, co nie jest drogie i zobacz, jak bardzo jesteś zaangażowany w korzystanie z niego, zanim zainwestujesz w droższą opcję.

Moje ulubione rutyny ćwiczeń obejmują żadnego sprzętu w ogóle. Istnieje tak wiele możliwości wyboru, jeśli chodzi o wybór najlepszego planu treningowego, więc wybierz plan ćwiczeń, który utrzymuje zaangażowanie i podekscytowanie, unikając przy tym efektownych elementów wyposażenia, które są stratą czasu i pieniędzy.

Zawsze pamiętaj, że twoje własne ciało jest najlepszym kawałkiem sprzętu, który posiadasz. To idzie wszędzie z tobą, więc można ćwiczyć w każdej chwili. Nie ma wymówek!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj