wtorek, 5 marca, 2024
Strona głównaAktywność fizycznaPorady fitnessWzmocnij swój trening dzięki tym ćwiczeniom

Wzmocnij swój trening dzięki tym ćwiczeniom

Łatwo jest stać się wygodnym w siłowni i wykonywać tę samą rutynę treningową, w kółko. Jednak jeśli Twoje obecne sesje stają się zbyt łatwe, istnieje szansa, że możesz trafić na plateau i przestać robić postępy w ćwiczeniach. Jeśli chcesz, aby Twoje ciało stale się adaptowało i poprawiało, musisz stopniowo zwiększać intensywność swoich treningów. Ponadto, bądź konsekwentny i upewnij się, że masz dobrą strategię odżywiania i regeneracji.

Jeśli jesteś gotowy, aby kick-start swoje wyniki, rozważ dodanie w niektórych z moich ulubionych boosterów treningowych do swojej obecnej rutyny.

Twoje ‎wzmacniacze‎ treningowe

Sprinty

Szybkie bieganie to świetny sposób na poprawę poziomu sprawności sercowo-naczyniowej i siły mięśniowej. Tylko kilka krótkich serii szybkiego biegu może z pewnością zwiększyć poziom intensywności Twojej rutyny i sprawić, że się spocisz. Wskocz na bieżnię i wykonaj 5 x 20-sekundowych serii szybkiego biegu pomiędzy każdym zestawem bieżącego treningu siłowego.

Sprintuj przez 20 sekund, odpoczywaj przez 60 i powtarzaj. (Dla bezpieczeństwa, upewnij się, że masz założony klips auto-stop na bieżni, kiedy biegniesz szybko).

Burpees

To ćwiczenie jest świetnym ruchem całego ciała. Burpee to połączenie przysiadu, wykroku w tył, deski, pompki i podskoku na końcu. Ten intensywny ruch może pomóc poprawić Twoją koordynację i wzmocnić prawie każdy mięsień w ciele w tym samym czasie. Możesz dodać burpees do końca swojego treningu lub dodać je pomiędzy zestawami ciężarów. Lubię wykonywać burpees w formacie wyzwania, gdzie robisz tyle, ile możesz, zanim zaczniesz tracić formę. Jeśli jednak praca do zmęczenia jest zbyt intensywna dla Twojego obecnego poziomu sprawności, rozważ dodanie 4 zestawów po 15 burpees z krótkim odpoczynkiem pomiędzy każdym zestawem.

Przykucnij, umieść obie ręce na podłodze i przeskocz obie stopy z powrotem do pozycji plank. Wykonaj pompkę, opuszczając klatkę piersiową na podłogę, wskocz z powrotem na nogi i podnosząc się do pozycji stojącej, wykonaj podskok.

‎Pompki pająka‎

Wykonywanie pompek to świetny sposób na dodanie intensywności do swojego treningu, zwłaszcza jeśli sprawisz, że będą one nieco trudniejsze niż standardowa pompka. Klatka piersiowa i plecy bardzo zyskują na robieniu pompek, ale jest to uważane za ćwiczenie całego ciała, ponieważ rdzeń, ramiona i pośladki również ciężko pracują.

Przyjmij pozycję deski. Gdy zginasz łokcie na boki i opuszczasz tułów w kierunku podłogi, zegnij lewe kolano i dotknij go do lewego łokcia. Wyprostuj ręce i wróć do pozycji deski z lewą stopą obok prawej. Ponownie opuść się i dotknij prawym kolanem do prawego łokcia. Wróć do pozycji deski. Na koniec treningu dodaj 3 zestawy po 10-12 powtórzeń.

‎Skakanka‎

Spędzenie 5-10 minut treningu poświęconego skakaniu na linie to świetne ćwiczenie cardio-boosting. Skakanie na skakance jest uważane za ćwiczenie o dużej sile uderzenia, dzięki czemu można uzyskać korzyści w postaci wzmocnienia mięśni i kości, które są związane z ćwiczeniami o dużej sile uderzenia.

Jeśli zdecydujesz się dodać w niektórych ćwiczeń booster treningu do swojej obecnej rutyny, należy również upewnić się, że dokonywania niezbędnych zmian w diecie do planu żywieniowego, tak, że jesteś wspieranie nowych zwiększonej produkcji energii. Jeśli pracujesz ciężko w siłowni bez dodatkowego skupienia się na diecie, ryzykujesz rozbicie tkanki mięśniowej, odwodnienie i uczucie senności w ciągu dnia.

Kiedy stawiasz sobie wyzwanie w swoich treningach, istnieje duża szansa, że będziesz pocił się dużo bardziej niż zwykle z powodu zwiększonego obciążenia pracą. Jest to szczególnie prawdziwe, jeśli ćwiczysz w ciepłym pomieszczeniu lub na zewnątrz w słońcu.

Ilość, którą się pocisz, może drastycznie wzrosnąć, gdy zwiększysz intensywność swojego treningu. Dlatego ważne jest, abyś zwracał szczególną uwagę na swoje potrzeby w zakresie nawodnienia i wymieniał płyny zarówno w trakcie, jak i po treningu. Utrzymanie nawodnienia może pomóc Ci osiągnąć najlepsze wyniki i wspomóc proces regeneracji i odbudowy po wysiłku.

Pamiętaj, że ważne jest, aby popchnąć się na tyle, aby wywołać zmiany, ale nie za bardzo, że nie możesz być konsekwentny z powodu wyczerpania lub zbyt obolałych mięśni. Znalezienie osobistej równowagi jest kluczem do długoterminowego sukcesu, a dość często uczymy się metodą prób i błędów. Słuchaj swojego ciała i baw się dobrze każdym treningiem, który wykonujesz.

CZYTAJ WIĘCEJ

Najpopularniejsze