wtorek, 16 kwietnia, 2024
Strona głównaAktywność fizycznaPorady fitnessWyrzeźb swoje poślad dzięki tym ćwiczeniom na dolne partie ciała

Wyrzeźb swoje poślad dzięki tym ćwiczeniom na dolne partie ciała

Niektóre magazyny mają tendencję do skupiania się na estetyce pośladków, ale wolę patrzeć na mięśnie tylnego łańcucha z ulepszonej siły i wydajności sportowej mentalności. Ścięgna, łydki i pośladki są mięśniami wspomagającymi bieganie i wiele innych sportów. Niezależnie od tego, jaki jest Twój osobisty powód chęci wzmocnienia tylnej części ciała, dodanie kilka razy w tygodniu ćwiczeń skupiających się na dolnej części ciała pomoże Ci zbliżyć się o krok do osiągnięcia swoich celów.

Ćwiczenia na dolne partie ciała, które poprawią twoje pośladki

UWAGA: Do tych ćwiczeń będziesz potrzebować stopnia, obciążonego drążka i zestawu hantli. Jeśli nie masz tych przedmiotów, nadal możesz je wykonywać, używając własnej masy ciała jako oporu. Wykonaj 12 powtórzeń każdego ruchu i zrób 2-3 zestawy dla pełnego treningu. Możesz mnie obserwować, jak pokażę Ci, jak wykonywać te ćwiczenia tonizujące.

1. Przysiad wielokierunkowy z drążkiem
  • Wyzwala Twoją koordynację, angażuje pośladki, a także pracuje nad wewnętrznymi mięśniami ud.
2. Stopy w górę na ławce
  • Pracuje przednie quady, ‎ścięgno podkolanowe‎ i pośladki, podczas gdy napęd kolana daje wyzwanie Twoim zginaczom bioder.
‎3. Box ‎jumps
  • Całkowity ruch dolnej części ciała, który angażuje twoje pośladki, jednocześnie rzucając wyzwanie łydkom i mięśniom rdzenia.
4. Wypustki, a następnie martwy ciąg na jednej nodze
  • Skupia się na zewnętrznej części pośladków i ścięgnach udowych.
5. Hantle w pozycji kolanowej, unoszenie pięty do pośladków (podnoszenie butów)
  • Świetne dla twojego rdzenia, ‎ścięgna‎ i ‎pośladki‎.

6. Ręce i kolana, uniesienie boczne pięty do pośladków

  • Skupia się na biodrach i pośladkach.

Wybierz, aby dodać niektóre lub wszystkie z tych ruchów do swojego treningu, dwa lub trzy dni w tygodniu.

Jeśli chcesz dodać trochę biegania do swojego programu dolnego ciała, pamiętaj, że szybkie bieganie lub bieganie pod górę promuje siłę mięśni i może pomóc w budowaniu mięśni pośladkowych, zbyt.

Zalecam wykonanie szybkiej sesji biegowej raz w tygodniu w stylu interwałowym, naprzemiennie na pełnej prędkości przez 15 sekund z 30-sekundowym joggingiem. Powtórz ten interwał w sumie 8 razy, w połączeniu z rozgrzewką i schłodzeniem, aby uzyskać zrównoważony, rozsadzający pośladki trening. Jeśli Twoim celem jest zbudowanie mięśni w tym obszarze, pamiętaj, by połączyć treningi z dobrym odżywianiem, zwracając szczególną uwagę na spożycie białka.

Wszyscy czujemy się lepiej, gdy pracujemy w kierunku osiągnięcia ciała, które wygląda i działa w najlepszym wydaniu. Dążąc do osiągnięcia celów związanych ze składem ciała i kształtem sylwetki, pamiętaj, że wszyscy mamy różne typy ciała, a kształt jest wynikiem połączenia genetyki i stylu życia. Trening i odpowiednia dieta mogą w pewnym stopniu pomóc w uzyskaniu pożądanego kształtu ciała. Nie rozczaruj się jednak, jeśli genetyka nie pozwala Ci uzyskać ciała jak z magazynu. Szanse są takie, że wizerunek, do którego dążysz, i tak został zmanipulowany.

CZYTAJ WIĘCEJ

Najpopularniejsze