piątek, 12 kwietnia, 2024
Strona głównaAktywność fizycznaPorady fitnessJak dopasować trening do napiętego codziennego harmonogramu?

Jak dopasować trening do napiętego codziennego harmonogramu?

Jesteś zajęty, i trudno jest znaleźć czas, aby dopasować trening do swojego napiętego harmonogramu pracy, nauki. Jednak z odrobiną planowania i motywacji, jestem pewien, że można znaleźć czas, aby uzyskać swoje tętno w górę i utrzymać swoje cele fitness na torze.

Oto osiem prostych sposobów, aby wcisnąć rutynę treningową w swój dzień:

Rozpocznij swój dzień: Wyskakuj z łóżka i zrób szybki trening w piżamie. To sprawi, że Twoja krew zacznie płynąć, a także przyczyni się do uwolnienia naturalnych endorfin, które pomogą Ci rozpocząć dzień od dobrego samopoczucia. Możesz skupić się na nowej części ciała każdego dnia, np. nogi w poniedziałek, brzuch we wtorek, a pod koniec tygodnia możesz poczuć się dobrze, pracując nad całym ciałem.

Przełącz się na HIIT: Jeśli jesteś przyzwyczajony do wykonywania długich treningów, rozważ przełączenie się na styl HIIT. HIIT jest fantastyczny, gdy masz mało czasu, ponieważ zapewnia te same pozytywne korzyści zdrowotne, które są związane z ćwiczeniami, takie jak zwiększone spalanie kalorii, poprawa zdrowia serca, zwiększenie sprawności aerobowej i anaerobowej oraz poprawa siły mięśni, ale w krótszym czasie. Istnieje wiele różnych interpretacji HIIT, z różnorodnymi ćwiczeniami, poziomami intensywności i okresami odpoczynku do wyboru. Jest to odpowiednie dla każdego, niezależnie od poziomu zaawansowania.

Zainwestuj: Zainwestuj w kilka niedrogich akcesoriów fitness, takich jak ciężarki ręczne, taśmy oporowe i mata do jogi. Posiadanie tych podstaw w domu oznacza, że nadal możesz wykonywać ćwiczenia z oporem, gdy nie masz czasu na siłownię.

Walk it out: Jeśli chcesz pozostać aktywny, chodzenie jest doskonałym wyborem do spalenia kilku dodatkowych kalorii. Możesz zmieniać prędkość i nachylenie, aby uczynić go bardziej wymagającym, a świeże powietrze na zewnątrz pomoże Ci zwiększyć poziom energii.

Wykorzystaj swój telefon komórkowy: Niech technologia pomoże Ci pozostać na dobrej drodze do osiągnięcia celów fitness w tym sezonie. Istnieje tak wiele kreatywnych treningów online do wykorzystania, a wiele aplikacji pozwala konkurować z innymi lub śledzić swoje postępy. Strony internetowe poświęcone fitnessowi mogą dać Ci łatwy dostęp do wielu darmowych ćwiczeń, które możesz wykonywać w domu.

Kumpluj się: Zastanów się, czy przyjaciel nie powinien dołączyć do Ciebie podczas ćwiczeń, ponieważ pomoże Ci to utrzymać motywację i odpowiedzialność. Doskonałym ćwiczeniem jest taniec, niezależnie od tego, czy bierzesz udział w formalnych zajęciach online, czy tańczysz do konsoli X-Box.

Postaraj się zachować zdrowie i kondycję, wciskając w swój dzień odrobinę aktywności.

CZYTAJ WIĘCEJ

Najpopularniejsze