piątek, 12 kwietnia, 2024
Strona głównaOdżywianiePorady dietetyczneAplikacje do diety keto: 6 najlepszych

Aplikacje do diety keto: 6 najlepszych

Zamieszczamy produkty, które naszym zdaniem są przydatne dla naszych czytelników. Jeśli kupisz za pośrednictwem linków na tej stronie, możemy zarobić niewielką prowizję. Oto nasz proces.

Podążanie za dietą keto może być wyzwaniem, ale kilka aplikacji jest dostępnych, aby pomóc ludziom śledzić ich makroskładniki. Niektóre z tych aplikacji zapewniają również odpowiednie przepisy i informacje o wartościach odżywczych dla wielu rodzajów żywności.

Funkcje aplikacji keto różnią się, a preferencje osoby będą prawdopodobnie zależeć od ich poziomu doświadczenia z dietą i ich konkretnych celów.

W tym artykule, badamy niektóre z najlepszych aplikacji diety keto. Omawiamy również, co to jest dieta keto i co mówią badania wokół niej.

Czym jest dieta keto?

Aplikacja mobilna może dostarczać osobie przepisy i pomysły na jedzenie dla diety keto.

Dieta ketogeniczna, lub dieta keto, jest dietą o niskiej zawartości węglowodanów, którą niektórzy ludzie stosują w celu utraty wagi lub zmniejszenia procentowej zawartości tłuszczu w organizmie. Dieta ta jest wysoka w tłuszczach, umiarkowana w białkach i bardzo niska w węglowodanach. Ludzie śledzą te makroskładniki odżywcze (makra) w celu spożywania ich w następującym stosunku:

 • 55-60% tłuszczu
 • 30-35% białka
 • 5-10% węglowodany

Przy spożyciu 2000 kalorii dziennie oznaczałoby to spożywanie 20-50 gramów (g) węglowodanów.

Nauka stojąca za tym podejściem polega na wprowadzeniu organizmu w stan ketozy.

Glukoza jest podstawowym źródłem energii dla organizmu i wybierze to nad każdym innym źródłem, gdy jest ono dostępne. Ludzie pozyskują glukozę z węglowodanów w diecie.

Kiedy ktoś spożywa mniej niż 50 g węglowodanów dziennie, organizm zmienia sposób pozyskiwania energii, wytwarzając ciała ketonowe do wykorzystania jako paliwo zamiast nich. Ten stan metaboliczny nazywany jest ketozą.

W ketozie organizm wytwarza mniej insuliny, co prowadzi go do przechowywania mniej glukozy jako tłuszczu. W ten sposób dieta keto może pomóc komuś, kto chce schudnąć i stracić tkankę tłuszczową.

Eksperci ogólnie uważają, że jest to bezpieczne, ponieważ ilość ciał ketonowych, które organizm produkuje, nie zmienia poziomu pH krwi. Fakt ten odróżnia ketozę od kwasicy ketonowej – zagrażającego życiu stanu, w którym znacznie większa ilość ciał ketonowych zmienia pH krwi, czyniąc je kwaśnym.

Czytaj dalej, aby dowiedzieć się o niektórych z najlepszych aplikacji dla kogoś, kto przestrzega diety keto.

1. Carb Manager

Carb manager jest dostępny za darmo. Istnieje również płatna wersja premium, która zawiera wiele dodatkowych funkcji.

Funkcje

 • Ta aplikacja pozwala ludziom śledzić ich makra i prawdziwe węglowodany netto (liczba węglowodanów, że organizm wchłania), odejmując alkoholi cukrowych i błonnika. Aplikacja ostrzega kogoś, jeśli idą ponad ich limity na konkretnych makr.
 • Ludzie są w stanie dołączyć do społeczności keto i połączyć się z przyjaciółmi, aby dzielić się swoimi postępami.
 • Jak również makra, są w stanie śledzić wagę, ćwiczenia, kalorie i wodę. Aplikacja obsługuje również przerywany post.
 • Istnieje również wiele dodatkowych funkcji, takich jak artykuły dietetyczne, fora i cotygodniowe wyzwania.

Ograniczenia

 • Integracje fitness, takie jak tracker kroków, są dostępne tylko w wersji premium.

Pobierz Carb Manager tutaj.

2. Senza

Senza jest do pobrania za darmo.

Cechy .

 • Senza posiada cechy, które przypadną do gustu zarówno początkującym na diecie keto, jak i bardziej doświadczonym.
 • Dla początkujących, istnieje przewodnik „5 dni do keto”, który pomaga im przejść z regularnej diety. Ci, którzy już mają doświadczenie z diety mogą śledzić ich glukozy, ketony i obciążenia insuliny.
 • Aplikacja zawiera skanowanie kodów kreskowych, 200 000 rekordów żywności, menu restauracji i ponad 800 przepisów keto. Ludzie mogą monitorować swoje spożycie elektrolitów i uzyskać spersonalizowane zalecenia keto każdego dnia.
 • Jedną wyróżniającą się cechą tej aplikacji jest to, że ludzie mogą łączyć się na żywo z dietetykiem lub uzyskać coaching online.

Ograniczenia

 • Niektórzy recenzenci wspominają o trudnościach w rejestrowaniu żywności i doświadczaniu problemów z funkcjonalnością aplikacji.

Pobierz Senza tutaj.

3. Total Keto Diet

Total Keto Diet jest do pobrania za darmo.

Features

 • Ludzie mogą znaleźć setki przepisów keto i śledzić swoje makra z tej aplikacji.
 • Mogą dowiedzieć się całkowitą węglowodanów i węglowodanów netto żywności i posiłków, dodać swoje ulubione i stworzyć listę zakupów.
 • Istnieje przewodnik po diecie keto dla początkujących, aby pomóc ludziom zrozumieć koncepcję i zacząć od razu.

Ograniczenia

 • Niektórzy recenzenci skarżą się na trudności z logowaniem żywności oraz niestabilność aplikacji lub jej zamrożenie.

Pobierz Total Keto Diet tutaj.

4. Keto.app

Istnieje bezpłatna wersja tej aplikacji, lub ludzie mogą zapłacić albo miesięczną opłatę abonamentową lub jednorazową płatność w wysokości 29,99 dolarów.

Funkcje

 • Użytkownicy mogą śledzić ich makra posiłek po posiłku z tej aplikacji.
 • Aplikacja zawiera bazę danych, że ludzie mogą wyszukiwać konkretnych produktów spożywczych, napojów i elementów restauracji, lub mogą po prostu zeskanować kod kreskowy produktu.
 • Użytkownicy mogą tworzyć własne niestandardowe posiłki, aby zapisać na później i śledzić ilość wody, którą piją.

Ograniczenia

 • Darmowa wersja pozwala ludziom tylko dodać pięć elementów żywności, więc lepiej jest inwestować w płatnej wersji, jeśli to możliwe.
 • Jednak koszt jest potencjalnym minusem w porównaniu z innymi aplikacjami, ponieważ ludzie muszą zapłacić miesięczną subskrypcję lub jednorazową płatność w wysokości 29,99 USD.

Pobierz Keto.app tutaj.

5. MyFitnessPal

MyFitnessPal jest darmowy w użyciu, z płatną wersją premium również dostępną.

Funkcje

 • MyFitnessPal to popularna aplikacja, która pomaga ludziom śledzić ich odżywianie i kondycję.
 • Z ponad 6 milionów żywności w bazie danych, aplikacja jest doskonałym źródłem informacji żywieniowych.
 • Użytkownicy mogą rejestrować swoje posiłki i ćwiczenia. Chociaż aplikacja nie jest specjalnie dla diet keto, ludzie mogą dostosować swoje posiłki, aby spełnić ich wymagania.
 • Każdy, kto chce śledzić zmiany w swoim ciele wizualnie, może dodawać zdjęcia do swoich wpisów wagi.

Ograniczenia

 • Aplikacja nie ma możliwości, aby dowiedzieć się węglowodanów netto w żywności. Jednak twórcy aplikacji wskazują, że ludzie mogą obliczyć to przez odjęcie gramów błonnika w diecie od gramów węglowodanów.

Pobierz MyFitnessPal tutaj.

6. Keto Diet Recipes

Ta aplikacja jest darmowa do pobrania, ale ma reklamy.

Funkcje

 • Ta aplikacja ma low carb przepisy na wszystkie posiłki i przekąski, w tym przepisy wegetariańskie.
 • Przepisy wyszczególniają, ile gramów każdego makroskładnika zawiera posiłek.
 • Ludzie mogą zrobić listę zakupów bezpośrednio z przepisów, a oni mogą dodać posiłki do listy ulubionych. Offline, mogą uzyskać dostęp do ponad 1,000 przepisów.

Ograniczenia

 • Przepisy nie wyszczególniają makr dla poszczególnych składników, więc ludzie nie będą mieli wszystkich niezbędnych informacji, jeśli zamienią składniki, których nie mają lub nie lubią.

Pobierz Keto Diet Recipes tutaj.

Co mówią badania

Naukowcy wciąż badają diety keto, aby określić ich ewentualne korzyści i kwestie bezpieczeństwa.

Niektóre badania wskazują, że diety keto są skuteczne dla utraty wagi. Jednak wielu lekarzy jest zaniepokojonych wzrostem cholesterolu lipoprotein o niskiej gęstości (LDL), czyli „złego” cholesterolu, który powodują te diety. Ci, którzy przestrzegają diety keto bardzo ściśle może również jeść mniej pokarmów roślinnych, które mają korzystne działanie.

Inne badania sugerują, że ciała ketonowe mogą być korzystne dla zdrowego starzenia się i pomóc w leczeniu niektórych chorób przewlekłych, takich jak choroba Alzheimera i rak. Jednak wiele dotychczasowych badań dotyczyło zwierząt, a badania na ludziach są niezbędne do wyciągnięcia stanowczych wniosków na temat tych możliwych korzyści.

Podsumowanie

Różne aplikacje diety keto są dostępne w celu zaspokojenia różnych potrzeb i doświadczeń ludzi.

Niektóre skupiają się na śledzeniu makr i dostarczaniu przepisów, podczas gdy inne pozwalają ludziom śledzić ich kondycję i uzyskać porady od profesjonalistów i społeczności keto.

Niektórzy ludzie mogą znaleźć aplikacje, które szczegółowo węglowodany netto, a nie całkowite węglowodany bardziej przydatne. Powinny one również przeczytać recenzje i spojrzeć na interfejs aplikacji, aby zobaczyć, czy może pracować dla nich.

Ludzie mogą również znaleźć informacje o dietach keto na innych aplikacjach i stronach internetowych, takich jak YouTube i Reddit. Jednak nie wszystkie te porady będą pochodzić od profesjonalistów, którzy mają kwalifikacje do edukowania kogoś na temat odżywiania.

Jeśli ktoś ma stan zdrowia lub jest na lekach, powinien sprawdzić ze swoim lekarzem przed rozpoczęciem nowej diety.

CZYTAJ WIĘCEJ

Najpopularniejsze