czwartek, 11 kwietnia, 2024
Strona głównaOdżywianiePorady dietetyczne10 najlepszych aplikacji do odżywiania

10 najlepszych aplikacji do odżywiania

Zamieszczamy produkty, które naszym zdaniem są przydatne dla naszych czytelników. Jeśli dokonasz zakupu poprzez linki na tej stronie, możemy zarobić niewielką prowizję. Oto nasz proces.

Aplikacje żywieniowe mogą pomóc ludziom prowadzić zdrowszy styl życia, umożliwiając im śledzenie, jakie produkty kupują, lub sugerując konkretne restauracje dla ich potrzeb dietetycznych.

Zdrowe odżywianie nie zawsze jest łatwe, zwłaszcza gdy jemy na mieście, próbujemy gotować nowe przepisy lub radzimy sobie z wymaganiami zapracowanego życia.

Ten artykuł wyjaśni, czym są aplikacje do odżywiania i czym się różnią. Omówi również, czego ludzie powinni szukać w aplikacji, w zależności od tego, co chcą osiągnąć – czy to zrozumienie, które pokarmy jeść w ciąży, czy śledzenie żywności, która może powodować niepożądane reakcje.

Czym są aplikacje żywieniowe?

Aplikacje żywieniowe mogą pomóc ułatwić życie osobom, które muszą śledzić spożycie żywności ze względów zdrowotnych. Aplikacje te mogą również pomóc ludziom znaleźć restauracje, które są odpowiednie dla ich potrzeb dietetycznych.

Niektóre aplikacje oferują wykresy, aby pokazać korelacje między konkretnymi pokarmami a tym, jak dana osoba czuje się po ich spożyciu, gdyby chciała śledzić potencjalne nietolerancje.

Inne dostarczają informacji zwrotnych na temat strategii utraty wagi, zmiany relacji z jedzeniem lub uzyskania lepszej formy.

Żadna aplikacja do odżywiania nie działa dla wszystkich, a niektóre mogą nawet wywoływać pewne problemy. Na przykład, aplikacja do odchudzania może nie być odpowiednia dla kogoś, kto leczy się z zaburzeń odżywiania.

Tak więc, przed zainstalowaniem jakiejkolwiek aplikacji, najlepiej jest określić konkretne cele i ocenić, czy ta aplikacja pomoże w ich osiągnięciu.

Należy pamiętać, że pisarz nie testował tych produktów. Wszystkie informacje są oparte na badaniach.

Aplikacje żywieniowe dla wegetarian

Dokonanie zmiany na dietę wegetariańską może być czasami trudne, zwłaszcza jeśli dana osoba jest przyzwyczajona do jedzenia mięsa. Opcje menu w restauracjach mogą również okazać się kłopotliwe, zwłaszcza jeśli nie zawierają wyraźnej listy składników.

Dwie aplikacje, które mogą pomóc osobie stosującej dietę wegetariańską lub wegańską to:

Forks over Knives

Ta aplikacja kompiluje przepisy, sugeruje składniki i montuje ulubione posiłki w jednym miejscu, więc osoba ma większą różnorodność posiłków przy użyciu zdrowych składników.

Forks over Knives jest do pobrania z App Store i Google Play.

HappyCow

HappyCow pomaga ludziom znaleźć restauracje zgodne z ich potrzebami dietetycznymi, bez względu na to, gdzie się znajdują. Inne funkcje obejmują wskazówki dotyczące projektowania zdrowego wegetariańskiego lub wegańskiego planu posiłków oraz forum społeczności.

HappyCow jest do pobrania z App Store i Google Play.

Aplikacje do odżywiania w ciąży

Wybór tego, co jeść w ciąży może być trudny, zwłaszcza jeśli dana osoba stara się unikać pewnych pokarmów lub jeść więcej opcji bogatych w składniki odżywcze.

Dwie aplikacje, które mogą pomóc osobie w tworzeniu posiłków i monitorowaniu ich zdrowia to:

Allrecipes

Allrecipes nie jest specyficzne dla ciąży, ale nadal jest to dobra opcja dla uzyskania pomysłów na przepisy. Wybierz jeden z wielu przepisów, przeczytaj recenzje i zrób niestandardową listę zakupów, aby stworzyć konkretne posiłki do gotowania w domu.

Allrecipes jest do pobrania z App Store i Google Play.

Ovia

Chociaż wiele aplikacji skupia się na rozwoju płodu, Ovia kompleksowo podchodzi do zdrowia matki. Osoba może korzystać z aplikacji, aby sprawdzić, czy niektóre pokarmy i leki są bezpieczne i śledzić objawy ciąży.

Ovia jest do pobrania z App Store i Google Play.

Aplikacje żywieniowe dla zdrowego stylu życia

Jeśli rodzina danej osoby ma różne potrzeby dietetyczne lub nietolerancje pokarmowe, może się okazać, że tworzenie listy zakupów spożywczych jest czasochłonne – zwłaszcza w przypadku kupowania składników do gotowania zdrowych posiłków od podstaw.

Dwie aplikacje, które mogą pomóc osobie w tworzeniu i gotowaniu zdrowych posiłków to:

ShopWell

ShopWell pomaga ludziom tworzyć niestandardowe profile żywnościowe, opracowywać listy przepisów i robić zakupy żywności, które odpowiadają ich potrzebom dietetycznym. Ludzie mogą również skanować etykiety żywieniowe, aby zobaczyć, czy produkt spełnia ich zdrowych celów żywieniowych.

ShopWell jest do pobrania z App Store i Google Play.

Nietolerancje pokarmowe

Nietolerancje pokarmowe identyfikuje wspólne źródła wrażliwości, co może pomóc osobie śledzić swoje objawy związane z żywnością w czasie. Gdy osoba zna swoje nietolerancje, to flagi potencjalnie problematyczne żywności, które mogą wybrać, aby uniknąć.

Dowiedz się więcej o różnicach między nietolerancjami pokarmowymi a alergiami tutaj.

Food Intolerances jest do pobrania z App Store i Google Play.

Aplikacje żywieniowe na odchudzanie

Jeśli ktoś musi schudnąć z powodów zdrowotnych, może początkowo zmagać się z kontrolowaniem spożycia kalorii i wielkości porcji. Jednak z czasem zmiany te staną się częścią rutyny tej osoby.

Dwie aplikacje, które mogą pomóc osobie być świadomy zdrowych wyborów żywności są:

MyPlate Licznik kalorii

Ludzie mogą korzystać z MyPlate Calorie Counter do rejestrowania celów fitness i codziennych rutynowych ćwiczeń. Aplikacja zawiera również wskazówki dotyczące gotowania zdrowych posiłków i przepisy do wydrukowania. Osoba może również stworzyć własny 8-tygodniowy plan posiłków dostosowany do ich celów żywieniowych.

MyPlate Calorie Counter jest do pobrania z App Store i Google Play.

Noom

Noom stawia na pierwszym miejscu psychologię jedzenia. Aplikacja pomaga ludziom ponownie zweryfikować swoje nawyki żywieniowe, zrozumieć, dlaczego jedzą w sposób, w jaki to robią, i dokonać zdrowych wyborów, podczas gdy nadal jeść żywności, które lubią.

Dowiedz się więcej o diecie Noom tutaj.

Noom jest do pobrania z App Store i Google Play.

Aplikacje żywieniowe dla odzyskiwania zaburzeń odżywiania

Osoby powracające do zdrowia po zaburzeniach odżywiania mogą uznać korzystanie z aplikacji za korzystne dla zachowania zdrowia.

Dwie aplikacje, które mogą pomóc osobom zdrowiejącym z zaburzeń odżywiania to:

Rise Up + Recover

Rise Up + Recover uczy ludzi zdrowych strategii żywieniowych i kultywuje mindfulness. Stabilnie promuje również zdrowy obraz ciała, zachęcając jednocześnie do dokonywania zrównoważonych wyborów żywieniowych.

Rise Up + Recover jest do pobrania z App Store i Google Play.

Am I Hungry?

Osoby z binge eating i restrykcyjnymi zaburzeniami odżywiania mogą zmagać się z mindfulness związanym z jedzeniem. Na przykład, mogą nie wiedzieć, kiedy są głodni lub mogą używać jedzenia do zarządzania problemami emocjonalnymi. Ta aplikacja pomaga osobie słuchać swojego ciała i doradza w zakresie intuicyjnego odżywiania i dobrego zdrowia.

Am I Hungry? jest do pobrania z App Store i Google Play.

Odpowiednia aplikacja może sprawić, że zdrowe odżywianie stanie się mniej zniechęcające. Przed dokonaniem poważnych zmian w diecie lub stylu życia, osoba powinna rozważyć rozmowę z lekarzem lub dietetykiem, którzy mogą mieć sugestie dotyczące wyboru zarówno odpowiedniej aplikacji, jak i odpowiedniego planu żywieniowego.

CZYTAJ WIĘCEJ

Najpopularniejsze