niedziela, 3 marca, 2024
Strona głównaZdrowieChoroby i dolegliwości10 naturalnych środków na oczyszczanie jelita grubego

10 naturalnych środków na oczyszczanie jelita grubego

Istnieje kilka sposobów, aby zrobić oczyszczanie jelita grubego w domu.

Oczyszczanie jelita grubego jest aktem wypłukiwania lub czyszczenia jelita grubego. Mogą one być wykonywane przez profesjonalistów zwanych higienistów okrężnicy.

Pomimo niewystarczającej ilości badań na poparcie swoich korzyści, celem oczyszczania jelita grubego jest oczyszczenie jelita grubego z wszelkich zastojów, rzekomo toksycznych odpadów inkrustowanych na ścianach jelita grubego.

Możliwe korzyści z oczyszczania jelita grubego obejmują.

 • Poprawa psychicznego spojrzenia na świat
 • Poprawa systemu odpornościowego
 • Utrata wagi
 • Zmniejszone ryzyko raka jelita grubego

Może być również wykonywana w domu poprzez przyjmowanie pewnych substancji doustnych.

Czy oczyszczanie jelita grubego jest bezpieczne?

Produkty do oczyszczania jelita grubego są dostępne bez recepty. Produkty te twierdzą, że są naturalne. To niekoniecznie oznacza, że są one bezpieczne. Oczyszczanie jelita grubego samo w sobie może nie pomóc w utracie wagi, ponieważ większość kalorii jest wchłaniana w jelicie cienkim. Częste oczyszczanie jelita grubego może prowadzić do zmiany w naturalnych bakterii w jelicie grubym, odwodnienie, zaburzenia równowagi elektrolitowej, rozdarcie okrężnicy, zakażenia, bóle brzucha, zawroty głowy, nudności i wymioty. To może być niebezpieczne w obecności innych podstawowych warunków medycznych, zwłaszcza tych z serca i nerek.

Produkty do oczyszczania jelita grubego mogą być przyjmowane doustnie lub lewatywa lub irygacja jelita grubego może być wykonywana przez profesjonalistę.

10 naturalnych domowych środków na oczyszczanie jelita grubego

 • Płukanie wodą: Picie dużej ilości wody i pozostawanie nawodnionym jest najprostszym sposobem na regulację trawienia. Picie sześciu do ośmiu szklanek letniej wody dziennie jest zalecane do oczyszczania jelita grubego. Dodatkowo, jedzenie świeżych owoców i warzyw o wysokiej zawartości wody, takich jak arbuz i pomidory będzie pomocne.
 • Płukanie słoną wodą: Pomocne jest zmieszanie dwóch łyżeczek soli morskiej lub różowej z letnią wodą i wypicie jej na pusty żołądek. Stymuluje to ruchy jelita grubego w ciągu kilku minut. Można to robić dwa razy dziennie.
 • Dieta wysokobłonnikowa: Błonnik jest niezbędnym składnikiem odżywczym obecnym w całych, zdrowych pokarmach roślinnych, takich jak owoce, warzywa, ziarna, orzechy, nasiona i inne. Błonnik pomaga w usuwaniu nadmiaru materii w jelicie grubym. Mogą regulować zaparcia i nadczynność jelit. Wzmacniają również pomocne bakterie.
 • Woda z cytryną i miodem: Wymieszaj świeży sok z cytryny, jedną łyżeczkę miodu i szczyptę soli z ciepłą wodą i pij rano na pusty żołądek.
 • Soki i smoothies: Należą do nich posty i oczyszczanie sokami owocowymi i warzywnymi. Soki z jabłek, cytryn i aloesu pomagają w oczyszczaniu jelita grubego. Zawierają one również składniki odżywcze, które są korzystne dla organizmu.
 • Probiotyki: Probiotyki pomagają oczyścić jelito grube i pobudzić dobre bakterie w jelitach. Pokarmy takie jak jogurt, pikle, ocet jabłkowy i inne sfermentowane pokarmy są uważane za dobre probiotyki.
 • Herbaty ziołowe: Próbując niektórych herbat ziołowych może pomóc zdrowia trawiennego przez okrężnicy. Zioła przeczyszczające, takie jak psyllium, aloes i korzeń prawoślazu mogą pomóc w zaparciach.
 • Imbir: Imbir pobudza trawienie. Może być dodawany do innych soków, herbaty lub spożywany bezpośrednio. Jedna łyżeczka soku z imbiru i miodu może być zmieszana z jedną filiżanką ciepłej wody. Można to spożywać raz lub dwa razy dziennie.
 • Olej z ryb: Oleje rybne mogą być przyjmowane jako suplementy, jak również. Zawierają one kwasy tłuszczowe omega-3, które są skuteczne w oczyszczaniu jelita grubego.
 • Post: Niejedzenie niczego jest metodą oczyszczania jelita grubego. Pomaga to nerkom i wątrobie wyeliminować szkodliwe toksyny z organizmu. Picie wody, soków ze świeżych warzyw lub świeżych owoców podczas postu może pomóc.
CZYTAJ WIĘCEJ

Najpopularniejsze