sobota, 13 kwietnia, 2024
Strona głównaUrodaPoradyJak czuć się pewnie i wyglądać pięknie

Jak czuć się pewnie i wyglądać pięknie

Wszyscy mieliśmy te dni, kiedy obudziliśmy się po złej stronie łóżka, poszliśmy spojrzeć w lustro i po prostu chcieliśmy ukryć się przed światem. Nawet jeśli prawdopodobnie wyglądamy tak samo jak każdego innego dnia, po prostu nie czujemy się pięknie. I to uczucie może naprawdę zmącić naszą pewność siebie. Coś po prostu wydaje się nie tak. To nie jest tak, że z dnia na dzień coś drastycznie zmieniło się w naszym wyglądzie. Nic się nie stało. To tylko pokazuje, że poczucie piękna to stan umysłu. Oto kilka sposobów na to, by poczuć się wspaniale, nawet w najgorsze dni.

Pewność siebie jest niezbędna

Może to zabrzmieć banalnie, ale kluczem do poczucia się fantastycznie jest pewność siebie. Pewność siebie jest powodem, dla którego niektórym ludziom udaje się być w centrum uwagi bez względu na to, jak wyglądają – i jest to coś, co możesz wykorzystać na swoją korzyść. Jeśli chcesz wyglądać tak jak trzeba, musisz to robić. Wyrzuć więc z głowy negatywne myśli i zacznij dawać sobie pozytywne zapewnienia. Skup się na cechach, które naprawdę w sobie lubisz i odrzuć wszelkie negatywne myśli, które mogą pojawić się w Twoim umyśle. Podoba Ci się jak wyglądają Twoje włosy? To daj sobie pokrzepiające poklepanie po plecach i pomyśl sobie: „Jestem fantastyczna!”.

Uśmiechnij się

Błyskawicznym poprawiaczem nastroju (i kolejnym sposobem na piękny wygląd) jest uśmiech. Nie wierzysz mi? Po prostu spróbuj umieścić uśmiech na swojej twarzy, nawet jeśli nie masz na to ochoty, i zobacz, jakie to uczucie. Oprócz korzyści poprawiających nastrój, mówi się, że uśmiechanie się sprawia, że człowiek wygląda i czuje się pięknie. Kiedy osoba uśmiecha się, to powoduje, że inni postrzegają je jako bardziej atrakcyjne – i jestem zdecydowanym zwolennikiem, że uśmiech może wziąć lat od swojego wyglądu. Zatrzymaj porównania Łatwiej niż kiedykolwiek porównać się do innych, i zbyt łatwo wpaść w pułapkę widząc, jak ty
mierzyć się z innymi. Ale to nie robi nic dla twojej pewności siebie. Każda osoba jest wyjątkowa, a Ty masz pozytywne atuty, których inni mogą czuć, że im brakuje. Najlepszym sposobem, aby poczuć się piękną, jest postrzeganie siebie jako jednostki, a nie jako jednej osoby w porównaniu z innymi.

Wypróbuj nowy wygląd

Czasami możesz po prostu czuć się utknąć w rutynie urody, co może przyczynić się do tego, że nie czujesz się świetnie ze sobą. Dlaczego nie zmienić tego stanu rzeczy za pomocą zabawnej metamorfozy? Odnowienie swojego wyglądu może dostarczyć Ci emocji i zapewnić zmianę, której potrzebujesz, aby wyjść z tej rutyny i znów poczuć się wspaniale. Nowa fryzura, ubrania, a nawet odcień szminki mogą być zmianą, której właśnie potrzebujesz. Postaw na świeży styl, w którym czujesz się komfortowo. Zyskasz pewność siebie, wiedząc, że wyglądasz świetnie i z nowym entuzjazmem spojrzysz na świat.

Zwróć uwagę na swoją postawę

Sposób, w jaki siedzisz i stoisz, wiele mówi o tym, jak o sobie myślisz. Osoby o dobrej postawie sygnalizują światu, że czują się pewne siebie i piękne za pomocą niewerbalnych sygnałów komunikacyjnych. Nawet jeśli nie czujesz się piękna, siedząc lub stojąc z wysoko uniesionymi ramionami będziesz promieniować na zewnątrz pewnością siebie. Za każdym razem, gdy złapiesz się na tym, że się pochylasz, poświęć kilka sekund na poprawienie swojej postawy. Powinnaś poczuć się bardziej opanowana i pewna siebie.

Rozpieść siebie

Czasami po prostu potrzebujesz dobrej sesji rozpieszczania, aby poczuć się pięknie. Kiedy czujesz się zmęczona, zestresowana lub niespokojna, prawdopodobnie nie będziesz czuła się najwspanialej. Spróbuj zrobić sobie przerwę na godzinę lub nawet na cały dzień, jeśli możesz, i odzyskać kontakt z prawdziwym sobą. Jeśli jesteś w zrelaksowanym stanie umysłu, bardziej prawdopodobne jest, że będziesz mieć pozytywne uczucia wobec siebie. Możesz spróbować każdej relaksującej czynności, niezależnie od tego, czy jest to miły spacer po parku (oczywiście z filtrem przeciwsłonecznym), wizyta w salonie lub zakup nowego stroju. Moim ulubionym sposobem jest kąpiel z bąbelkami Me Time ze świecami, maseczką na twarz i peelingiem złuszczającym.

Dbanie o siebie to podstawowa wskazówka dotycząca urody. Kiedy czujesz się dobrze, wyglądasz dobrze. A kiedy wyglądasz dobrze, czujesz się dobrze. To jest zwycięstwo!

CZYTAJ WIĘCEJ

Najpopularniejsze