niedziela, 14 kwietnia, 2024
Strona głównaUrodaPoradyŻeby uzyskać zdrowo wyglądającą skórę zadbaj o serce

Żeby uzyskać zdrowo wyglądającą skórę zadbaj o serce

Zdrowie Twojego serca w dużym stopniu przyczynia się do ogólnego wyglądu Twojej skóry. Przyjrzyjmy się kilku sposobom na utrzymanie
zdrowe serce i promienną skórę.

Wyglądanie i czucie się absolutnie najlepiej jest powszechnym pragnieniem. Jeśli jesteś zdrowy od wewnątrz, często możesz to stwierdzić patrząc w lustro. Niestety, prawdą jest również odwrotna sytuacja. Twoja skóra jest prawdziwym odzwierciedleniem tego, co dzieje się wewnątrz Twojego ciała. I chociaż możesz być pochłonięta produktami kosmetycznymi i najnowszą modą, aby poprawić swój wygląd, czasami nie możesz pominąć znaczenia dbania o swoje ciało od wewnątrz. Twoje wybory żywieniowe, codzienne suplementy, spożycie wody i ogólnie zdrowy, aktywny tryb życia to podstawowe kroki w kierunku zdrowo wyglądającej skóry. Oczyszczanie, tonizowanie, nawilżanie i ochrona skóry to również istotne kroki, które należy podjąć w dążeniu do uzyskania bardziej młodzieńczego wyglądu.

Jeśli chodzi o Twoją skórę, wierz lub nie, ale Twoje serce jest głównym czynnikiem wpływającym na Twój ogólny wygląd. Istnieje bezpośredni związek między zdrowym sercem a zdrową skórą. Przyjrzyjmy się zatem, jak ważne jest Twoje serce, jeśli chodzi o uzyskanie zdrowego, młodzieńczego blasku.

Patrząc na korzyści dla układu sercowo-naczyniowego, jakie przynosi codzienna aktywność lub reżim ćwiczeń, prawdopodobnie nie myślisz o swojej skórze. Ale powinnaś. Kiedy Twoje serce naprawdę pompuje, możesz być pewien, że pomaga dostarczać natlenioną krew i składniki odżywcze do żywych warstw Twojej skóry. Twoja skóra zawiera bardzo skomplikowany system naczyń krwionośnych, które pomagają transportować tlen i składniki odżywcze do tych komórek, które przyczyniają się do tego, jak wygląda Twoja skóra. Kiedy przepływ krwi ulega poprawie, a bogata w tlen krew jest dostarczana zarówno do skóry, jak i mięśni, doświadczasz niesamowitego blasku po treningu. Jest to nieco zarumieniony wygląd, który nadaje Ci różane policzki i bardziej młodzieńczy wygląd. Wszystko dzięki Twojemu sercu!

Twoje serce również pomaga zwiększyć ilość kolagenu. Kiedy ciężko pracuje i poprawia krążenie i przepływ krwi, dodatkowa ilość krwi, tlenu i składników odżywczych, które są dostarczane bezpośrednio do skóry, również pomagają poprawić produkcję kolagenu. A wszyscy wiemy, jak cenny jest kolagen, jeśli chodzi o skórę. Pomaga on utrzymać skórę pulchną i zapewnia jej gładszy wygląd. Kolagen jest kluczem do młodego wyglądu. Jest to białko, które składa się z aminokwasów i stanowi około 30% białek znajdujących się w Twoim organizmie. Jeśli chodzi o Twoją skórę, kolagen pomaga w odnowie komórek skóry i jest ważny dla jej elastyczności. Jest również kluczowy dla elastyczności i jędrności skóry.

Serce jest odpowiedzialne za zdrowe krążenie dla całego organizmu. I to właśnie krążenie sprawia, że skóra wygląda bardziej promiennie. Ale nie chodzi tylko o zwiększenie przepływu krwi w celu dostarczenia tlenu i składników odżywczych. Chodzi również o odprowadzanie produktów odpadowych z pracujących komórek. Te produkty odpadowe mogą zawierać wolne rodniki, które są przyczyną przedwczesnego starzenia się, innych zaburzeń skóry i całego organizmu. Chodzi o to, aby pomóc organizmowi wypłukać resztki komórkowe z systemu w imię jak najlepszego wyglądu i samopoczucia. Potraktuj to jako sposób na oczyszczenie skóry od wewnątrz.

Jako dodatkowy bonus i kolejny powód, aby uzyskać swoje serce pompowania, zdrowe serce jest wielki dla włosów, zbyt. Usprawniony przepływ krwi, który czyni cuda dla Twojej skóry, może być również korzystny dla Twoich włosów. Dzięki niemu włosy stają się mocniejsze i wyglądają zdrowiej. Ta sama natleniona krew i składniki odżywcze pomagają stymulować mieszki włosowe. Kiedy to się dzieje, może pomóc promować wzrost włosów.

Pamiętaj, że jedną z najważniejszych rzeczy dotyczących ćwiczeń i uzyskania pompowania serca jest to, że pomaga złagodzić stres. Niższy poziom stresu pomaga ci się zrelaksować, lepiej spać i powstrzymuje twoją skórę przed pojawieniem się na niej zmarszczek na brwiach, co zdecydowanie może cię postarzyć. A mniejszy stres jest znany z tego, że włosy nie stają się łamliwe i wypadają.

Tak więc, w imię piękna,  ćwicz więcej, aby utrzymać swoje serce tak zdrowe, jak to możliwe i zbierając wspaniałe nagrody zdrowe serce ma do zaoferowania. Nie tylko wewnętrznie, ale również zewnętrznie. Zdrowe serce to zdrowa skóra.

CZYTAJ WIĘCEJ

Najpopularniejsze