sobota, 13 kwietnia, 2024
Strona głównaUrodaPoradyJak dbać o dłonie żeby wyglądały dobrze

Jak dbać o dłonie żeby wyglądały dobrze

Kiedy Twoja skóra staje się sucha lub odwodniona, nie tylko wygląda inaczej, ale także inaczej się czuje. Drobne linie i zmarszczki mogą być bardziej widoczne. Na powierzchni skóry mogą pojawić się suche, łuszczące się płaty. Twoja skóra prawdopodobnie czuje się równie niekomfortowo, jak wygląda. I, ośmielę się to powiedzieć? Tak, ta sucha skóra może dodać Ci lat, sprawiając, że będziesz wyglądać starzej niż w rzeczywistości.

Czy wiesz, że suchość skóry na dłoniach jest wskaźnikiem Twojego prawdziwego wieku? Przyjrzyjmy się kilku prostym wskazówkom dotyczącym pielęgnacji skóry, które możesz zastosować, aby Twoje dłonie były miękkie, gładkie i wyglądały młodziej.

Nikt nie lubi uczucia suchej, szorstkiej skóry, zwłaszcza jeśli chodzi o dłonie. Podobnie jak większość ludzi, prawdopodobnie wolałbyś podawać rękę, dotykać lub być dotykanym przez kogoś, kto ma miękką, gładką skórę, a nie szorstką i drapiącą. I, spójrzmy prawdzie w oczy, wiesz, że Twoje dłonie mogą naprawdę oberwać w ciągu dnia. Co więc możesz zrobić?

Oto kilka prostych kroków, które możesz wykonać, aby uzyskać młodziej wyglądające, bardziej dotykalne dłonie.

Mycie rąk

Nie myj zbyt mocno

Mycie rąk jest niewiarygodnie ważne. Jeśli przestrzegasz zasad higieny, prawdopodobnie nie jesteś w stanie zliczyć, ile razy myjesz je w ciągu dnia. Podczas gdy prawidłowe mycie jest konieczne, należy unikać nadmiernego kontaktu z wodą. Noś rękawiczki podczas zmywania naczyń lub czyszczenia zlewów, wanien i pryszniców. Dbaj o czystość swoich rąk, ale zachowaj środki ostrożności, aby nie przesadzić z niepotrzebnym odsłanianiem skóry.

Przemyśl używanie mydeł w kostkach

Mydła w kostce są świetne dla ciała, ale jeśli chodzi o wielokrotne mycie rąk, możesz rozważyć łagodniejszy środek do mycia rąk i ciała, który spełni swoje zadanie. Poszukaj środka do mycia rąk, który nie zawiera siarczanów i zawiera witaminy przeciwutleniające oraz naturalne składniki, takie jak aloes, oliwa z oliwek lub masło shea, które zapewnią Twojej skórze tak potrzebne nawilżenie. Łagodniejsze podejście do mycia będzie o wiele mniej wysuszające dla Twojej skóry.

Trzymaj krem nawilżający pod ręką

Nakładanie kremu do rąk jest koniecznością w dbaniu o dłonie. Zrób to tak wygodnie, jak to tylko możliwe, abyś nigdy o tym nie zapomniała. Trzymaj krem do rąk obok zlewu, aby wyrobić sobie zdrowy nawyk stosowania go zaraz po umyciu. Umyj, osusz skórę i nałóż krem do rąk, gdy skóra jest jeszcze wilgotna. To najlepszy sposób na zatrzymanie wilgoci i uzyskanie efektu miękkiej, jedwabistej skóry. Trzymaj krem do rąk w torebce, torbie na siłownię, na biurku, a nawet w uchwycie na kubek w samochodzie. Ja tak robię – i choć nie popieram odwracania uwagi od prowadzenia samochodu, zawsze mogę zadbać o nawilżenie moich dłoni, gdy stoję na czerwonym świetle. Jeśli chodzi o krem do rąk, im więcej tym lepiej.

Ochrona jest ważna

Odkryte dłonie zawsze narażone są na ryzyko wyschnięcia. W zimniejszych miesiącach pamiętaj, aby zawsze nosić rękawiczki, gdy wychodzisz na zewnątrz. Śnieg, zimno, a zwłaszcza wiatr mogą wysuszyć, odwodnić i spierzchnąć Twoją skórę w mgnieniu oka. Ogrodnictwo i ogólnie prace na podwórku również mogą być szkodliwe. Dlatego dobrą zasadą jest noszenie rękawiczek, kiedy tylko jest to możliwe. Chroniąc dłonie rękawiczkami podczas pracy na zewnątrz, możesz również wyeliminować nadmierne szorowanie, aby doprowadzić je do czystości.

Mówiąc o ochronie

Twoje ręce naprawdę mają tendencję do pokazywania swojego wieku. Dlatego chcesz o nie dbać nie tylko poprzez ich czyszczenie i nawilżanie, ale także poprzez ochronę przeciwsłoneczną. Promienie słoneczne UVA i UVB są szkodliwe i mogą poparzyć i postarzyć Twoją skórę. Grzbiety dłoni są bardzo podatne na powstawanie plam słonecznych, dlatego należy je chronić podczas jazdy samochodem, rowerem, a nawet koszenia trawnika. Minimalna ekspozycja na słońce może powodować długotrwałe skutki na dłoniach. Następnym razem, gdy będziesz jechał samochodem, zwróć uwagę na to, jak długo grzbiety Twoich dłoni są wystawione na działanie promieni słonecznych wpadających przez okno.

Nocna pora to właściwa pora

Każdy moment, w którym możesz odżywiać i leczyć swoją skórę podczas snu jest na plus. Zacznij zdrowy nawyk pielęgnacji dłoni, nakładając krem do rąk przed snem. Dodaj ten prosty krok do swojej nocnej rutyny, a nigdy o nim nie zapomnisz. Trzymaj krem do rąk na nocnej szafce i niech to będzie ostatnia czynność, jaką wykonujesz przed zgaszeniem światła. Nie ma nic lepszego niż obudzić się z miękkimi i jedwabistymi dłońmi. I będą one wyglądać świetnie, jak również.

Korzyści płynące ze złuszczania naskórka

Dbanie o swoje dłonie jest proste. Przynajmniej raz w tygodniu wykonaj na nich szybki peeling. Ten prosty krok pomaga usunąć martwe komórki naskórka i pozostawia skórę w doskonałym stanie. Następnym razem, gdy będziesz szorować twarz, użyj tego samego produktu do złuszczenia dłoni. To zajmie tylko kilka sekund, ale korzyści będą tego warte. Nie zapominaj też o skórkach. Odrobina kremu do rąk wmasowana w skórki załatwi sprawę – podobnie jak różne produkty, które prawdopodobnie masz w swojej kuchni, takie jak oliwa z oliwek lub olej kokosowy.

Te proste wskazówki dotyczące pielęgnacji dłoni sprawią, że Twoje dłonie będą wyglądały młodziej, będą bardziej miękkie i gładkie w krótkim czasie. Jak zawsze, najzdrowsza skóra jest zawsze najpiękniejsza.

CZYTAJ WIĘCEJ

Najpopularniejsze