niedziela, 14 kwietnia, 2024
Strona głównaUrodaPoradyWskazówki jak zadbać o dłonie żeby wyglądały młodo.

Wskazówki jak zadbać o dłonie żeby wyglądały młodo.

Jeżeli Twoje dłonie nie wyglądają tak zdrowo, jak powinny zapoznaj się w kilkoma wskazówkami, które pozwolą Ci utrzymać dłonie w doskonałej formie.

Dłonie mogą być punktem centralnym, na który patrzą inni. Czy Twoje dłonie wyglądają tak zdrowo, jak powinny? Poznajmy kilka różnych kremów do rąk i wskazówek, które pomogą Ci utrzymać dłonie w doskonałej formie.

Jednym z najszybszych sposobów na pokazanie komuś swojego „prawdziwego” wieku są Twoje dłonie. To, jak się czują i jak wyglądają, jest bardzo ważne. Czy kiedykolwiek uścisnąłeś czyjąś dłoń i byłeś zaskoczony tym, jak szorstka i szorstka była w dotyku? A może doświadczyłeś czegoś zupełnie przeciwnego i poczułeś coś tak gładkiego i miękkiego, że pomyślałeś, że ta osoba musi mieszkać w rękawiczkach? Nasze ręce są naszymi narzędziami numer jeden. Są one narażone na kontakt z chemikaliami, brudem i słońcem, a nie tylko z innymi częściami ciała.

Pomyśl o tym, ile razy w ciągu dnia myjemy ręce tylko po to, aby usunąć brud i zarazki. Nasze ręce są zawsze narażone na działanie żywiołów i warunków atmosferycznych. A zimno, wiatr i słońce, przede wszystkim, mogą uszkodzić nasze dłonie i spowodować ich przedwczesne starzenie się.

Dłonie naszych rąk są znacznie grubsze niż cienka skóra na grzbiecie naszych dłoni. Z wiekiem nasz kolagen i elastyna ulegają osłabieniu, a my doświadczamy utraty tkanki tłuszczowej. Kiedy to się dzieje, żyły na grzbietach rąk stają się bardziej widoczne, knykcie są bardziej wyraźne, pojawiają się plamy, drobne linie, a nawet zmarszczki. Co więc możemy zrobić? Zainwestuj w dobry krem lub balsam do rąk i używaj go kilka razy w ciągu dnia. Nie poprawi to struktury Twoich dłoni, ale może pomóc im wyglądać lepiej.

Istnieje wiele różnych rodzajów kremów i balsamów do rąk, z których można wybierać. Skup się na tym, co jest dla Ciebie najważniejsze. Czy Twoje dłonie są zbyt suche, popękane i pomarszczone? A może zaczynasz zauważać te kłopotliwe ciemne plamy? Oto kilka dobrych opcji, które warto poznać.

Nawilżające kremy do rąk

Dłonie potrzebują nawilżenia tak samo, jak każda inna część ciała. Wynika to z faktu, że są one nieustannie narażone na działanie silnych środków chemicznych, czynników atmosferycznych, a zwłaszcza szkodliwych promieni słonecznych UVA i UVB. Wielokrotne mycie w ciągu dnia narusza naturalną barierę wilgoci naszej skóry, powodując, że dłonie stają się suche i niestety wyglądają starzej niż powinny. Kiedy skóra i skórki stają się suche, na skórze mogą tworzyć się małe pęknięcia, które mogą otworzyć drzwi dla infekcji. Dodatkowa wilgoć pomaga napiąć skórę, co z kolei sprawia, że wygląda ona bardziej młodzieńczo. Nawilżający krem do rąk, który zawiera aloes, masło shea lub oliwę z oliwek to świetny wybór, aby utrzymać skórę nawilżoną, miękką i gładką.

Wskazówka: Zdecydowanie wybieraj kremy zamiast balsamów, ponieważ są one nieco gęstsze i bogatsze w konsystencji i mają tendencję do znacznie lepszego nawilżania niż balsamy.

Ochrona przeciwsłoneczna dla zdrowych dłoni

Ochrona przeciwsłoneczna jest koniecznością, jeśli chodzi o ochronę Twoich dłoni. Nawet minimalna codzienna ekspozycja na słońce może prowadzić do długotrwałych uszkodzeń, a potencjalnie do raka skóry. Pomyśl o tych wszystkich małych chwilach spędzonych na słońcu, spacerach z psem, jeździe do sklepu, jeździe na rowerze czy koszeniu trawnika. Stosując krem do rąk z filtrem co najmniej SPF 30, możesz pomóc zminimalizować potencjalne szkody. Kluczem do ochrony skóry przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych jest ponowne stosowanie kremu w ciągu dnia. Jeśli myłaś lub pocierałaś ręce, istnieje prawdopodobieństwo, że osłabiłaś skuteczność swojego kremu do rąk.

Wskazówka: Trzymaj butelkę kremu do rąk z filtrem SPF w torebce i w samochodzie, aby mieć pewność, że zawsze masz ochronę pod ręką. Nie jest to zamierzona gra słów. Tak, już minimalna ekspozycja na słońce podczas codziennej jazdy samochodem może negatywnie wpłynąć na wygląd grzbietów Twoich dłoni. To samo dotyczy spaceru z psem lub przejażdżki rowerem z samego rana. Kluczem do sukcesu jest zapobieganie.

Przeciwstarzeniowe kremy do rąk stają się coraz bardziej popularne w próbie poprawy wyglądu niektórych uszkodzeń, które już mamy na grzbietach naszych rąk. Oprócz zmarszczek i fałd na skórze, musimy się również martwić o plamy starcze i posłoneczne. Aby poprawić wygląd starzejącej się skóry, wybierz kremy do rąk lub balsamy, które zawierają retinol lub kwasy alfa hydroksylowe. Składniki te złuszczają skórę, aby pomóc w usunięciu martwego naskórka. Dzięki temu, że odsłonięte zostaną znajdujące się pod nimi młodsze komórki skóry, Twoja skóra będzie wyglądać i czuć się młodziej.

Kilka najlepszych wskazówek dla zdrowych dłoni

Bez względu na to, jakiego rodzaju kremu do rąk lub balsamu szukasz, zawsze sprawdź, czy zawiera on witaminy antyoksydacyjne A, C i E. I nie zapomnij jeść pokarmów wzbogaconych w antyoksydanty, aby odżywiać żywą skórę. Moim osobistym faworytem są owoce cytrusowe.

  • Trzymaj swój ulubiony krem do rąk obok zlewu i wejdź w rutynę stosowania zaraz po umyciu rąk.
  • Pamiętaj, aby wmasować krem w paznokcie i skórki, aby utrzymać ich nawilżenie.
  • Zainwestuj w produkty w rozmiarze podróżnym i trzymaj je wszędzie. Przy biurku, w torebce, torbie na siłownię, szafce nocnej, a nawet w uchwycie na kubek w samochodzie.
  • Nie pal. Palenie sprawia, że Twoja skóra, w tym skóra dłoni, wygląda starzej i jest bardziej pomarszczona. A jeśli to nie jest wystarczająco złe, może również zabarwić Twoje palce i paznokcie.
  • Umyj ręce ciepłą wodą, a nie zbyt gorącą, ponieważ ekstremalna temperatura może pozbawić skórę zdrowych olejków.
  • Noś rękawiczki podczas pracy z rękami, aby chronić je przed ostrymi chemikaliami, brudem, detergentami i wszystkim innym, co może zadrapać lub przebić skórę. Ochrona przed infekcjami jest bardzo ważna.
  • Nałóż swój ulubiony krem do rąk tuż przed snem i śpij w bawełnianych rękawiczkach. Obudzisz się z bardziej miękkimi i gładkimi dłońmi. Trzymaj swój krem do rąk na nocnej szafce, aby nigdy o nim nie zapomnieć.
CZYTAJ WIĘCEJ

Najpopularniejsze