piątek, 12 kwietnia, 2024
Strona głównaZdrowieProfilaktyka i dobre samopoczucie5 błędów i sposobów na dobrą pielęgnację skóry

5 błędów i sposobów na dobrą pielęgnację skóry

Czy patrzysz w lustro i myślisz, że Twoja skóra powinna wyglądać lepiej niż wygląda? Czy zaczynasz kwestionować swoje produkty, zabiegi pielęgnacyjne, dietę, a może nawet genetykę? Jestem pewna, że nie jesteś sama. Ważne jest jednak, aby pamiętać, że jest kilka rzeczy, które możesz zrobić, aby pomóc swojej skórze – i kilka rzeczy, które możesz zrobić, a które mogą przeszkodzić Ci w osiągnięciu postępów. Jeśli starasz się o zdrowo wyglądającą cerę, ale nie osiągasz rezultatów, oto kilka potencjalnych powodów, które mogą Cię powstrzymywać.

Pięć przeszkód na drodze do zdrowej pielęgnacji skóry

# 1: Uwielbiasz śmieciowe jedzenie.
Jak wszyscy wiemy, zdrowo wyglądająca skóra zaczyna się od zdrowej diety. Jak zawsze powtarzam, jeśli jesz dużo śmieciowego jedzenia, są szanse, że Twoja skóra nie będzie wyglądać najlepiej. Jeśli natomiast stosujesz zdrową, pożywną dietę, są szanse, że Twoja skóra będzie wyglądała zdrowo i młodzieńczo. Jeśli więc nie jesteś zadowolona ze swojej skóry, przyjrzyj się dobrze swojej diecie. Postaraj się jeść więcej świeżych owoców i warzyw, a także trzymaj się z dala od smażonych i przetworzonych produktów oraz słodkich przekąsek. Wiesz, że zbyt wiele tłustych i przesłodzonych potraw nie jest dobre dla Twojego organizmu. A już na pewno nie są one dobre dla Twojej skóry. W imię zdrowej, młodziej wyglądającej skóry, bądź świadoma tego, co jesz.

# 2: Myślisz, że oczyszczasz swoją skórę, ale tak nie jest.
Jasne, przechodzisz przez ruchy każdego ranka i wieczoru, ale po prostu możesz nie wykonywać tak dobrej pracy, jak myślisz. Czy się spieszysz? Czy naprawdę myjesz skórę i spłukujesz ją do czysta? Jeśli chodzi w szczególności o makijaż, możesz być zaskoczona tym, jak wiele z niego pozostaje na Twojej skórze, nawet po oczyszczeniu twarzy. Jak możesz to sprawdzić? Osusz twarz czystym, białym ręcznikiem. Jeśli widzisz jakiekolwiek ślady podkładu, szminki lub tuszu do rzęs, to znaczy, że nie wykonałaś wystarczająco dobrej pracy.

Nosisz wodoodporny makijaż? Być może będziesz musiała zainwestować w płyn do demakijażu, aby mieć pewność, że usuwasz wszystko, zanim położysz się do łóżka. Niektóre makijaże są zaprojektowane tak, aby wytrzymać cały dzień. Tłumaczenie? Trudno go zmyć. Bądź więc sumienna w swoim procesie oczyszczania i staraj się nie spieszyć z tym krokiem. Twoja skóra będzie Ci za to wdzięczna na dłuższą metę.

# 3: Widzisz skazę i wpadasz w szał.
Każdy cierpi z powodu okazjonalnej skazy. Ale to, co z nią zrobimy, może mieć wpływ na naszą ogólną cerę. Ważne jest, aby leczyć tylko wypryski, a nie całą twarz. Produkty opracowane w celu leczenia wyprysków mogą być nieco ostre i wysuszające dla skóry, więc musisz ograniczyć się do obszaru, który poddajesz zabiegowi. Jeśli zaczniesz nakładać produkty przeciwtrądzikowe na całą twarz, ryzykujesz zakłóceniem naturalnej równowagi skóry. Może to spowodować, że skóra zacznie produkować nadmiar sebum, co doprowadzi do zatkania porów i zwiększenia ilości wyprysków. Dlatego też, aby zachować jak najlepszy wygląd skóry, stosuj wyłącznie produkty przeciwtrądzikowe.

# 4: Za dużo lub za mało szorujesz.
Nasza skóra stale „zrzuca” swoją zewnętrzną warstwę komórek skóry. Czasami jednak musimy jej pomóc, stosując peeling złuszczający, który usuwa martwe komórki skóry z powierzchni, odsłaniając piękne, zdrowe komórki skóry znajdujące się pod spodem. Dzięki temu Twoja skóra stanie się miękka i gładka w dotyku.

Jednak zbyt wiele dobrej rzeczy może mieć negatywne skutki. Nadmierne szorowanie skóry może naruszyć jej ochronną barierę wilgoci, która jest niezbędna, aby skóra wyglądała młodo. Z drugiej strony, są też tacy, którzy nie złuszczają skóry w wystarczającym stopniu. Jeśli pozwolisz, aby martwe komórki naskórka nagromadziły się na skórze, najprawdopodobniej będziesz mieć cerę, która będzie wyglądać matowo i pozbawiona blasku. Możesz również zauważyć, że przy takiej barierze ochronnej skóry, produkty do pielęgnacji skóry nie są w stanie skutecznie wykonywać swojej pracy. Każdy powinien złuszczać naskórek od 1 do 3 razy w tygodniu, w zależności od rodzaju skóry. Nie przesadzaj i nie zapominaj o tym. Jeśli stanie się to Twoim cotygodniowym rytuałem, na pewno zauważysz poprawę stanu swojej skóry.

# 5: Nie stosujesz swoich produktów we właściwej kolejności.
Każdy schemat pielęgnacji skóry ma kroki, które powinny być przestrzegane, aby zapewnić najlepsze korzyści. Ważne jest, aby postępować zgodnie z instrukcjami i nakładać produkty w sugerowanej kolejności. Pierwszym krokiem jest oczyszczanie, następnie tonik, serum i krem nawilżający. Jeśli stosujesz produkty w niewłaściwej kolejności, ryzykujesz, że uzyskasz negatywny efekt lub potencjalnie nie uzyskasz żadnego efektu. Na przykład serum ma zdolność wnikania głębiej w skórę niż krem nawilżający. Dlatego muszą być nakładane jako pierwsze. Jeśli nałożysz serum na krem nawilżający, nie będzie ono w stanie skutecznie wniknąć w skórę i spełnić swojego zadania. Jeśli nie zastosujesz serum w odpowiedniej kolejności, może to wywołać negatywne reakcje. Dlatego, aby uzyskać jak najpiękniejszą skórę, stosuj je tylko zgodnie z zaleceniami.

Następnym razem, gdy spojrzysz w lustro i po prostu nie jesteś zadowolona z tego, co widzisz, pamiętaj o tych pięciu prostych krokach. Wypróbuj je i sprawdź, czy zauważysz zmianę. Twoja skóra potrzebuje, abyś o nią dbała, aby mogła nadal dbać o Ciebie. Pamiętaj, że najzdrowsza skóra jest zawsze najpiękniejsza.

CZYTAJ WIĘCEJ

Najpopularniejsze