niedziela, 14 kwietnia, 2024
Strona głównaUrodaPoradyWakacyjne piękno - porady

Wakacyjne piękno – porady

Uwielbiamy wakacje, ponieważ oznaczają one przyjęcia, przyjęcia i jeszcze więcej przyjęć. Jednak czasami posuwamy się za daleko. Faktem jest, że świetnie jest być życiem imprezy i rozkoszować się pysznymi przekąskami i alkoholem – dopóki nie spojrzysz na swoją skórę i nie zdasz sobie sprawy, że jest zmęczona i wygląda nieciekawie. Oto trzy proste wskazówki, które możesz wprowadzić do swojej rutyny przy ograniczonym budżecie, a które sprawią, że będziesz błyszczeć przez cały sezon.

  • Dobrze wypocznij w nocy. Sen jest najbliższą rzeczą do fontanny młodości. Twoje ciało działa w tak wyjątkowy sposób, że naprawia się i regeneruje, gdy Ty odpoczywasz. Sekretem jest uzyskanie wystarczającej ilości odpoczynku – od sześciu do dziewięciu godzin dobrej jakości – każdej nocy, aby rano wyglądać niesamowicie. Oczywiście, możesz to zwalić na wszystkie imprezy, w których musisz uczestniczyć, ale w końcu musisz zdecydować się na wystarczający odpoczynek i przejąć kontrolę nad swoim pięknym snem. Twoja skóra będzie wyglądała fantastycznie, świeżo i będzie gotowa na wakacyjne imprezy, a najlepsze jest to, że ta wskazówka nie kosztuje Cię ani grosza!
  • Nawilżaj swoją skórę. Wszyscy słyszeliśmy o tym, jak ważne jest picie wody dla zdrowego utrzymania naszego organizmu. Nawodnienie jest również niezbędne dla naszej skóry, zwłaszcza w okresie wakacji, kiedy przynajmniej część z nas ma tendencję do rozkoszowania się napojami alkoholowymi. Nie zapominajmy więc o piciu wody w ciągu dnia, a także podczas wakacyjnych przyjęć. Dobrym pomysłem jest dobieranie do każdego napoju alkoholowego szklanki wody. Pomoże to nie tylko zapobiec kacowi – co nie wygląda najlepiej – ale także sprawi, że Twoja skóra będzie nawilżona i elastyczna. Rano Twoja skóra i głowa będą Ci wdzięczne, a Ty będziesz gotowa na kolejną wakacyjną imprezę w tym tygodniu.
  • Usuń makijaż przed pójściem do łóżka. Najgorszą rzeczą, jaką możesz zrobić dla swojej skóry, jest spanie z nałożonym makijażem. Nie tylko dostanie się on na całą pościel i poduszki, ale również będzie tłumić zdolność skóry do oddychania. Pamiętaj, że powierzchnia skóry to żywy organ, który jest porowaty i potrzebuje tlenu, aby pozostać zdrowym. Jeśli makijaż zatyka pory, sebum, które naturalnie produkujesz, aby usunąć zanieczyszczenia, może zostać uwięzione i spowodować wypryski. A to ostatnia rzecz, jakiej potrzebujesz w sezonie wakacyjnym. Aby uniknąć tych wszystkich skórnych dramatów, po prostu umyj twarz przed pójściem spać. Unikaj ostrych, zwykłych mydeł i wybieraj produkty oczyszczające, które są delikatne, przetestowane przez dermatologów i nie zawierają siarczanów. Wybierz środek oczyszczający odpowiedni dla Twojego typu skóry. Jeśli Twoja skóra jest bardziej sucha, wybieraj produkty zawierające składniki takie jak aloes, który pomaga utrzymać skórę miękką i nawilżoną. Jeśli Twoja skóra jest bardziej tłusta, szukaj produktów zawierających składniki takie jak olejek pomarańczowy lub cytrusowy, które sprawiają, że skóra jest odświeżona i zrewitalizowana. Twoja skóra będzie Ci wdzięczna!

Czas wakacji i imprez to najlepszy czas, aby zebrać się razem z przyjaciółmi i rodziną, aby powspominać rok, ale może to być również stresujący czas dla naszego ciała i skóry. Nie zapominaj, że aby być gotowym na te wydarzenia, musisz być przygotowany wewnętrznie i zewnętrznie. Poświęć czas na zastosowanie się do tych prostych, przyjaznych dla budżetu wskazówek, które z pewnością pomogą Ci spędzić wspaniały sezon wakacyjny!

CZYTAJ WIĘCEJ

Najpopularniejsze