piątek, 12 kwietnia, 2024
Strona głównaAktywność fizycznaFitnessJakie są niektóre z najlepszych aplikacji i produktów do śledzenia kroków?

Jakie są niektóre z najlepszych aplikacji i produktów do śledzenia kroków?

Zamieszczamy produkty, które naszym zdaniem są przydatne dla naszych czytelników. Jeśli dokonasz zakupu za pośrednictwem linków na tej stronie, możemy zarobić niewielką prowizję. Oto nasz proces.

Step trackery, które niektórzy ludzie mogą nazywać krokomierzami, monitorują liczbę kroków, które dana osoba podejmuje w ciągu dnia. Mogą one pomóc ludziom kontrolować ich poziom aktywności.

W tym artykule patrzymy na trackery kroków w sposób bardziej szczegółowy i zapewniamy listę aplikacji do śledzenia kroków, które ludzie mogą uznać za przydatne.

Definicja step trackera

W swojej najbardziej podstawowej formie, trackery kroków śledzą liczbę kroków, które dana osoba wykonuje. Jednakże, wiele trackerów kroków pochodzi jako dodatkowa funkcja urządzeń fitness, które również monitorują spożycie kalorii, tętno i treningi.

Osoba może zakupić tracker kroków jako samodzielne urządzenie. Alternatywnie, można rozważyć pobranie go jako aplikacji na urządzenie mobilne lub inteligentny zegarek.

Efektywność i korzyści

W przeglądzie podkreślono szereg korzyści płynących z liczenia kroków i trackerów kroków, w tym:

  • mierzenie aktywności fizycznej danej osoby
  • potencjalne zwiększenie aktywności u osób wcześniej nieaktywnych
  • poprawa motywacji osoby
  • łatwość użycia

Badanie z 2020 roku sugeruje, że dorośli, którzy chodzą 8000 lub więcej kroków dziennie, mają niższe ryzyko śmierci z powodu wielu chorób w porównaniu z tymi, którzy chodzą 4000 kroków dziennie.

W badaniu z 2019 r. zauważono, że krótkoterminowe interwencje polegające na chodzeniu z krokomierzem mogą być przydatne w celu zmniejszenia częstości występowania problemów z sercem i złamań u starszych dorosłych.

Ryzyko

Niewiele jest badań naukowych badających ryzyko związane z trackerami kroków. Jednak niepotwierdzone dowody sugerują, że niektórzy ludzie przestali ich używać z powodu obsesyjnego sprawdzania i wyznaczania celów.

Istnieją również pewne dowody wskazujące, że krokomierze mogą nie być dokładne. W badaniu z 2017 r. badającym dokładność czterech marek krokomierzy naukowcy stwierdzili, że trzy z czterech krokomierzy niedoszacowały liczby kroków wykonanych przez uczestnika.

Dodatkowo, jeśli dana osoba jest nowa w ćwiczeniach lub ma podstawowe warunki zdrowotne, które mogą wpływać na ich oddychanie, powinna złagodzić się do dłuższych okresów ćwiczeń.

Jak używać

Osoba może korzystać z aplikacji do śledzenia kroków lub aplikacji krokomierza na telefonie komórkowym lub inteligentnym zegarku.

Gdy osoba pobierze aplikację, jej telefon komórkowy lub zegarek będzie śledził liczbę kroków, które robi. Aplikacja może również generować wykresy i statystyki odnoszące się do aktywności fizycznej danej osoby. Dzięki temu osoba może bardziej szczegółowo monitorować swój poziom aktywności.

Alternatywnie, dostępne są również oddzielne gadżety zaprojektowane specjalnie do śledzenia kroków i fitnessu.

Lista urządzeń i aplikacji

Wiele urządzeń i aplikacji, które mogą pomóc osobie śledzić swoje kroki są dostępne. Poniżej przedstawiamy listę sześciu produktów, które ludzie mogą chcieć wypróbować.

Należy pamiętać, że nikt w Medical News Today, w tym pisarz, przetestował te produkty. Wszystkie informacje są oparte na badaniach.

Krokomierz 3DTriSport

Urządzenie to występuje w różnych kolorach. Jest łatwy do skonfigurowania, co sprawia, że jest odpowiedni dla dzieci, dorosłych i starszych dorosłych.

Osoba może przypiąć to małe urządzenie do kieszeni, nosić je na szyi lub umieścić w torbie.

Oprócz śledzenia kroków, daje informacje o pokonanym dystansie i spalonych kaloriach. Pozwala również osobie ustawić dzienne cele kroków.

Krokomierz 3DTriSport jest dostępny do kupienia tutaj.

Fitbit Ace Activity Tracker

Centers for Disease Control and Prevention (CDC) radzą, aby dzieci w wieku 6-17 lat angażowały się w co najmniej godzinę ćwiczeń każdego dnia.

Ten Fitbit Ace Activity Tracker jest odpowiedni dla dzieci w wieku 6 lat i starszych. Oprócz śledzenia kroków, śledzi sen, zawiera 1-godzinny aktywny cel i wysyła przypomnienia, aby zachęcić dziecko do ruchu.

Posiada również kontrolę rodzicielską i widok rodzica, dzięki czemu rodzice i opiekunowie mogą monitorować aktywność dziecka.

Fitbit Ace Activity Tracker jest dostępny do kupienia tutaj.

Krokomierz cyfrowy OZO Fitness SC2

Ten tracker kroków prawdopodobnie będzie dobrze dostosowany do potrzeb starszych dorosłych.

Posiada duży ekran wyświetlacza, a osoba może przypiąć go do paska lub kieszeni.

To urządzenie informuje osobę, ile kroków wykonała, jaki dystans przeszła oraz ile kalorii spaliła w ciągu dnia.

W przeciwieństwie do innych urządzeń na tej liście, ten tracker kroków nie ma żadnych innych funkcji, dzięki czemu jest dość prosty w użyciu i zrozumieniu.

Cyfrowy krokomierz OZO Fitness SC2 jest dostępny do kupienia tutaj.

Pacer

Jeśli dana osoba nie chce kupować osobnego urządzenia do śledzenia swojej kondycji i kroków, może rozważyć użycie aplikacji na telefonie komórkowym.

Aplikacja Pacer jest dostępna dla użytkowników Apple i Android. Jest to darmowa aplikacja, która liczy kroki, a także śledzi spalone kalorie, pokonany dystans i ilość czasu, w którym dana osoba była aktywna.

Zapewnia również codzienne plany fitness, wyświetlacze trendów i treningi z przewodnikiem wideo.

Dostępność

  • Apple: Free
  • Android: Free

Map My Walk

Ta aplikacja daje statystyki i informacje zwrotne, aby pomóc ludziom poprawić swoje wyniki. Zapewnia również nowe trasy.

Zamiast śledzić kroki, ta aplikacja śledzi odległość, czas trwania i tempo. Może to pomóc ludziom, którzy chcą stać się regularnymi spacerowiczami lub biegaczami, aby poprawić.

Aplikacja jest darmowa. Istnieje jednak możliwość opłacenia miesięcznej lub rocznej subskrypcji, aby uzyskać dostęp do treści premium, takich jak osobiste plany treningowe i brak reklam.

Dostępność

  • Apple: Free
  • Android: Free

Smart watch

Inteligentne zegarki stały się popularnym urządzeniem dla ludzi, aby śledzić nie tylko ich kroki, ale także ich ogólną sprawność fizyczną.

W zależności od produktu, może również monitorować tętno i śledzić sen. Dodatkowo, niektóre mogą łączyć się z urządzeń mobilnych ludzi, pozwalając im odbierać teksty, e-maile i połączenia do ich inteligentnego zegarka.

Ludzie mogą przeglądać inteligentne zegarki tutaj.

Podsumowanie

Osoba może rozważyć zakup step trackera w celu monitorowania i zwiększenia swojej aktywności fizycznej.

W zależności od tego, czego szuka osoba, może rozważyć aplikację lub urządzenie do śledzenia kroków. Alternatywnie, mogą rozważyć urządzenia, które śledzą ogólną sprawność fizyczną, takie jak inteligentny zegarek.

CZYTAJ WIĘCEJ

Najpopularniejsze