Strona główna Aktywność fizyczna Porady fitness 3 wskazówki, jak maksymalnie zwiększyć dzienną liczbę kroków

3 wskazówki, jak maksymalnie zwiększyć dzienną liczbę kroków

0
3 wskazówki, jak maksymalnie zwiększyć dzienną liczbę kroków

Nie lekceważ potęgi chodzenia. Dodanie kilku dodatkowych minut spaceru do swojego dnia może mieć pozytywny wpływ na Twoje zdrowie i cele fitness, a także na Twoją liczbę kroków.

Chcesz zabawnej, skutecznej i towarzyskiej aktywności, która pomoże Ci dodać ćwiczenia do codziennej rutyny? Postaraj się zrobić 10 000 kroków każdego dnia. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak możesz dodać więcej kroków do swojego dnia.

Zakochaj się w chodzeniu

Chodzenie jest zabawne, zwłaszcza jeśli robisz to z przyjacielem. I jest z natury sercowo-naczyniowy, więc rozpoczęcie programu chodzenia w miesiącu lutym jest idealne, ponieważ jest to oficjalnie Amerykański Miesiąc Serca. Podczas gdy miłość jest w powietrzu wokół Walentynek, moja rada jest taka, aby kochać kogoś na tyle, aby zabrać go na spacer w tym miesiącu.

Dlaczego chodzenie może pomóc Ci poczuć się dobrze

Wiele osób postrzega chodzenie jako aktywność, która jest zbyt mało intensywna, aby uzyskać zauważalne wyniki fitness. Prawda jest taka, że efekty dodania dodatkowego spaceru do swojego dnia wykraczają daleko poza wymiar fizyczny, ponieważ chodzenie może również poprawić samopoczucie. Jeśli jesteś kimś, kto odrzuca pomysł chodzenia jako ćwiczenia, to pomyśl jeszcze raz. Podczas gdy chodzenie nie jest ćwiczeniem o wysokiej intensywności, ma ono cudowne zalety, które mogą pomóc dodać dodatkowego kopa do twojego kroku.

Jak 10 000 kroków może cię przenieść z nieaktywnego do aktywnego

Stawianie jednej stopy przed drugą podczas chodzenia to rodzaj aktywności, który jest bardzo osiągalny dla wielu osób. Chodzenie to świetny pierwszy krok, który osoby nieaktywne mogą zrobić, aby wejść na to, co nazywam drabiną sprawności fizycznej. Po wstać i poruszać się z prostego działania, takie jak chodzenie, twoje ciało będzie naturalnie uwalniać dobre samopoczucie chemikaliów mózgu, takich jak serotonina i dopamina, dając impuls emocjonalny, który może pomóc dostać się nawet bardziej aktywne.

Jak zwiększyć liczbę kroków i dodać więcej chodzenia do swojego dnia

100-1,000 kroków

Zmień proste nawyki, takie jak parkowanie dalej od sklepu, wysiadanie z autobusu o jeden przystanek wcześniej, chodzenie po schodach, unikanie ruchomych schodów i ruchomych chodników lub szybki 5-minutowy spacer w przerwie na kawę, aby pomóc Ci zgromadzić tę liczbę kroków.

1,000-5,000 kroków

Aby osiągnąć tę liczbę kroków, będziesz musiał zacząć dodawać chodzenie w miejscu, gdy rozmawiasz przez telefon oraz 20-minutowy spacer w przerwie na kawę. Podejmij świadomy wysiłek, aby kilka razy dziennie wstać od biurka i pospacerować przez 5 minut, a także zacznij aktywnie spędzać czas w swoim domu.

5,000-10,000 kroków

10 000 kroków dziennie wymaga zaangażowania. Postaraj się wykorzystać schody jako ćwiczenie, pokonując je 5-6 razy, przechodząc 5 km, robiąc 40-minutowy spacer z psem i dwa 20-minutowe spacery w przerwie na kawę.

Jest to znacząca liczba kroków, ponieważ wszystko poniżej 5 000 oznacza, że jesteś dość nieaktywny (zgodnie z wytycznymi ASCM, mniej niż 5 000 kroków dziennie to siedzący tryb życia). Osiągnięcie 10 000 kroków każdego dnia pomoże Ci poczuć, że naprawdę ćwiczysz.

Najlepszy sposób na śledzenie swoich 10 000 kroków dziennie

Zainwestuj w prosty krokomierz lub aplikację na telefon, która pomoże Ci śledzić. Istnieje wiele wymyślnych gadżetów, ale sugeruję znalezienie czegoś, co można przypiąć do ubrania, nosić lub trzymać w kieszeni, aby każdy krok się liczył.

Mnóstwo gadżetów do noszenia ma wskaźniki, które monitorują twoje codzienne kroki chodzenia. W rzeczywistości wiele aplikacji mobilnych i bransoletek nawet gratuluje Ci, gdy osiągniesz swój cel na dany dzień.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj