poniedziałek, 15 kwietnia, 2024
Strona głównaZdrowieChoroby i dolegliwościWypróbuj tę technikę wykończeniową, aby uzyskać miękką, gładką i przyjemną w dotyku...

Wypróbuj tę technikę wykończeniową, aby uzyskać miękką, gładką i przyjemną w dotyku skórę.

Zamieszczamy produkty, które naszym zdaniem są przydatne dla naszych czytelników. Jeśli dokonasz zakupu za pośrednictwem linków na tej stronie, możemy zarobić niewielką prowizję. Oto nasz proces.

Bądźmy szczerzy: kto z nas nie tęskni za miękką jak u niemowlęcia, idealnie pozbawioną porów skórą?

Choć „idealna” skóra może być nieosiągalna, trzymanie kilku technik w kieszeni nie zaszkodzi.

Poniższe kroki mogą umożliwić zmniejszenie widoczności drobnych linii, blizn i zmarszczek, co prowadzi do tego bardzo pożądanego kremowo-gładkiego wyglądu.

Wszystko zaczyna się od zdrowia skóry

Pierwszym krokiem do uzyskania gładkiego wyglądu z makijażem jest utrzymanie płótna, aka skóry, tak zdrowe, jak to możliwe.

Podczas gdy kuszące jest wydawanie pieniędzy na drogie podkłady i pudry, przemyślana rutyna pielęgnacji skóry jest najważniejszym priorytetem.

Zacznij od skupienia się na problemach swojej skóry i dopasowania rutyny do swoich wyjątkowych potrzeb.

Nierówna skóra może być spowodowana przez wiele czynników, takich jak:

 • Uszkodzenia spowodowane promieniowaniem UV
 • trądzik
 • blizny
 • braki żywieniowe lub nadmiernie przetworzona żywność
 • brak snu
 • odwodnienie
 • czynniki związane ze stylem życia, takie jak palenie papierosów

Pielęgnacja skóry nie jest grą o natychmiastowej gratyfikacji.

„Twoja skóra potrzebuje średnio około 27 dni, aby się zregenerować. Tak więc, nawet przy zastosowaniu najlepszych zabiegów pielęgnacyjnych, nie ma szybkiej recepty” – mówi Amish Patel, lekarz medycyny estetycznej i ekspert w dziedzinie pielęgnacji skóry w Intrigue Cosmetic Clinic. „Wymagane jest codzienne zaangażowanie w dobrą rutynę pielęgnacyjną i wysokiej jakości produkty do pielęgnacji skóry”.

Nawet jeśli dodanie świetnego serum lub kremu do swojej rutyny może z czasem poprawić wygląd skóry, nigdy nie da Ci to rezultatów z dnia na dzień.

Uszkodzenia UV

„Uszkodzenia spowodowane promieniowaniem UV są jednym z najczęstszych winowajców nierównomiernego wyglądu skóry, co objawia się pigmentacją na twarzy, drobnymi liniami i zmarszczkami, a w końcu plamami starczymi” – mówi Ross Perry, MBBS, z Cosmedics Skin Clinics.

Prostym sposobem na zapobieganie uszkodzeniom spowodowanym przez słońce jest stosowanie SPF jako nienegocjowalnej części rutynowej pielęgnacji skóry każdego dnia.

Trądzik

Innym częstym problemem skóry, który powoduje nierówności jest trądzik.

„To nie tylko wpływa na twoje nastoletnie lata”, mówi Perry. „Jego skutkiem są rozszerzone pory, wyrwy i, dość często, blizny”.

Estetyczka Lauren Turner zgadza się z tym stwierdzeniem.

„Blizny potrądzikowe mogą powodować zauważalną nierówną teksturę ze względu na blizny typu 'ice pick’ lub 'boxcar'” – dodaje Turner.

Obie te blizny są przykładami blizn zanikowych, które wynikają ze zmian trądzikowych.

W przypadku aktywnych wyłomów, spróbuj użyć ukierunkowanego kremu lub żelu z kwasem salicylowym wraz z serum z witaminą E, jak CeraVe Acne Control Gel i Leven Rose Vitamin E Serum.

Jeśli twoje wyłomy utrzymują się, możesz skorzystać z wizyty u lekarza lub dermatologa.

Blizny

Jeśli chodzi o blizny, serum, które zawierają niacynamid, AHA lub BHA są dobrym miejscem do rozpoczęcia.

Aby zachować zdrową skórę, spróbuj „serum z witaminą C o stężeniu co najmniej 10 procent i dobry retinol o stężeniu 0,5 do 1,0 procent w nocy”, mówi Turner.

Wypróbuj Eva Naturals Skin Clearing Serum Vitamin C+.

Dieta i styl życia

Czynniki związane ze stylem życia również mogą nadać skórze wygląd nierówności.

„Dieta, picie, palenie i odwodnienie – wszystkie te czynniki pokażą się na skórze” – wyjaśnia Perry. „Dość często można się spodziewać przekrwienia, tłustych obszarów i matowo wyglądającej, pozbawionej blasku skóry, która… wygląda na nierówną i zmęczoną w wyglądzie”.

Aby natychmiast poprawić naturalny wygląd skóry, postępuj zgodnie z poniższą formułą:

 • Zapewnij sobie 8 godzin snu każdej nocy.
 • Pij dużo wody.
 • Jedz dużo owoców i warzyw.
 • Ogranicz toksyny środowiskowe, jeśli to możliwe.
 • Unikaj nikotyny, nadmiernego alkoholu i wysoko przetworzonej żywności, jeśli to możliwe.

Patel mówi, że ważne jest, aby nie lekceważyć znaczenia zdrowych wyborów, jeśli chodzi o gładkość skóry.

„Niewielu z nas może naprawdę 'oszukiwać’, stosując jedynie produkty miejscowe lub zabiegi estetyczne. Ostatecznie, wybory dotyczące stylu życia mogą i mają bezpośredni wpływ na skórę” – mówi.

Podczas gdy makijaż i pielęgnacja skóry mogą zdecydowanie pomóc w poprawie wyglądu skóry, nic nie działa lepiej na dłuższą metę niż zdrowy styl życia.

Wypróbuj tę technikę makijażu w 3 krokach

Kiedy doświadczasz nierównomiernego kolorytu skóry, możesz szukać rezultatów z dnia na dzień. Na szczęście, kilka technik makijażu może sprawić ogromną różnicę w krótkim okresie czasu.

Zamiast układania na proszku w nadziei airbrushing z dala swoje niedoskonałości, kluczem do gładkiego wyglądu leży w użyciu minimalnego makijażu wraz z bardzo precyzyjnej techniki.

„Bardzo naturalny wygląd i tinted SPF jest najlepszym hack piękno,” Turner mówi. „Eliminuje potrzebę ciężkiego fundamentu, ale także zapewnia tę błyszczącą skórę i, co najważniejsze, ochronę przed słońcem, aby zapobiec przedwczesnemu starzeniu się”.

Wniosek końcowy

Zachowaj to tak naturalne i subtelne, jak to możliwe na bazie, zwracając większą uwagę na usta i oczy.

Krok 1: Zacznij od podkładu

Daj sobie gładkie płótno do pracy, używając podkładu.

„Podkład, zwłaszcza jeden z dodatkiem SPF, jest naprawdę będzie pomóc z makijażu patrząc bardziej nieskazitelny na skórze,” Perry mówi.

Primer ma kilka zadań, w tym:

 • wygładzanie drobnych zmarszczek
 • łagodzenie suchych plam
 • wyrównuje koloryt skóry
 • minimalizowanie porów
 • kontrola połysku

Primer może działać jako „bariera między makijażem a skórą”, która zapobiega zatykaniu się skóry przez cały dzień, mówi Patel.

Krok 2: Użyj lekkiego podkładu i cięższego korektora

Zamiast pokrywać twarz podkładem o wysokim stopniu krycia, zdecyduj się na superlekki podkład i cięższy korektor. W ten sposób będziesz w stanie uzyskać naturalny wygląd, a jednocześnie zakryć obszary, na których znajdują się blizny pigmentowe lub plamy starcze.

Możesz nawet znaleźć podkłady i korektory zawierające składniki aktywne, które pomagają zapobiegać dalszym wypryskom lub problemom skórnym, mówi Patel.

Wypróbuj Clinique Anti-Blemish Solutions Liquid Makeup lub e.l.f. Acne Fighting Foundation.

Krok 3: Wykończ makijaż lekkim pudrem i sprayem utrwalającym.

Aby wykończyć swój gładki, naturalny wygląd, użyj lekkiego oprószenia pudrem na błyszczących obszarach twarzy – ale tylko wtedy, gdy tego potrzebujesz.

„Jeśli masz suchą skórę, puder może sprawić, że skóra będzie wyglądała bardziej nierówno i podkreśli drobne linie, szczególnie wokół oczu” – mówi Perry. „W przypadku skóry mieszanej, odrobina pudru na strefie T pomoże zmniejszyć tłuste i błyszczące obszary”.

Zdecyduj się na spray ustawiający, który utrzyma makijaż na miejscu bez podkreślania nierównych obszarów nadmiernie wysuszając skórę, jak NYX Professional Makeup Matte Finish Setting Spray.

Techniki makijażu, których należy unikać

Z drugiej strony, niektóre techniki makijażu może rzeczywiście pogorszyć sytuację. Jedna technika aplikacji makijażu, aby uniknąć, według ekspertów, jest pieczenie.

Pieczenie jest techniką, która polega na zastosowaniu grubej warstwy półprzezroczystego proszku ustawiającego nad swoim fundamencie i korektora w dowolnym miejscu na twarzy, które mogą się marszczyć.

Obejmuje to:

 • pod oczy
 • na czole
 • linie uśmiechu
 • podbródek

Proszek jest następnie pozostawiony w miejscu, aby ustawić na około 10 minut przed zmieciony z pędzlem.

Wielu influencerów piękna twierdzą, że proces ten daje nieskazitelny, bez porów, airbrushed wykończenie. W rzeczywistości jednak, technika ta może sprawić, że będziesz wyglądać jak ciastko, sucho i jeszcze bardziej nierówno niż wcześniej.

To dlatego, że proszek ma tendencję do siedzenia we wszystkich tych nierównych obszarach skóry, takich jak drobne linie lub blizny potrądzikowe, dzięki czemu wyglądają jeszcze bardziej widoczne.

Plus, Perry dodaje, ta technika może stworzyć więcej problemów skórnych w dół linii.

„Jeśli masz wrażliwą lub trądzikową skórę, to taka ilość makijażu jest naprawdę będzie grać spustoszenie z przekrwieniem,” mówi.

Ujarzmij swoje piękno

Podczas gdy staranna, precyzyjna technika makijażu wraz z wytrwałą rutyną pielęgnacji skóry może pomóc Ci poczuć się pewniej, pamiętaj, że airbrushed look, który widzisz na Instagramie, może nawet nie być prawdziwy w pierwszej kolejności.

„Niestety, filtry i photoshop odgrywają ogromną rolę w nierealistycznych obrazach celebrytów, aktorów i modeli sportowych idealnej skóry, która dość często jest prawie nieosiągalna”, mówi Perry. „Musimy zacząć być nieco bardziej szczerzy w tym, jak faktycznie wygląda 'dobra skóra'”.

Ważne jest, aby pamiętać, że prawdziwa, żywa skóra *ma* nierówności, linie, znamiona i, co najważniejsze, pory. Te „niedoskonałości” mogą być źródłem frustracji dla Ciebie, ale dla innych mogą być oznakami piękna i wyjątkowości.

Bez względu na to, jaki masz rodzaj skóry, nie musisz się zakrywać, aby być piękną.

Takeaway

Uzyskanie gładkiej, nieskazitelnej skóry może mieć więcej wspólnego z Twoim stylem życia niż z techniką makijażu na Instagramie.

Dbanie o swoją skórę zaczyna się od jedzenia dużej ilości owoców i warzyw, pozostawania nawodnionym i minimalizowania toksyn środowiskowych, kiedy to możliwe.

Mimo to, istnieją pewne krótkoterminowe rzeczy, które możesz zrobić, aby pomóc swojej skórze wzdłuż.

Użyj podkładu, aby przygotować swoją skórę, i przejdź do lekkiej aplikacji makijażu z naciskiem na usta i oczy. Unikaj „pieczenia” makijażu, aby nie podkreślać nierówności.

I pamiętaj, że twoja wyjątkowość jest częścią twojej rutyny urody, też.

CZYTAJ WIĘCEJ

Najpopularniejsze