czwartek, 11 kwietnia, 2024
Strona głównaUrodaPoradyKluczowe krok w codziennej pielęgnacji skóry

Kluczowe krok w codziennej pielęgnacji skóry

Czysta skóra ma kluczowe znaczenie dla uzyskania pięknego wyglądu. Jest to pierwszy krok w codziennej pielęgnacji skóry. Oto cztery zasady dotyczące oczyszczania, które pomogą Ci wyglądać świeżo każdego dnia.

Zasady oczyszczania skóry

  • Czysta skóra to nie tylko domena kobiet

Tak panowie, to znaczy, że wy też musicie się oczyszczać. Nie jestem w stanie powiedzieć, ile razy słyszałam od was: „Ale ja nie noszę makijażu, a kiedy patrzę w lustro, moja skóra wygląda na idealnie czystą”. Przykro mi, ale to, że nie nosicie makijażu, nie oznacza, że wasza skóra nie jest pokryta bakteriami i zanieczyszczeniami. Pomyśl o tym, na co jesteśmy narażeni na co dzień – zanieczyszczenia, smog, dym papierosowy, spaliny samochodowe, aerozole – a to dopiero początek. To, że pod koniec dnia nie widzisz brudu i zanieczyszczeń, nie oznacza, że ich tam nie ma. Trzeba je zmyć!

  • Oczyszczanie na noc jest niezbędne dla zdrowej skóry

Uwierzcie mi, jestem pierwszą, która przyzna, że są noce, kiedy jestem po prostu zbyt zmęczona na myśl o usunięciu makijażu, a oczyszczanie skóry wydaje mi się monumentalnym zadaniem. Ale drogie panie, nawet jeśli będziecie musiały doczołgać się do zlewu na wpół śpiąc, aby zmyć makijaż – zróbcie to. Spanie w makijażu może spowodować zatkanie porów, a to z kolei może skutkować pojawieniem się wyprysków. Nieumyta skóra może stać się pożywką dla bakterii i sprawić, że twoja skóra będzie wyglądać matowo.

  • To, że oczyściłaś twarz w nocy, nie oznacza, że nie potrzebujesz porannego mycia

Ważne jest, aby pamiętać, że tylko dlatego, że idziesz do łóżka ze świeżo oczyszczoną twarzą, nie oznacza, że możesz pominąć oczyszczanie rano. Musimy usunąć wszelkie produkty, które mogłyśmy zastosować w nocy, w tym krem na noc i krem pod oczy. Co najważniejsze, podczas snu nasze ciało, w tym skóra, pracuje nad regeneracją. W tym czasie skóra może wydzielać oleje i inne zanieczyszczenia, które należy usunąć rano, ponieważ mogą one uniemożliwić prawidłowe działanie produktów do pielęgnacji skóry stosowanych w ciągu dnia.

  • Znajdź odpowiedni środek oczyszczający dla swojego rodzaju skóry

Większość środków oczyszczających zapewnia skórze te same korzyści: usuwa brud, olej, bakterie i makijaż. Środki oczyszczające mogą być opracowane z myślą o różnych problemach skórnych, takich jak skóra sucha lub tłusta, i są dostępne w wielu zapachach i konsystencjach. Jeśli masz skórę tłustą, najczęściej stosujesz żelowy środek oczyszczający. Natomiast skóra sucha potrzebuje zwykle mleczka oczyszczającego.

Dobry środek oczyszczający będzie ukierunkowany na suchość skóry, zapewniając jej lekkie nawilżenie lub pomoże usunąć nadmiar olejów poprzez ukierunkowanie produkcji sebum. („Sebum” to po prostu wymyślne słowo, które oznacza olej).

Dobry produkt oczyszczający nigdy nie naruszy bariery nawilżającej Twojej skóry ani nie zwiększy produkcji oleju. Dlatego, bez względu na to, jak bardzo kuszący jest ten produkt, nie bierz przypadkowego produktu z półki. Przeprowadź badania, metodą prób i błędów i znajdź produkt, który najlepiej sprawdzi się w przypadku Twojego typu skóry.

CZYTAJ WIĘCEJ

Najpopularniejsze