Strona główna Uroda Porady Jak osiągnąć promienną skórę w ciągu kilku minut

Jak osiągnąć promienną skórę w ciągu kilku minut

0
Jak osiągnąć promienną skórę w ciągu kilku minut

Jaka jest tajna broń do osiągnięcia promiennej skóry w zaledwie kilka minut? Jest to coś, co każdy powinien zrobić, bez względu na wszystko.

Oczyszczanie skóry to po prostu wymyślne określenie na „mycie twarzy”. Oczyszczanie jest pierwszym i prawdopodobnie najważniejszym krokiem w pielęgnacji skóry, zarówno w ciągu dnia, jak i w nocy. Środki oczyszczające odgrywają kluczową rolę w usuwaniu brudu, olejków i zanieczyszczeń z powierzchni skóry. Panie, są one również doskonałe do usuwania makijażu na koniec dnia. Jeśli chcesz mieć promienną, młodo wyglądającą skórę, musisz myć twarz z samego rana i na koniec dnia przed snem.

Oczyszczaj, aby błyszczeć
Zarówno mężczyźni jak i kobiety odniosą znaczne korzyści z prawidłowego oczyszczania twarzy. Nawet jeśli Twoja twarz wygląda na czystą, są szanse, że tak nie jest. Istnieją „niewidzialne zanieczyszczenia”, które lądują na Twojej skórze i mogą spowodować wiele niepotrzebnych szkód, jeśli nie zostaną prawidłowo usunięte. Zanieczyszczenia, dym, lakier do włosów i perfumy – wszystkie te substancje mogą znaleźć się na Twojej skórze i muszą zostać usunięte, aby Twoja skóra zachowała zdrowy blask.

Ważne jest, aby pamiętać, że mydła w kostce są generalnie sformułowane dla ciała, ponieważ zawierają silniejsze detergenty i dezodoranty niż twój przeciętny środek do mycia twarzy. Zachowaj mydło w kostce dla ciała i wybierz środek oczyszczający, który jest odpowiednio opracowany dla delikatnej skóry twarzy.

Wybór odpowiedniego środka oczyszczającego dla Twojej skóry jest bardzo ważny. Jeśli cierpisz z powodu suchej skóry, poszukaj nawilżającego środka oczyszczającego, który nie zawiera siarczanów. Poszukaj składników takich jak aloes, które zapewnią nawilżenie. Skąd możesz wiedzieć, czy Twoja skóra jest sucha? Spójrz w lustro. Możesz zauważyć suche, łuszczące się plamy, skórę wrażliwą na skrajne temperatury i – śmiem twierdzić – drobne zmarszczki, które możesz mieć, będą bardziej widoczne. Dobrą stroną posiadania suchej skóry jest to, że zazwyczaj rzadziej pojawiają się na niej wypryski i przebarwienia. Niezbyt dobra wiadomość jest taka, że osoby z suchą skórą zazwyczaj wyglądają na nieco starsze niż są w rzeczywistości.

Jeśli Twoja skóra jest tłusta, zauważysz nadmierne gromadzenie się sebum w strefie T. Strefa T obejmuje czoło i czoło. Strefa T obejmuje czoło, nos, brodę i wewnętrzną stronę policzków. To właśnie tam znajduje się najwięcej gruczołów tłuszczowych na naszej twarzy, dlatego nadmiar oleju będzie najbardziej widoczny właśnie w tych miejscach. Osoby, które mają tłustą skórę są bardziej podatne na powstawanie wyprysków i krostek. Dobra wiadomość jest taka, że osoby z tłustą skórą mają tendencję do wyglądania nieco młodziej, ponieważ drobne zmarszczki są znacznie mniej widoczne.

Po wybraniu odpowiedniego środka oczyszczającego dla Twojego typu skóry, wykonaj te proste kroki, aby uzyskać świecącą skórę:

  • Zanim oczyścisz swoją skórę, musisz oczyścić ręce. Ostatnią rzeczą, jaką chcesz zrobić, jest rozprowadzenie zarazków po całej twarzy.
  • Oczyszczaj skórę tylko przy użyciu ciepłej wody. Nigdy nie używaj zbyt gorącej lub zbyt zimnej wody, ponieważ skrajne temperatury wody mogą uszkodzić naczynia włosowate w Twojej skórze.
  • Zwilż skórę i dłonie, a następnie wyciśnij odrobinę produktu oczyszczającego na dłoń. To, ile produktu użyjesz, zależy wyłącznie od Ciebie, więc eksperymentuj, aż uzyskasz ilość, która najlepiej sprawdzi się w Twoim przypadku.
  • Delikatnie wmasuj produkt w skórę, wykonując okrężne ruchy. Pamiętaj, aby dokładnie masować skórę, w tym szyję i okolice gardła. Zachowaj ostrożność przy myciu okolic oczu.
  • Po wmasowaniu preparatu oczyszczającego w skórę, spłukuj, aż twarz będzie czysta.
  • Delikatnie osusz skórę czystym ręcznikiem. Nie pocieraj.
  • Wykonaj proces oczyszczania za pomocą tonera, serum, produktu pod oczy i kremu nawilżającego na dzień lub na noc.

Poprzez usunięcie wszystkich powierzchniowych zanieczyszczeń, olejów i makijażu z twarzy, Twoje pozostałe produkty do pielęgnacji skóry, takie jak toner, serum i kremy nawilżające będą mogły skuteczniej wniknąć w skórę, dzięki czemu uzyskasz maksymalne korzyści. Szukaj produktów oczyszczających o świeżych, naturalnych zapachach, oczyszczających perełek jojoby i aloesu, które zapewnią Ci wspaniałe doznania podczas oczyszczania.

Ponieważ typy skóry zmieniają się regularnie, zawsze dobrze jest mieć pod ręką kilka środków oczyszczających. Zanim wskoczysz pod prysznic, przejrzyj się w lustrze, aby wiedzieć, jakiego produktu powinnaś użyć. Spójrzmy prawdzie w oczy – w niektóre dni budzimy się z tłustą, a w inne z odwodnioną skórą, bądźmy więc przygotowani na wszystko, mając pod ręką produkty do oczyszczania obu typów skóry.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj