poniedziałek, 15 kwietnia, 2024
Strona głównaUrodaPorady5 wskazówek, jak uniknąć uszkodzeń włosów spowodowanych stylizacją na ciepło

5 wskazówek, jak uniknąć uszkodzeń włosów spowodowanych stylizacją na ciepło

Narzędzia do stylizacji na ciepło są świetne do nadania włosom tego idealnego wyglądu, ale mogą również pozostawić włosy usmażone i puszące się. Oto co musisz wiedzieć, aby zminimalizować uszkodzenia spowodowane stylizacją na ciepło.

Lokówki, prostownice, szczypce i suszarki są wspaniałymi narzędziami do stylizacji i mogą pomóc Ci stworzyć wspaniały wygląd na każdą okazję, jeśli są używane z umiarem. Mimo, że te narzędzia do stylizacji na ciepło mogą zapewnić Ci wymarzony wygląd, może się to odbywać kosztem zdrowia Twoich włosów, powodując ich łamanie, uszkodzenia i wysuszanie. Jeśli kochasz swoje kosmyki, musisz nauczyć się jak je chronić.

Co się dzieje, gdy używasz narzędzi do stylizacji na ciepło?

Ludzkie włosy zawierają proteiny keratynowe i wiązania wodorowe. Kiedy używasz narzędzi do stylizacji, takich jak lokówki, prostownice, szczypce czy suszarki, pozbawiają one włosy naturalnych olejków i białek, rozbijając wiązania wodorowe. W rzeczywistości, to właśnie rozpad wiązań wodorowych jest tym samym powodem, dla którego narzędzia do stylizacji mogą nadać włosom pożądany wygląd. Zmieniają one strukturę włosów, aby uzyskać prostą, kręconą lub gładką fryzurę.

W branży pielęgnacji włosów, termin dla włosów, które zostały uszkodzone przez częste nadużywanie narzędzi do stylizacji termicznej, jest znany jako „bubble hair”. Termin ten pochodzi od idei, że włosy mają puste przestrzenie wypełnione powietrzem na długości każdego pasma. Przy częstej stylizacji termicznej, włosy tworzą takie „pęcherzyki”, które przyczyniają się do nieregularnej tekstury i pasm, które są bardziej podatne na złamania.

Nie mówię, że powinnaś całkowicie zrezygnować z narzędzi do stylizacji na ciepło – one naprawdę mogą dać Ci fryzury, które nie są osiągalne w żaden inny sposób! Mówię jednak, że powinnaś pamiętać o tym, jak chronić swoje włosy podczas używania narzędzi do stylizacji na ciepło.

Jak sprawić, by „stylizacja na ciepło” zadziałała na Twoje włosy?

Wskazówka 1: poczekaj, aż włosy wyschną, aby użyć prostownicy lub prostownicy.

Jest to absolutnie kluczowe dla zdrowia Twoich włosów. Często przyczyną powstawania pęcherzyków włosów jest stosowanie prostownicy lub lokówki na jeszcze wilgotnych włosach. Ponieważ stylizacja ciepłem rozbija wiązania wodorowe we włosach, stosowanie skoncentrowanego ciepła z lokówki lub prostownicy może być bardzo szkodliwe. Zanim użyjesz żelazka, poczekaj aż włosy wyschną lub wysusz je na niskim poziomie, aby przyspieszyć ten proces. W przeciwnym razie możesz nieodwracalnie uszkodzić swoje pasma.

Wskazówka dotycząca stylizacji na ciepło 2: Dostosuj temperaturę

Dostosuj temperaturę swojego urządzenia do stylizacji włosów do ich grubości i struktury. Jeśli masz bardzo grube lub kręcone włosy, możesz potrzebować wyższej temperatury, aby uzyskać pożądany efekt. Jeśli masz cienkie lub delikatne włosy, powinnaś użyć niższej temperatury, ponieważ wyższa temperatura może spalić włosy. Podejmując decyzję o sposobie stylizacji, najlepiej jest kierować się naturalną strukturą włosów. Zacznij od niższej temperatury i zwiększaj ją, jeśli uznasz, że tego potrzebujesz.

Wskazówka dotycząca stylizacji na ciepło 3: Szukaj dobrych narzędzi

Nie musisz wydawać fortuny na zakup najlepszych narzędzi na rynku, ale powinieneś przestrzegać kilku podstawowych wymogów przy wyborze narzędzi do stylizacji włosów.

  • Jeśli chodzi o prostownice i żelazka, szukaj produktów, które oferują różne regulacje temperatury i mają wysokiej jakości płytki. Nowoczesne technologie pomogły prostownicom stać się mniej szkodliwymi. Dlatego, jeśli Twoja prostownica ma już kilka lat, rozważ wymianę na nowszy model.
  • Lokówki, podobnie jak płaskie żelazka, powinny mieć różne regulacje temperatury. Dostępnych jest wiele rodzajów lokówek. Wybierz swoją w oparciu o rozmiar i kształt loków, których pragniesz. Mniejsza lokówka pozwoli uzyskać mniejsze, ciaśniejsze loki, a większa stworzy luźne fale. Oba rodzaje fryzur są obecnie bardzo popularne, a ja uwielbiam luźne fale.
  • Z blow dryers szukać takiego, który ma załącznik dyszy, ponieważ te rozprowadzają ciepło bardziej równomiernie. W przypadku włosów kręconych, warto również zainwestować w dyfuzor do suszarki, który rozprowadzi ciepło. Jeśli możesz sobie na to pozwolić, rozważ zakup suszarki do włosów o jakości typowej dla salonów fryzjerskich, ponieważ zazwyczaj mają one silniejszy strumień powietrza niż suszarki niższej jakości.

Wskazówka dotycząca stylizacji na ciepło 4: Chroń włosy przed stylizacją

Niezwykle ważne jest, aby chronić swoje włosy przed zastosowaniem ciepła. Istnieje wiele produktów do pielęgnacji włosów przeznaczonych do stosowania z narzędziami do stylizacji na ciepło. Zwróć szczególną uwagę i poszukaj produktów zawierających silikon, ponieważ silikon może działać jako powłoka ochronna dla Twoich włosów. W tym miejscu muszę dodać ostrzeżenie: Upewnij się, że każdy produkt, który stosujesz przed stylizacją termiczną, jest specjalnie opracowany, ponieważ stosowanie standardowych produktów może oznaczać dodatkowe szkody, ponieważ będziesz gotować produkty do stylizacji wraz z włosami!

Wskazówka 5: Susz na powietrzu, jeśli to możliwe.

Dobrze jest raz na jakiś czas pójść w stronę naturalności! Tak jak Twoja twarz może od czasu do czasu potrzebować przerwy od kosmetyków, tak i Twoje włosy mogą od czasu do czasu potrzebować przerwy od stylizacji na ciepło. Spróbuj użyć sprayu teksturyzującego lub pianki podczas suszenia włosów, gdyż dodadzą one fryzurze kształtu i objętości. Jeżeli masz długie lub gęste włosy i wzdrygasz się na myśl o wyjściu z domu z mokrymi włosami, spróbuj umyć je poprzedniego wieczoru. Dzięki temu włosy będą miały szansę wyschnąć i ułożyć się przez noc.

Najlepszym sposobem na powstrzymanie uszkodzenia włosów przez narzędzia do stylizacji termicznej jest zapobieganie. Pomyśl o stylizacji na ciepło jako o stylizacji na specjalne okazje. Jeśli jesteś uzależniona od stylizacji na ciepło, tak jak ja, naucz się pracować szybko i zadbaj o włosy stosując szampony i odżywki wzmacniające. Nawet jeżeli Twoje włosy są już zniszczone przez wysoką temperaturę, nigdy nie jest za późno, by zacząć stosować zdrowe nawyki dotyczące włosów.

CZYTAJ WIĘCEJ

Najpopularniejsze