niedziela, 14 kwietnia, 2024
Strona głównaUrodaPoradyJak znaleźć najlepszą fryzurę dla swojego kształtu twarzy?

Jak znaleźć najlepszą fryzurę dla swojego kształtu twarzy?

Możesz odmienić swój wygląd poprzez zmianę fryzury. Zastanów się nad lekką lub odważną zmianą fryzury, a możesz zwiększyć swoją pewność siebie na co dzień dzięki dopasowanemu cięciu!

Świetna fryzura może być potężna – może naprawdę pomóc Ci wyglądać i czuć się jak najlepiej. Dla większości osób, strzyżenie co cztery do ośmiu tygodni jest niezbędne dla zachowania stylu i zdrowego wyglądu włosów. Zanim jednak wybierzesz się na kolejną wizytę do salonu fryzjerskiego, weź pod uwagę swój kształt twarzy i jej rysy. Pracując nad swoimi naturalnymi atutami (a nie przeciwko nim), możesz podkreślić swoje piękno za pomocą kilku dobrze rozmieszczonych cięć.

Męskie kształty twarzy i pasujące do nich fryzury

Jeśli udasz się do profesjonalnego stylisty fryzur, może on pomóc Ci określić Twój kształt twarzy i najlepszą fryzurę, która go uzupełni. Ogólnie rzecz biorąc, oto kilka typowych typów twarzy i pasujące do nich zasady strzyżenia:

Okrągła: Okrągła twarz charakteryzuje się pełnymi policzkami, okrągłą linią szczęki oraz tym, że szerokość i wysokość twarzy są w równych proporcjach. Osoby o okrągłej twarzy mogą zminimalizować jej zaokrąglenie i nadać twarzy kątowy wygląd dzięki przedziałkowi znajdującemu się poza środkiem twarzy i włosom umieszczonym wyżej na szczycie.

Owal: Twarz owalna to uniwersalny kształt twarzy, który z łatwością wyeksponuje niemal każdą fryzurę. Ten kształt twarzy charakteryzuje się lekko zaokrągloną linią szczęki i proporcjonalnymi rysami. Aby uzyskać mocny wygląd, utrzymuj krótkie włosy, aby zwrócić uwagę na wyraźne rysy twarzy.

Long: Długi lub podłużny kształt twarzy jest również wszechstronny i może nosić różne rodzaje fryzur. Najlepsze fryzury dla tego kształtu twarzy powinny unikać zbyt krótkich boków włosów, gdyż podkreśli to długość twarzy. Fryzura, która jest krótsza na górze i dłuższa po bokach, zapewni równowagę dla tego kształtu twarzy.

Kwadrat: Kwadratowy kształt twarzy charakteryzuje się mocną linią szczęki, prostymi bokami oraz kośćmi policzkowymi i linią szczęki tej samej szerokości. Podobnie jak w przypadku twarzy okrągłej, najlepszą fryzurą dla tego kształtu twarzy będzie skrócenie boków i wydłużenie włosów na górze.

W kształcie serca: Twarz w kształcie serca posiada strukturę twarzy, która jest szersza przy skroniach i czole, a zwęża się przy podbródku. Do tego kształtu twarzy pasują dłuższe fryzury, które odciągną uwagę od postrzeganej szerokości na szczycie twarzy. Dodanie włosów do twarzy to także świetny sposób na zrównoważenie tego kształtu twarzy.

Fryzury damskie i kształty twarzy

Kobiety mogą stać się nieco bardziej kreatywne, jeśli chodzi o fryzury z tak wieloma opcjami stylu – warstwy, grzywki, krótkie cięcia i aktualne trendy mody, takie jak koki, warkocze, a lista idzie dalej. Dobra fryzura to często podstawa kreatywnego podejścia do własnego stylu. Oto kilka pomysłów na fryzury, które sprawią, że Twoja twarz będzie wyglądać dobrze pod każdym kątem:

Okrągła: Ładne, pełne kości policzkowe i zaokrąglona linia szczęki w tym kształcie twarzy wyglądają najlepiej z nierównomiernymi warstwami i grzywką zaczesaną na bok, aby zrównoważyć okrągłość twarzy. Jeżeli stawiasz na krótką fryzurę, wypróbuj cięcie typu pixie, które zrównoważy jej okrągłość. Średniej długości fryzura, której długość będzie sięgać obojczyka, również wyszczupli twarz. Jeżeli masz długie włosy, spróbuj długich warstw kończących się na linii szczęki, aby nadać twarzy wymiar.

Owal: Owalny kształt twarzy jest również wszechstronny dla kobiet – prawie każda fryzura lub styl będzie pasował do tego kształtu twarzy. Jeżeli szukasz odmiany, wypróbuj coś modnego, jak na przykład tępo ścięta grzywka lub średniej długości bob.

W kształcie serca: Delikatna twarz w kształcie serca zwęża się przy podbródku, a fryzura, która zwraca uwagę na kości policzkowe i oczy może być niezwykle pochlebna. Jeżeli zdecydujesz się na długą fryzurę, ciężka grzywka zrównoważy wydatną szczękę. Średniej długości bob również będzie dobry dla tego kształtu twarzy, ponieważ włosy kończące się tuż pod brodą dodadzą szczęce objętości.

Kwadrat: Mocno kwadratowe twarze świetnie wyglądają z „dziewczęcymi” włosami! Jeżeli zdecydujesz się na krótką fryzurę, wypróbuj krótkiego boba z dużą ilością warstw i grzywką. Jeżeli stawiasz na włosy półdługie lub długie, wypróbuj fryzurę z dużą ilością pierzastych warstw, które sięgają powyżej linii szczęki, aby zwrócić uwagę na górną część twarzy.

Wiedza o tym, kiedy i jak często chodzić na strzyżenie, zależy od Twojego stylu i celów związanych z włosami. Jeśli masz długie włosy, możesz wydłużyć czas między wizytami w salonie do około 12 tygodni. Krótkie fryzury wymagają więcej zabiegów pielęgnacyjnych, aby je utrzymać; staraj się podcinać je co cztery do sześciu tygodni.

CZYTAJ WIĘCEJ

Najpopularniejsze