Strona główna Zdrowie Choroby i dolegliwości 20 skutecznych sposobów na powstrzymanie wypadania włosów u mężczyzn

20 skutecznych sposobów na powstrzymanie wypadania włosów u mężczyzn

0
20 skutecznych sposobów na powstrzymanie wypadania włosów u mężczyzn

Wypadanie włosów jest jednym z powszechnych problemów u mężczyzn. Przyczyn wypadania włosów może być wiele, m.in. dieta, niedobór minerałów, leki, stres, zanieczyszczenie środowiska, genetyka.

Poniżej znajduje się lista skutecznych rozwiązań, które pomogą zmniejszyć lub zapobiec wypadaniu włosów:

 • Leczenie niedoborów żywieniowych: Niski poziom żelaza, witamin takich jak B complex, i białka w diecie oraz niedobór witaminy D może prowadzić do osłabienia włosów. To musi być zidentyfikowane i traktowane na czas.
 • Telogen effluvium: Jest to przejściowy stan występujący zarówno u mężczyzn, jak i u kobiet. Poważne wypadanie włosów obserwuje się po okresie ekstremalnego stresu emocjonalnego lub choroby. Ten rodzaj wypadania włosów jest zazwyczaj odwracalny.
 • Ogranicz napoje alkoholowe: Zmniejszenie spożycia alkoholu może być korzystne dla wzrostu włosów.
 • Unikaj palenia papierosów: Palenie papierosów zmniejsza ilość krwi, która dopływa do skóry głowy, a to powoduje zmniejszenie wzrostu włosów.
 • Dieta: Regularne przyjmowanie zbilansowanej diety bogatej w białka, błonnik i owoce pomoże wzmocnić włosy.
 • Leki: Rogaine (Minoxidil) jest lekiem zatwierdzonym przez FDA do stosowania miejscowego w celu zmniejszenia łysienia typu męskiego. Jednakże, utrata włosów może odwrócić raz aplikacja jest zatrzymany. Innym lekiem, który działa na łysienie typu męskiego jest doustnie biorąc Propecia (Finasteride).
 • Unikaj szczotkowania mokrych włosów: Włosy mogą być słabe, gdy są mokre. Dlatego zaleca się unikanie szczotkowania mokrych włosów. Zbyt częste szczotkowanie może uszkodzić włosy i zwiększyć ich wypadanie. Używanie palców do rozplątywania włosów jest lepszą alternatywą.
 • Odstresuj się: Badania w przeszłości znalazły medyczne dowody na związek stresu z wypadaniem włosów. De-stres siebie; jeden ze sposobów, aby to zrobić jest praktykowanie medytacji. Terapia alternatywna, taka jak medytacja i joga nie tylko zmniejsza stres, ale także przywraca równowagę hormonalną i zmniejsza problemy z wypadaniem włosów.
 • Biotyna: Biotyna, znana również jako witamina H, jest jedną z witamin kompleksu B, które pomagają naszemu organizmowi przekształcać żywność w energię. Badania sugerują, że w tym biotyny- bogate jedzenie w diecie lub biorąc suplementy biotyny może spowolnić wypadanie włosów. Jeśli masz do czynienia z problemami z wypadaniem włosów, włącz do swojej diety pokarmy bogate w biotynę, takie jak orzechy, słodkie ziemniaki, jajka, cebula i owies.
 • Nawodnienie: Łodyga włosa składa się w jednej czwartej z wody, więc picie co najmniej czterech do ośmiu szklanek wody dziennie i pozostawanie nawodnionym może zwiększyć porost włosów.
 • Unikaj ciągłego ogrzewania i suszenia: Częste lub stałe ogrzewanie i suszenie włosów nie są wskazane. Ciepło osłabia proteiny włosów, a ciągłe ogrzewanie i suszenie może prowadzić do osłabienia i kruchości, które powodują wypadanie włosów.
 • Częste farbowanie włosów: Częste farbowanie i obróbka chemiczna włosów może również prowadzić do osłabienia trzonu włosa i słabego zdrowia włosów.
 • Skóra głowy wolna od potu: Mężczyźni z tłustymi włosami, doświadczają łupieżu w okresie letnim z powodu pocenia się. Stosowanie łagodnych szamponów, które równoważą pH skóry głowy, może pomóc w ograniczeniu wypadania włosów. Dodatkowo, mężczyźni noszący kask, doświadczają latem znacznego wypadania włosów, ponieważ pot gromadzi się w porach i osłabia cebulki włosów, powodując ich wypadanie. Noszenie szalika lub opaski frotte może zapobiec wypadaniu włosów.
 • Zapobiegaj łysieniu trakcyjnemu: Niektóre nakrycia głowy, takie jak turbany i czapki z czaszką, stosowane regularnie, niektóre fryzury, takie jak kucyki, warkocze i sztuczne fryzury ciągną włosy lub szarpią mieszki włosowe i mogą ostatecznie spowodować zlokalizowane łysienie.
 • Aktywność fizyczna: Regularna aktywność fizyczna, taka jak chodzenie i pływanie przez 30 minut dziennie pomaga zrównoważyć poziom hormonów, zmniejszając poziom stresu oprócz zmniejszenia wypadania włosów.
 • Leczenie swędzącej skóry głowy na czas: Wiele infekcji skóry głowy, takich jak choroby grzybicze (grzybica) lub wszy, może powodować podrażnienie skóry głowy i wypadanie włosów. Ważne jest, aby skonsultować się z dermatologiem i podjąć leczenie w tym zakresie.
 • Problemy z tarczycą: Nadczynność tarczycy lub niedoczynność tarczycy są znane jako przyczyny utraty włosów. Warunki tarczycy muszą być zidentyfikowane i traktowane w czasie.
 • Cukrzyca: Podwyższone cukry mogą zwiększać ryzyko wystąpienia zapalenia mieszków włosowych (infekcji mieszków włosowych). Utrzymywanie cukrów pod kontrolą jest koniecznością.
 • Leki powodujące łysienie: Leki z witaminą A przyjmowane w terapii trądziku i nowotworów mogą powodować poważne wypadanie włosów. Suplementacja kwasem foliowym może pomóc przywrócić wypadanie włosów wywołane lekami.
 • Masaże: Chociaż badania nie wykazały żadnych dowodów na wzrost nowych włosów dzięki olejkom i maskom do włosów, regularne masowanie skóry głowy może zwiększyć krążenie krwi w skórze głowy i pomóc Ci się zrelaksować oraz poprawić zdrowie skóry głowy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj