poniedziałek, 15 kwietnia, 2024
Strona głównaUrodaPoradyWskazówki dotyczące golenia - ciekawostki dla mężczyzn i kobiet

Wskazówki dotyczące golenia – ciekawostki dla mężczyzn i kobiet

Ile razy zdarzyło Ci się stanąć rano w obliczu nieprzyjemnej świadomości, że musisz się ogolić? Golenie niechcianych włosów z twarzy i ciała jest praktyką stosowaną od wieków. Dla mnie osobiście golenie nie jest przyjemne. Ale jest całkiem konieczne. Tak, wiem, są ludzie, którzy akceptują swoje owłosienie i to jest fajne, ale to nie działa na mnie. Muszę się regularnie golić, a większość mężczyzn ma z tym do czynienia na co dzień. Jest to tak istotna część naszego codziennego reżimu, że jest tak powszechna jak branie prysznica i mycie zębów.

Mężczyźni i kobiety mają różne zmartwienia, ponieważ nasz reżim golenia nie jest taki sam. Czynniki wpływające na sposób golenia mogą być bardzo różne. Czy złuszczamy skórę przed czy po goleniu? Czy golimy się zgodnie z linią włosów czy przeciwnie do niej? Czy musimy stosować krem nawilżający? Przeanalizujmy to zarówno dla mężczyzn jak i kobiet i poznajmy najczęstsze problemy związane z goleniem grając w Ciekawostki dotyczące golenia.

Ciekawostki o goleniu #1

Czy golisz się pod włos czy z włosem?

Z ziarnem włosa, jeśli jesteś mężczyzną. Ale pod prąd, jeśli jesteś kobietą.

OK, więc jest różnica między mężczyznami i kobietami. Kto wiedział?

Wszyscy wiemy, że kiedy golisz się pod prąd, uzyskujesz ładne, czyste golenie. Ale jeśli chodzi o delikatną skórę twarzy i szyi, może się to skończyć podrażnieniem skóry i poparzeniem maszynką. Dobrą praktyką jest golenie włosów na twarzy i szyi zawsze w kierunku, w którym rosną. Pozwoli to uniknąć powstawania nierówności po goleniu. Skóra na szyi jest cieńsza niż skóra twarzy i dla wielu osób może być dość delikatna. Ważne jest, aby zwracać uwagę na dokładny wzór, w jakim rosną włosy, aby móc się odpowiednio ogolić. Mężczyźni, jeśli to zrobicie, z pewnością unikniecie podrażnień i podrażnień spowodowanych przez podrażnienia i nierówności skóry.

Panie, podczas golenia różnych części ciała, takich jak nogi, z pewnością uzyskacie znacznie dokładniejsze i czystsze golenie, jeśli będziecie się golić pod różnymi kątami – a to oznacza golenie pod prąd. Znacznie różni się to od golenia twarzy przez mężczyznę, nie mamy takich samych obaw związanych z oparzeniami i nierównościami. Musisz jednak golić się świeżą żyletką, w przeciwnym razie możesz doświadczyć podrażnień, a nawet pojawienia się guzka lub dwóch, w zależności od obszaru ciała.

Tak więc, zdecydowanie jest różnica, jeśli chodzi o golenie ciała w porównaniu z goleniem twarzy. Ale co z procesem złuszczania? Czy jest to konieczne, aby golenie było czyste?

Ciekawostki o goleniu #2

Czy powinienem złuszczać naskórek przed goleniem?

Tak. I dotyczy to zarówno kobiet jak i mężczyzn.

Złuszczanie skóry ma wiele wspaniałych korzyści. Pomaga usunąć martwe komórki naskórka i zanieczyszczenia z powierzchni, dzięki czemu skóra jest jaśniejsza w wyglądzie i gładsza w dotyku. Dobry peeling pomoże oczyścić pory i usunąć nadmiar sebum. Pozostawia również skórę jedwabiście miękką. Jeśli chodzi o golenie, złuszczanie zdecydowanie pomaga odblokować pory, dzięki czemu maszynka do golenia może gładko przesuwać się po skórze. W rezultacie golenie jest o wiele dokładniejsze. W przypadku mężczyzn, dobry peeling może również podnieść zarost na twarzy poprzez odsłonięcie mieszków włosowych. Możesz potrzebować peelingu tylko kilka dni w tygodniu, ale rezultaty są tego warte. Sięgnij więc po swój ulubiony produkt złuszczający przed goleniem i wykonaj peeling.

Ciekawostki o goleniu #3

Czy powinienem golić się będąc pod prysznicem?

Tak.

Para i ciepła woda w połączeniu pomagają zmiękczyć Twoją skórę i włosy. Kiedy tak się dzieje, Twoja skóra jest znacznie lepiej przygotowana do golenia, a rezultaty mogą być zdumiewające. Oczywiście, nigdy nie chcesz golić skóry bez wody. Brzmi jak oczywisty oczywistość, ale myślę, że każdy z nas chwycił brzytwę i wykonał szybkie machnięcie, wybiegając z domu. Po prostu nie rób tego. Golenie na sucho może spowodować kłopoty dla Twojej skóry. Pomyśl o bolesnych, małych nacięciach w każdym miejscu. Dodatkowo, jeśli ogolisz się pod prysznicem, upieczesz dwie pieczenie na jednym ogniu. To wspaniała oszczędność czasu.

Ciekawostki o goleniu #4

Czy muszę stosować krem nawilżający po goleniu?

Tak.

Dla mężczyzn, musisz pamiętać, że za każdym razem, gdy skrobiesz maszynką po twarzy, nie tylko usuwasz zarost, ale także usuwasz niektóre zdrowe oleje z powierzchni. Olejki te są dodatkowo niszczone, jeśli stosujesz balsam po goleniu na bazie alkoholu. Oleje te muszą zostać zastąpione, aby zapobiec odwodnieniu skóry. I oczywiście, balsam z filtrem SPF jest najlepszym rozwiązaniem, jeśli wychodzisz na słońce. Te same zasady odnoszą się do kobiecych nóg. Niektórzy eksperci od urody uważają, że kobiety powinny smarować nogi olejkiem przed goleniem. Jest to oczywiście kwestia dyskusyjna, ale nakładanie kremu nawilżającego na nogi po goleniu jest koniecznością. Balsamy i żele z dodatkiem aloesu są idealne po goleniu. Twoja skóra będzie wyglądać czysto, miękko, gładko i młodzieńczo.

Ciekawostki o goleniu #5

Czy mężczyźni i kobiety mogą używać tego samego typu maszynek do golenia?

Nie.

Byłoby wspaniale, gdyby wszystkie maszynki do golenia były stworzone równe, ale tak po prostu nie jest. Męskie włosy na twarzy są zazwyczaj grubsze i bardziej szorstkie niż włosy na ciele większości kobiet. A ich skóra ma nieco inną strukturę. Maszynki do golenia są indywidualne dla każdego użytkownika. Niektórzy preferują paski nawilżające, określoną rączkę, maszynki z pojedynczymi ostrzami lub nawet z wieloma ostrzami. Znajdź maszynkę, która jest dla Ciebie najbardziej odpowiednia. Być może będziesz musiał eksperymentować, aż znajdziesz tę właściwą, a będziesz zaskoczony niezliczoną ilością dostępnych opcji. Pamiętaj tylko, aby nigdy nie dzielić się z nikim swoją maszynką, bez względu na to, jak jest to wygodne. Twoja maszynka jest tak samo osobista jak Twoja szczoteczka do zębów, a dzielenie się nią z kimś innym jest bardzo niehigieniczne.

CZYTAJ WIĘCEJ

Najpopularniejsze