czwartek, 11 kwietnia, 2024
Strona głównaUrodaPoradyZrób własną nawilżająca maseczka do twarzy

Zrób własną nawilżająca maseczka do twarzy

Kluczem do uniknięcia odwodnienia skóry jest nawilżanie ciała wewnątrz i na zewnątrz.

Odwodnienie skóry występuje, gdy organizmowi brakuje wilgoci zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Przeciętny człowiek potrzebuje od 8 do 12 szklanek wody dziennie.

Czasami mamy gorączkowe dni, które nie pozwalają nam na spożywanie tego, co jest wymagane, aby pozostać nawodnionym. Twoje ciało posiada mechanizmy, które wyzwalają pragnienie, więc wie, kiedy należy się napić więcej. Twoja skóra również da Ci znać, kiedy jesteś odwodniony, wyglądając na matową, zmęczoną, podrażnioną, łuszczącą się i szorstką.

Odwodniona skóra może pojawić się o każdej porze roku, a jej stan mogą pogorszyć gorące lub zimne temperatury, klimatyzacja, sauny, podróże i inne wybory związane ze stylem życia.

Łatwo jest zacząć łagodzić oznaki odwodnienia na skórze i ciele. Możesz zacząć od spożywania większej ilości wody i dostarczania sobie odpowiednich składników odżywczych, aby pozostać nawodnionym, do których należą owoce i warzywa. Twoja skóra jest odzwierciedleniem tego, co spożywasz, więc jeśli nie otrzymujesz odpowiednich składników odżywczych, negatywne oznaki pojawią się na Twojej skórze. Musisz również zwracać uwagę na swój schemat pielęgnacji skóry; stosowanie produktów do pielęgnacji skóry, które zawierają ostre i drażniące składniki, może mieć negatywny wpływ na Twoją skórę. Szukaj produktów z łagodnymi składnikami, takimi jak aloes i przeciwutleniacze. Dodatkowym krokiem, który możesz wykonać w domu, jest stworzenie maseczki nawilżającej.

Wszystko czego potrzebujesz to trzy proste składniki:

  • 3 łyżki stołowe płatków owsianych
  • 2 łyżki stołowe żelu aloesowego
  • 1 łyżka stołowa miodu

Wszystkie składniki dobrze wymieszaj w miseczce. Następnie nałóż mieszankę na twarz za pomocą szczoteczki do twarzy. Pozostaw na 20 minut. Płatki owsiane i miód są znane ze swoich właściwości nawilżających, a żel aloesowy ma składniki kondycjonujące skórę.

Aby zakończyć, umyj dokładnie przy użyciu ciepłej wody i delikatnego środka czyszczącego. Osusz twarz czystym ręcznikiem i upewnij się, że usunęłaś wszystkie ślady po maseczce, zanim nałożysz nawilżający krem. To łatwy i szybki sposób na pielęgnację skóry. Po długim dniu, a nawet tygodniu, Twoja skóra zasługuje na to, by ją rozpieszczać.

CZYTAJ WIĘCEJ

Najpopularniejsze