piątek, 12 kwietnia, 2024
Strona głównaUrodaPoradyChcesz mieć cudowne usta? Zapoznaj się z tymi wskazówkami

Chcesz mieć cudowne usta? Zapoznaj się z tymi wskazówkami

Usta występują w różnych kształtach i rozmiarach. Jedne są duże, inne małe, a jeszcze inne idealnie pulchne. Niektóre z nich są niesamowicie całuśne, a inne niestety nie. Usta to jednak coś znacznie bardziej złożonego niż tylko ich wygląd. Pomyśl tylko, gdybyśmy ich nie mieli, jak byśmy mówili, jedli, gwizdali, popijali przez słomkę – albo całowali się?

Oto niektóre z moich ulubionych zabawnych faktów o ustach…

Zacznijmy od całowania

Usta mają ponad milion różnych zakończeń nerwowych, co czyni je jedną z najbardziej wrażliwych części naszego ciała. W rzeczywistości są one 100 razy bardziej wrażliwe niż czubki naszych palców. Dlatego też całowanie jest takie przyjemne!

Piękno łuku Kupidyna

Podwójny łuk naszej górnej wargi, czyli dwa najwyższe punkty znajdujące się najbliżej dolnej części nosa, nazywany jest czule łukiem Kupidyna, ponieważ właśnie to przypomina. Kupidyn, jak większość z nas wie, jest bogiem miłości, uczucia i przyciągania. Jeśli chodzi o usta, łuk kupidyna jest uważany za bardzo atrakcyjny. A kto nie chciałby zostać trafiony przez jedną ze strzał Kupidyna?

Czerwony i różowy to kolory miłości

Zdrowe usta mają różany lub różowawy odcień. Skóra na naszych ustach jest niezwykle cienka i składa się tylko z trzech do sześciu warstw komórek, podczas gdy reszta ciała ma 16 warstw. Z tego powodu jesteśmy w stanie dostrzec znajdujące się pod nią naczynia włosowate lub krwionośne, które mają czerwone i różowe odcienie. Oczywiście, im jaśniejsza skóra, tym bardziej wyrazisty jest ten kolor. Istnieją badania, które sugerują, że im bardziej czerwone usta, tym bardziej są atrakcyjne. Hmmm… czy to dlatego przemysł szminkowy jest tak dochodowy?

Nasze usta nigdy się nie pocą i są wolne od pryszczy

Zgadza się, nasze usta nie mają gruczołów potowych ani ropnych, więc nie pocą się i nie będą pękać. To sprawia, że są one jeszcze bardziej całuśne. Jedynym minusem jest to, że ponieważ usta nie mają olejków ochronnych, mogą łatwo stać się suche, łuszczące się, spierzchnięte i podrażnione. To sprawia, że balsam do ust jest niezbędny dla wielu osób.

Nasze usta potrzebują ochrony przeciwsłonecznej

Niestety, nasze usta są niesamowicie podatne na uszkodzenia słoneczne. W rzeczywistości są one bardziej podatne na uszkodzenia słoneczne niż jakakolwiek inna część ciała. Nasze usta potrzebują codziennej ochrony przed promieniowaniem UVA/UVB, tak jak reszta naszej skóry. Są one często miejscem występowania raka skóry. Dlatego nakładaj, nakładaj i jeszcze raz nakładaj przez cały dzień.

Szczupła czy pulchna?

Z wiekiem nasze usta stają się coraz cieńsze. Nie wierzysz mi? Po prostu spójrz na swoje zdjęcie, kiedy byłaś naprawdę młoda. Zobaczysz, o czym mówię. Starzenie się powoduje spadek produkcji kolagenu, a to właśnie kolagen nadaje naszym ustom kształt i pulchność. Na szczęście istnieją produkty do powiększania ust dla tych, którzy chcą, aby ich wargi nabrały nieco więcej objętości.

Usta wyrażają emocje

Wszyscy o tym wiemy, ale to całkiem fajne, gdy się o tym pomyśli. Nasze usta mogą powiedzieć komuś, czy jesteśmy szczęśliwi z uśmiechem lub smutny z marszczeniem brwi. Mogą nawet powiedzieć komuś, kiedy jesteśmy zirytowani przez zaciśnięte wargi i w szoku i zachwycie przez nasze otwarte usta. Nasze usta są doskonałym komunikatorem, nawet zanim zaczniemy mówić.

I mój ulubiony zabawny fakt o ustach…

Nasze usta są całkowicie unikalne tylko dla nas. Podobnie jak nasze odciski palców, żadne dwa odciski ust nie są dokładnie takie same. I jak to jest fajne?

Dodatkowe kilka wskazówek dla pięknych ust:

– Zawsze chroń swoje usta, stosując balsam do ust i filtr przeciwsłoneczny. Pomoże to zachować ich miękkość i gładkość.
– Złuszczaj swoje usta, aby utrzymać ich wygląd bardziej młodzieńczy. Niektórzy ludzie peelingują usta szczoteczką do zębów. Ja wolę używać peelingu do twarzy do moich ust. Robię swój własny peeling z odrobiną miodu i szczyptą cukru. Nie tylko pomaga on usunąć martwy naskórek, ale także świetnie smakuje. A miód jest naturalnym środkiem nawilżającym skórę.
– Pij dużo wody, aby utrzymać usta nawilżone. Jeśli czujesz, że Twoje usta są suche, oprzyj się chęci oblizania ich. To tylko tworzy błędne koło, które pogarsza stan.
– Olej kokosowy to świetny sposób, aby naturalnie nawilżyć swoje usta. Wystarczy mała kropla na ustach przed snem zrobi sztuczkę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Najpopularniejsze