Strona główna Uroda Porady Eksperckie porady i sztuczki dotyczące demakijażu

Eksperckie porady i sztuczki dotyczące demakijażu

0
Eksperckie porady i sztuczki dotyczące demakijażu

Mogłaś robić to źle przez lata. Mówię o sposobie, w jaki usuwasz makijaż przed snem. Ta klasyczna lekcja piękna może użyć aktualizacji ze wszystkimi postępami w kosmetyce.

Nie mogę być jedyną osobą, która obudziła się rano, wyglądając jak szop pracz. Późne nocne lenistwo czasem daje mi się we znaki, jeśli chodzi o usuwanie makijażu przed snem. Kiedy rezygnuję z dążenia do świeżo oczyszczonej skóry, bo jestem po prostu zbyt zmęczona, by usunąć makijaż, z pewnością budzę się, by tego żałować. Jak to możliwe, że w jednej chwili wyglądamy tak wspaniale, a po kilku godzinach snu wyglądamy jak chodzące trupy? Musi być na to jakiś lepszy sposób.

Z nowych technologii dla kosmetyków tam, to nie jest zaskoczeniem, że usuwanie makijażu nie jest na szczycie listy ulubionych do zrobienia. Długotrwałe formuły sprawiły, że demakijaż osiągnął zupełnie nowy poziom. A mówiąc długotrwałe, mam na myśli bardzo trudne do usunięcia. W idealnym świecie mogłybyśmy spać w naszych cieniach do powiek, eyelinerze i wodoodpornym tuszu do rzęs i budzić się wyglądając seksownie i zmysłowo. Niestety, nie żyjemy w idealnym świecie, a budzenie się wyglądając seksownie po prostu się nie zdarza. W rzeczywistości efekt jest wręcz odwrotny. To tak jakbyśmy w Halloween każdego ranka nie pozbywały się makijażu z poprzedniego wieczoru.

Jakie są główne minusy tego, że nie usuwasz makijażu? To z pewnością poważny grzech urody. Twoje pory mogą się zatykać, co prowadzi do powstawania wyprysków. Skóra może stać się podrażniona, a pory mogą wyglądać na rozszerzone, przez co Twoja cera będzie wyglądała na matową i pozbawioną blasku. Może to sprawić, że będziesz wyglądać, ośmielę się powiedzieć, starzej. Twoje poszewki na poduszki stają się niewiarygodnie rozmazane. Możesz przestraszyć pierwszą osobę, którą zobaczysz rano. Już samo to powinno być motywacją do poświęcenia kilku minut na usunięcie makijażu przed snem. Pamiętaj, że tak jak my, nasza skóra musi oddychać. Traktuj ją dobrze przed snem, a obudzisz się wyglądając świeżo i bajecznie.

Jak usunąć makijaż

Opcje

Istnieje kilka opcji do demakijażu. Istnieją tradycyjne środki do oczyszczania twarzy, które są świetne dla większości lekkich kosmetyków, ale mogą nie być skuteczne dla cięższych lub długotrwałych makijaży. Istnieją stare szkolne zimne kremy, które zdecydowanie działają. Ściereczki lub chusteczki oczyszczające są zawsze przydatne, zwłaszcza gdy jesteś w leniwym nastroju. W rzeczywistości znam siebie na tyle dobrze, aby zachować kilka ściereczek oczyszczających i krem na noc na mojej szafce nocnej na te wieczory, kiedy jestem po prostu wyczerpana. Jestem znana z tego, że usuwam makijaż nawet nie wychodząc z łóżka. Tak, jestem leniwa, ale dziewczyna musi robić to, co dziewczyna musi robić w imię wspaniałej skóry.

Usuwanie makijażu x2

Skuteczny demakijaż twarzy to wieloetapowy proces, aby naprawdę dobrze wykonać to zadanie. Bez względu na to, czy zdecydujesz się na użycie preparatu oczyszczającego i ściereczki do mycia, czy chusteczki do demakijażu, powinnaś szybko oczyścić skórę, aby usunąć z niej cięższy, powierzchniowy makijaż. Następnie ponownie oczyść skórę, aby naprawdę usunąć makijaż i pozwolić jej oddychać. To zależy od tego, jak dużo makijażu nosisz. Jeśli masz podkład, róż do policzków, bronzer i korektor jeszcze przed makijażem oczu, to dwukrotne oczyszczanie może być dla Ciebie. Moja osobista rutyna polega na tym, że najpierw używam chusteczki do demakijażu, aby usunąć większość pozostałości z mojej skóry. Następnie zmywam nadmiar pozostałości moim ulubionym preparatem oczyszczającym. Jeśli zamierzasz poświęcić czas na demakijaż, zrób to skutecznie i zmyj go w całości.

Usuwanie makijażu oczu

Dobrym pomysłem jest posiadanie środków do demakijażu specjalnie opracowanych dla okolic oczu, szczególnie jeśli jesteś jedną z tych, które noszą ciężki makijaż oczu. Środki do demakijażu oczu występują w postaci płynnej lub w postaci wstępnie zwilżonych płatków kosmetycznych. Płyn do demakijażu oczu na bazie oleju jest doskonały do wodoodpornego tuszu do rzęs lub eyelinera. Możesz również znaleźć preparaty nawilżające, które nie wysuszą skóry wokół oczu. W przypadku płynnych preparatów, po prostu nałóż je za pomocą wacika i delikatnie usuń makijaż z oczu.

Moim ulubionym wyborem są wstępnie zwilżone wkładki, ponieważ są wygodne i robią sztuczkę do usuwania mojego ulubionego długotrwałego eyelinera. Ważne jest, aby nigdy nie szarpać delikatnej skóry wokół oczu. Jest to duży błąd, który niektóre kobiety popełniają, gdy walczą, aby usunąć swój długotrwały makijaż oczu. Musisz wziąć to łatwe, kiedy go zdjąć. Jeśli używasz zwilżonego wacika lub płatka kosmetycznego, przytrzymaj go przy oku przez kilka sekund, zanim zaczniesz ścierać makijaż. Przytrzymując płatek lub wacik w miejscu, pomaga on poluzować makijaż ze skóry i rzęs. Kiedy poluzować makijaż, nie trzeba będzie podjąć agresywne podejście do ścierania makijażu. Jeśli masz jakiekolwiek ślady makijażu oczu pozostające pod dolnymi rzęsami, użyj wacika zanurzonego w removerze, aby się go pozbyć. Ważne jest, aby być delikatnym, delikatnym, delikatnym.

Tonizowanie

Gdy Twoja twarz jest już świeża i czysta, nałóż na nią tonik – zwłaszcza jeśli masz tłustą skórę. Pomoże to usunąć wszelkie ślady makijażu lub pozostałości środka oczyszczającego. Jest to również dobra baza przygotowująca skórę na przyjęcie tak potrzebnego jej kremu nawilżającego. Nałóż krem na noc i krem pod oczy, aby uzupełnić braki w skórze i nawilżyć ją podczas snu. Twoja skóra będzie Ci za to wdzięczna.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj