Strona główna Aktywność fizyczna Porady fitness Trenuj swoje ciało, trenuj swój umysł

Trenuj swoje ciało, trenuj swój umysł

0
Trenuj swoje ciało, trenuj swój umysł

Wszyscy wiemy, że uzyskanie kształtu wymaga konsekwentnego poświęcenia się treningowi fizycznemu, ale ważne jest, aby upewnić się, że zachowujesz holistyczne podejście do swojej rutyny – co oznacza poświęcenie czasu na skupienie się również na psychicznej stronie rzeczy.

Sportowcy często mówią, że mentalna strona ich sportu jest tak samo ważna jak trening fizyczny, który wykonują każdego dnia. Oto kluczowe elementy, zarówno fizyczne, jak i mentalne, które mogą pomóc Ci uzyskać przewagę w Twojej własnej rutynie treningowej i celach.

Filary udanego treningu

Nasza filozofia fitness opiera się na następujących pięciu zasadach: Balance, Personalization, Safety, Nutrition Timing i Lifestyle. Aby stworzyć bardziej wszechstronne podejście, dodajemy dwie kolejne: Skupienie i Poświęcenie.

Balans – promujemy zrównoważone podejście do ćwiczeń, które obejmuje pięć kluczowych komponentów sprawności fizycznej związanej ze zdrowiem: skład ciała, wytrzymałość sercowo-oddechową, siłę mięśni, wytrzymałość mięśni i elastyczność. Upewnij się, że Twoja rutyna obejmuje te kluczowe elementy sprawności fizycznej.

Bezpieczeństwo – właściwa progresja i regresja ćwiczeń jest niezbędna w zapobieganiu urazom i osiąganiu optymalnych adaptacji wywołanych ćwiczeniami. Jeśli chcesz, by twoje ciało się zmieniało, musisz o nie dbać. Możesz się forsować, ale nigdy nie idź na kompromis z właściwą formą ćwiczeń.

Personalizacja – twój plan fitness powinien być oparty na twojej indywidualnej historii ćwiczeń, obecnym poziomie sprawności i pożądanych celach fitness. Zacznij od poziomu, który jest dla Ciebie odpowiedni.

Czas odżywiania – zrozumienie prawidłowego odżywiania przed, w trakcie i po ćwiczeniach jest niezbędne do osiągnięcia celów fitness.

Lifestyle – ćwiczenia są ważnym składnikiem ogólnego zdrowego stylu życia, który obejmuje właściwy sen, higienę, odżywianie, wsparcie społeczne i połączenie osobiste. Te wszystkie czynniki stylu życia wpływają na zdolność do osiągnięcia i utrzymania wyników.

Focus – poświęć czas, aby mentalnie przygotować się do swoich treningów. Obejmuje to wdrożenie ustalonej rutyny i zaplanowanie odżywiania przed treningiem, tak abyś mógł poświęcić całą swoją energię na trening. Kiedy możesz naprawdę skupić się na sesji treningowej i być bardziej świadomy siebie, będziesz używał lepszej formy, co może mieć pozytywny wpływ na poziom intensywności treningu.

Dedykacja – ważne jest, aby zobowiązać się do przestrzegania swoich planów treningowych i żywieniowych. Spróbuj zapisywać pozytywne afirmacje co tydzień, a nawet codziennie, aby dać sobie zastrzyk motywacji. Gdy osiągniesz swoje cele, pamiętaj, aby wyznaczać nowe.

Aby trenować w najlepszym wydaniu, musisz znaleźć podejście, które pomoże Ci zbudować siłę psychiczną, jak i fizyczną. Wykorzystaj te filary, aby sprawdzić siebie i upewnić się, że przygotowujesz się do sukcesu. Poświęć czas na rozwój i zwiększenie osobistej koncentracji, abyś mógł naprawdę uzyskać jak najwięcej ze swojej rutyny fitness.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj