Strona główna Uroda Porady Sporadyczne plamy? Oto jak pozbyć się plam

Sporadyczne plamy? Oto jak pozbyć się plam

0
Sporadyczne plamy? Oto jak pozbyć się plam

Czy kiedykolwiek obudziłaś się po bajecznie przespanej nocy, spojrzałaś w lustro i krzyknęłaś: „Co się stało z moją skórą?” Czy czasami masz małe wyrwy, ale tylko po jednej stronie twarzy?

Czy doświadczasz wykwitów, które po prostu nie wydają się odchodzić bez względu na to, co robisz? Nie mówię tu koniecznie o trądziku, ale o sporadycznych wypryskach, które pojawiają się znikąd i wydają się utrzymywać. Porozmawiajmy o kilku powodów, dlaczego pojawiają się skazy i co można z nimi zrobić.

To może być trudne do określenia dokładnej przyczyny swoich wyrwy, ale są pewne rzeczy, które musimy być świadomi, aby pomóc wygnać skazę! Oto trzy łatwe i szybkie rozwiązania.

Banisher na skazy: uwolnij się od rąk

Jeśli zauważasz skazy tylko po jednej stronie twarzy, winny może być twój telefon. Telefony komórkowe są pożywką dla zarazków, zwłaszcza teraz, gdy telefony nie są już tylko telefonami. Nieustannie przesuwamy palcami po powierzchni telefonu, szukając wiadomości e-mail, muzyki, wskazówek – i tak dalej. Za każdym razem, gdy nasze palce przesuwają się po ekranie, przenosimy zarazki. Z kolei za każdym razem, gdy telefon przyciska się do naszego policzka, na naszą skórę wciskają się bakterie, co może prowadzić do powstawania wyprysków.

Nie zapominajmy, że w telefonach znajdują się zarazki pochodzące z dwóch różnych źródeł: naszych rąk ORAZ naszych ust. I aby naprawdę uzyskać mój punkt widzenia, zarazki mogą pozostać żywe na naszych rękach do trzech pełnych godzin. Pamiętaj więc, aby regularnie czyścić i dezynfekować swój telefon i ręce, aby pozbyć się plam.

Blemish banisher: pociągnij go z powrotem

Pomimo tego, że wyglądają efektownie, długie włosy mogą czasami przyczyniać się do powstawania niechcianych skaz. Nasze włosy są narażone na te same nieprzyjemne zanieczyszczenia, co nasza skóra, w tym bakterie i zarazki. Różnica polega na tym, że zazwyczaj częściej myjemy twarz niż włosy. Włosy mogą się przetłuszczać, przyciągać brud i kurz, nie wspominając o zapachach z otoczenia.

Tak więc, jeśli twoje włosy stale opierają się o policzki lub plecy, możesz przenosić olej na swoją skórę. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że pojawią się na niej niechciane przebarwienia. Staraj się trzymać swoje włosy jak najdalej od twarzy i pleców, aby zminimalizować kontakt włosów ze skórą. Spróbuj spiąć włosy w koński ogon – są zawsze w modzie!

Pogromca wyprysków: czyść pędzle do makijażu

Jeśli jesteś taka jak ja, prawdopodobnie masz kilka różnych pędzli kosmetycznych i gąbek, których używasz do nakładania makijażu. Niektóre z tych pędzli do makijażu pochodzą z samych produktów, a inne mogą kosztować całkiem grosza. Ale czy zdawałaś sobie sprawę, że we włosiu naszych pędzli czai się sebum, martwe komórki skóry i zarazki? YUCK!

Za każdym razem, gdy nakładamy makijaż, a pędzel dotyka naszej twarzy, nie tylko nakładamy najnowszy odcień różu, ale także warstwę bakterii, które mogą doprowadzić do powstania wyprysków. Pamiętaj, aby regularnie myć swoje pędzle, ale nie martw się, nie ma potrzeby inwestować w drogie środki do czyszczenia pędzli. Doskonale sprawdzi się łagodny szampon lub antybakteryjne mydło do rąk. Wmasuj mydło we włosie szczotki pod ciepłą wodą. Następnie dokładnie spłucz, aż woda będzie czysta i pozwól szczotkom wyschnąć na powietrzu. Zatrzymując przenoszenie bakterii z pędzli do makijażu na skórę, mamy nadzieję, że uda nam się powstrzymać wypryski zanim się zaczną.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj