Strona główna Zdrowie Zdrowie psychiczne ADHD może pojawić się i zniknąć u dorosłych

ADHD może pojawić się i zniknąć u dorosłych

0
ADHD może pojawić się i zniknąć u dorosłych

Czy ludzie naprawdę wyrastają z zespołu nadpobudliwości psychoruchowej z deficytem uwagi (ADHD)?

Od połowy lat 90. dowody sugerowały, że około połowa dzieci z ADHD nie miała objawów po trafieniu w ich 20s lub tak. Ale to może nie być prawdą. Zamiast tego, mogą mieć czary bez objawów, i nawrotów, według nowego badania.

Naukowcy, kierowani przez Margaret Sibley, profesor nadzwyczajny psychiatrii i nauk behawioralnych na University of Washington School of Medicine i badacz w Seattle Children’s Research Institute, śledzili 558 dzieci z ADHD przez 16 lat, sprawdzając objawy co dwa lata, od wieku 8 do 25 lat. Zespół rozmawiał z członkami rodziny i nauczycielami, jak również uczestników.

Dla 90 procent tej grupy, objawy rozbłysły w pewnym momencie przez 25 lat, a naukowcy doszli do wniosku, że ten wzór może trwać przez całe życie. Ponieważ poprzednie badania miały tendencję do sprawdzania uczestników jako dorosłych tylko raz, mogło brakować nawrotów.

Co to jest ADHD u dorosłych?

Dorośli z ADHD, podobnie jak dzieci, mogą być niezorganizowane, zapominalskie i dryfować z dala od swoich zadań. Dzieci mogą być bardzo energiczne, biegać i wspinać się na przedmioty. U dorosłych, ta nadpobudliwość może przybrać formę podejmowania impulsywnych decyzji lub mówienia bez zastanowienia.

Dorośli z ADHD mogą nie dotrzymywać terminów i zapominać o spotkaniach lub planach towarzyskich. Mogą być niecierpliwi, niespokojni, i gorący temperament.

Źródło: Olya Adamovich/Pixabay

To może mieć poważne konsekwencje: Oddzielne badanie wykazało, że 25-latkowie z objawami ADHD mają o 50 procent większe szanse na wypadki samochodowe.

Ponadto, niektóre dzieci i dorośli z ADHD mają zdolność do hiper-koncentracji w pewnych obszarach. Olimpijski gimnastyk Simone Biles, na przykład, jest zdiagnozowany z ADHD i przynosi intensywne skupienie do jej praktyki.

To jest wspólne, aby mieć pewne objawy, które mogą być uznane za oznaki ADHD w pewnym momencie w swoim życiu. Zostaniesz zdiagnozowany z ADHD tylko wtedy, gdy objawy są przyczyną ciągłych problemów w więcej niż jednej części swojego życia, a objawy sięgają wczesnego dzieciństwa. Szacuje się, że 10 procent populacji ma ADHD.

Czasami dorośli mają również depresję lub lęk, które mogą myśleć, że był przyczyną ich objawów, ale w rzeczywistości, oni również potrzebują leczenia ADHD. Prowadzenie do niepowodzeń w kółko z powodu ADHD może przyczynić się zarówno do lęku i depresji. W cięższych przypadkach, dorośli z ADHD są na większe ryzyko utraty pracy, problemy prawne, nadużywanie substancji, niestabilne relacje i próby samobójcze.

Jakie są czynniki ryzyka dla ADHD?

Jesteś w grupie zwiększonego ryzyka:

  • Jeśli masz krewnych z ADHD lub innym zaburzeniem psychicznym
  • Twoja matka paliła, piła alkohol lub zażywała narkotyki w czasie ciąży
  • W dzieciństwie byłeś narażony na działanie ołowiu, czasami w farbie i rurach w starszych budynkach
  • Urodziłaś się przedwcześnie

PODSTAWY

  • Co to jest ADHD?
  • Znajdź poradnictwo, aby pokonać ADHD

Dlaczego ADHD może się zaostrzyć?

Jeśli znajdziesz swoje życie wymyka się spod kontroli w zaklęciach, ważne jest, aby szukać wyzwalaczy w swoich nawykach. Każdy robi lepiej, gdy dostają odpowiednią ilość snu i ćwiczeń i jeść zdrowo. Ludzie z ADHD może się okazać, że stres i złe nawyki sprawiają, że są bardziej impulsywne, nastrojowe lub zapominalskie.

Jeśli masz trudny czas wykonywania swojej pracy, doświadczając stresu z rodziną lub przyjaciółmi, lub spadając bardzo zaległości w obowiązkach, szukać pomocy. Terapia rozmowa i leki dla ADHD i innych chorób psychicznych może pomóc ogromnie. Klasyczna książka, Driven to Distraction, napisana przez dwóch lekarzy z ADHD, oferuje wgląd wraz z narzędziami radzenia sobie.

Jedno narzędzie: nie bądź zbyt dumny, aby oprzeć się na osobistym asystencie, małżonku lub partnerze biznesowym, aby pomóc ci uzyskać i utrzymać organizację. Zamiast tego, być wdzięczny i odwzajemniać się w twój terenach strength, które mogą nalewający start-up energię w wielki projekt w ich imieniu, znajdować twórczych rozwiązania lub trenować niespokojnych nastolatków.

Jak rozkwitnąć z ADHD

„Kluczem jest znalezienie pracy lub pasji życiowej, z którą ADHD nie koliduje” – powiedział Sibley. Dorośli z ADHD mogą rozkwitać, gdy znajdą pracę, w której mają hiper-koncentrację lub która nie zawiera zadań, z którymi nie mogą sobie poradzić. „Zorientowana na szczegóły praca przy komputerze przez cały dzień … może być naprawdę trudnym połączeniem dla osoby z ADHD,” powiedziała.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj